Oteklý krk při angíně?

J-K
102
31.3.16 08:02

Oteklý krk při angíně?

Ahoj holky, dceři budou 3 roky a včera ráno jí otekl krk - viz fotka. Bolí jí to. Byly jsme u doktorky, ta nám řekla, že je to angína. S doktorkou mám dobré zkušenosti, ale přece jen se mi to nezdá. Dcera si nestěžuje, že by jí bolelo při polykání a hlavně jsem ještě nikdy neslyšela, že by při angíně otekl krk. Máte s tím některá zkušenosti? Mělo vaše dítě při angíně oteklý krk?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9735
31.3.16 08:08

Moje děti měly párkrát angínu, ale oteklý krk nikdy :nevim:. Je ten otok na pohmat teplý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22367
31.3.16 08:10

@J-K u angíny jsme nikdy oteklý krk neměli :nevim:
Můžou to byt zvětšené uzliny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9735
31.3.16 08:12
@Silwinka87 píše:
@J-K u angíny jsme nikdy oteklý krk neměli :nevim:
Můžou to byt zvětšené uzliny..

Mě ty uzliny taky napadly, ale to jsou spíš takové bouličky než otok. Nemohl by to být spíš zánět uzlin nebo zánět slinné žlázy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22367
31.3.16 08:14

Teď jsem googlila a opravdu to může u angíny být
http://www.celostnimedicina.cz/…-na-krku.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22367
31.3.16 08:16
@ivašot. píše:
Mě ty uzliny taky napadly, ale to jsou spíš takové bouličky než otok. Nemohl by to být spíš zánět uzlin nebo zánět slinné žlázy.

Tak ségra ty zvětšené uzliny několikrát měla a bylo to hodně podobné na tom krku, spíš otok..
Bouličky jsou spíš pod paží nebo v třísle, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
31.3.16 08:17

@ivašot. Můžete to být zánět slinné žlázy, uzlin…Dceři takto začínaly příušnice, ten otok byl druhý den ještě větší.
A dělala jí MUDr. výtěr z krku, anebo CRP?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22367
31.3.16 08:19
@Bonulinka píše:
@ivašot. Můžete to být zánět slinné žlázy, uzlin…Dceři takto začínaly příušnice, ten otok byl druhý den ještě větší.
A dělala jí MUDr. výtěr z krku, anebo CRP?

Příušnice mě taky napadli..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22367
31.3.16 08:22

@J-K jestli ji to bolí hodně nebo se otok zvětšuje, běž znovu k doktorce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-K
102
31.3.16 08:23

@ivašot. Právě, že já i moji sourozenci jsme v dětství měli angínu několikrát a oteklý krk nikdy. Teplé na dotek to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-K
102
31.3.16 08:25

@Silwinka87 Díky, tak jsem klidnější, asi teda jo.. Snad doktorka ví co dělá. Letos jde do důchodu, tak už snad pár dětí viděla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7023
31.3.16 08:27

@J-K přiklánela bych se k zánetu uzlin nebo slinných žláz..každopádne bych to nepodcenovala a jela třeba na nejbližší dětské v nemocnici a nechala vzít odběra..tohle na angínu nevypadá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22367
@J-K píše:
@Silwinka87 Díky, tak jsem klidnější, asi teda jo.. Snad doktorka ví co dělá. Letos jde do důchodu, tak už snad pár dětí viděla..

Jasné, když tak jí zavolej a ještě se poptej, ale kdyby to bylo horší tak s ní radši zajdi třeba na ORL..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-K
102

@Silwinka87 Přiušnice mě napadly hned, ale dr. řikala, že na přiušnicovou žlázu je tohle nízko.
Bolí jí to hlavně na dotek a je to od včera stejný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-K
102
31.3.16 08:28

@Bonulinka Nedělala jí nic, jen jí dala antibiotika. S močí a na krev máme přijít za týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama