Otesánek? nebo co se to děje?

278
19.8.06 13:40

Otesánek? nebo co se to děje?

Ahojte maminy,
ještě do předvčerejšího poledne jsme měli „vzorné“ novorozeně, které jedlo přes den po cca 2 hodinách a v noci mě nechalo spát i 4h :) Bohužel od včerejšího rána se něco zvrtlo. Mléko vyžaduje po 1hodině a už ani pořádně nespí :cry: a když usne, pak maximálně na 20-30minut. Dnes jsme vstávali ve 4 ráno. Kojila jsem vždy z jednoho prsu, ale to už mu nestačí :( takže mi přijde, že už nemůžu mít tolik mléka, aby ho to dostatečně zasytilo. A to ještě máme doma klid před bouří - starší dcerka se mi s manželem vracejí zítra od babičky. To se nevyspím už vůbec.
Holky, jen mě podpořte, že v tom nejedu sama? Strašně moc potřebuju slyšet, že se to srovná, ale doma nikdo není a ven se mi nechce, nehledě na to, že venku je syn úplně úžasný :( ale já potřebuju spát a to tam nemůžu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

551
19.8.06 14:13

To je spurtík jak vyšitej :-) Vydrž, miminko se prostě rozhodlo povyrůst a na to potřebuje víc mlíčka, tak ho přikládej co nejčastěji a do týdne se to srovná, hlavně vydrž, takových podobných akcí ještě zažiješ nepočítaně :-) Já si jich prožila do 4m 7 a kolikrát trvaly i týden, pak nás pro změnu potkal bojkot, kterej jsme už nerozchodily :cry:
Ale neboj, zvládnete to!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
19.8.06 14:36

Ahoj Popilio,
taky jsem si říkala, že je to ten první spurt, ale není na něj nějak brzy? A hlavně, za prvních 14 dní nám už vyrostl o 2cm, ale to baštil normálně! :(
S dcerkou jsem tohle zažila až tak ve 2m, tohle je fakt šílený. Kdybych ho nechala, byl by přisátý celý den :( a když ho položím… tak zase řve :cry: už zase

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
19.8.06 14:38

ahojky, růstový spurt… ještě jich asi pár bude. Hlavně vydrž a nenechej si od nikoho namluvit, že nemáš mlíko a abys dala UM ! Max. do týdne se to spraví a mlíčka bude zase habaděj, takže určitě vydrž :wink:
U nás byl ve 3. týdnu, v 6. týdnu, ve 3. měsíci a v 6. měsíci - to už se začalo i přikrmovat, vždycky se to srovnalo tak do 3-4 dnů. Držím palečky, vím, že je to občas na budku :roll: , ale stojí za to vydržet 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
19.8.06 14:41

Ahoj asi Tě moc nepotěším, ale malou jsem měla „přisátou“ u prsa celé první tři měsíce skoro pořád. :D Sice jsme kojily po 1,5 hodinách, ale jedno kojení trvalo hodinu, takže pauza mezi kojením byla 30minut! :lol: Dneska nechápu, jak jsme to zvládli ( a jak to se mnou ostatní vydrželi). Byla jsem z toho zoufalá, nevyspalá, protivná, když malá přes den usla, já se musela starat o Honzíka a o spaní jsem mohla jen snít, zlom nastal až v těch třech měsících, kdy se ze dne na den z hodinového kojení stala pětiminutovka a já najednou nevěděla, co mám s tím „volným“ časem dělat. :lol: Opravdu vydrž, může s jednat o růstový spurt, v tom případě máš za pár dní vyhráno, množství mlíčka se upraví a budeš mít doma zpátky „vzorné“ mimčo. :lol: V horším případě tvoje mimčo pochopilo, že u prsa je to nejlepší a než ho to přestane bavit, budeš to muset nějak vydržet. Ale neboj, do osmnácti ho kojit nebueš! :lol: Mějte se ,hodně zdravíčka Tobě i miminku, Susana
PS: Ještě mě napadlo, neblbneš s dietama a dodržuješ pitný režim ( cca 4l denně)? Jinak by se mohlo stát, že mlíčka ubylo právě z tohoto důvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
19.8.06 14:48

Susano,
diety neuznávám, cpu se normálně, snažím se pít co to dá… ta druhá vaarianta mě děsí :cry: s dcerkou jsem to fakt nezažila, tu mi všichni záviděli… holt každé dítě je jiné a tohle bude klasický chlap - mámo, starej se, já mám hlad!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
19.8.06 15:15

Markmarko, snad to opravdu bude jen ten spurt a ne závisláctví na prsu, ale určitě to znáš, co dovede hladovej chlap! :lol: :D :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
19.8.06 15:26

Ahoj mrkni ještě do diskuze " Potřebuji poradit - kojení po dvou hodinách", řeší se tam podobný problém a uvidíš, kolik miminek nedodržuje časový harmonogram kojení. zkoušela jsem ti vložit odkaz, ale neumím to.
https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
19.8.06 19:26

MarkMark, moje rada zní: dej miminu, co chce. Takže jestli chce kojit, koj. Moc se mi osvědčilo vzít si malého k sobě v noci do postele, nemyslím si, že bys ho rozmazlila. Každopádně, když měl Jíra období, kdy se budil i 6-8× za noc, většinu kojení jsem prostě zaspala, akorát jsem se v polospánku obrátila na druhý bok. Vyspali jsme se tak oba. Pokud se vám starší v noci budí, ať k ní vstává táta.
Dneska v 8mi měsících Jíru kojím 2×-3× v noci, spí od 20 do 6,30, takže žádného extra závisláka jsem si tímhle přístupem nevychovala. Neboj, bude líp.

Makýš a Tygříci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama