Oteklé nohy v těhotenství

26
19.3.16 09:29

Oteklé nohy v těhotenství

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat. Jsem ve 24. týdnu těhotenství a začaly mi otékat nohy. Kotníky zmizely a nohy bolí. Přes den mám nateklé obě nohy, po probuzení vždy jen levou. Máte s tím některá zkušenosti již takhle brzy? Vím, že ke konci těhotenství je to normální, ale nerada bych aby mě to trápilo pomalu ještě čtyři měsíce. Děkuji Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16188
19.3.16 09:35

@lenka993 skus kompresni puncochy, ja je nosila i normalne do orace kdyz sem byla celej den na nohou :) jinak taky zalezi kolik si zatim pribrala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2068
19.3.16 09:40

Já jsem na tom byla stejně. Nohy jsem měla jak 2 špalíky. Ale bohužel nic co by mě pomohlo jsem nedostala :lol:
Takže chladit, pokud je možnost dávat nohy nahoru ( mít položený). Já jsem byla třeba i hodně zavodněná, takže míň solit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
19.3.16 09:54

Zatím jsem přibrala 6 kilo. Nevím, zda je to hodně nebo málo. Je pravda že chodím do práce, kde hodně stojím a denně nachodím přes 8 kilometrů, tak nohy dostávají asi záhul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.16 10:31

Určitě pořiď kompresní punčochy II. třídy, to je zaklad, pokud celý den stojíš. Potom pokud možno nohy vyvyšovat, hodně pít, málo solit, pomáhají studené obklady nebo studená sprcha na nohy, spát a ležet na levém boku. Jsem ve 23.týdnu a trošku mi začínají také otékat, ale v létě to teprve bude děs běs… ;)

Edit: kompresní punčochy stehenní… Navíc by mohly pomoct jako prevence před popraskáním žil, záleží jaké máš dispozice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
19.3.16 10:46

Děkuju moc za rady :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu