31tt - vaginální nález

Anonymní
21.1.20 21:25

Otevrena, predcasny porod? 31tt

Zdarek, prosim vas, doktor mi nebyl schopen odpovedet proc jsem otevrena vice nez predtim. Prijela jsem ve 30tt s tim ze me tak 100× za den tvrdne bricho ale bezbolestne. Uz predtim jsem pry byla ale nechali me doma, vazne jsem jen lezela a brala magnezium, po tydnu jsem sla na kontrolu a uz si me tu nechali ze mam vaginalni nalez. A ze jsem otevrena vice a cipek je mekky. Jak je to po tydnu lezeni mozne ze se otevru vice, vysvetlil vam to nekdo?? Ted se tu tresu hruzou a i doktor mi rekl ze to urcite do terminu nedonosim ze i kdyz nekontrahuju tak muzu zacit. No to me vubec neuklidnilo. Porodni vaha miminka je hrozne nizka a pry mam zacit hodne bagrovat aby kdyz prisel na svet nebyl prtavej ale aspon silnejsi a nabral. Cely den brecim a jsem z toho v haji. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12989
21.1.20 21:35

Tak doktor není bůh, aby věděl, proč se otevíráš, a brečením to nezlepšíš, spíš můžeš ten porod vyvolat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
301
21.1.20 21:40

Hlavně se uklidni a odpočívej. To je to nejlepší co můžeš udělat. Někdy se to tak hold stane a nikdo neví proč. Hlavní je, že jsi pod dohledem lékařů kdyby se cokoliv dělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
21.1.20 21:45

Ahoj, neboj vše dobře dopadne :srdce:. Je dobře, že si tě tam nechali, je to sice opruz vím, ale každý den se počítá. Rodila jsem v 31+2, odtekla mi plodová voda, kdo ví proč. V nemocnici jsem ležela 4 dny a se mnou tam byly ženský, který tam ležely i několik týdnů. Vím, že se to lehko říká, ale zkus se tolik nenervovat. Ten můj prťous se narodil sice maličký, ale teď je z něj veselý energický kluk, který všechno dohnal. Kdyby ses chtěla na cokoli zeptat nebo si jen pokecat klidně napiš SZ. Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
21.1.20 21:46
@Anonymní píše:
Zdarek, prosim vas, doktor mi nebyl schopen odpovedet proc jsem otevrena vice nez predtim. Prijela jsem ve 30tt s tim ze me tak 100× za den tvrdne bricho ale bezbolestne. Uz predtim jsem pry byla ale nechali me doma, vazne jsem jen lezela a brala magnezium, po tydnu jsem sla na kontrolu a uz si me tu nechali ze mam vaginalni nalez. A ze jsem otevrena vice a cipek je mekky. Jak je to po tydnu lezeni mozne ze se otevru vice, vysvetlil vam to nekdo?? Ted se tu tresu hruzou a i doktor mi rekl ze to urcite do terminu nedonosim ze i kdyz nekontrahuju tak muzu zacit. No to me vubec neuklidnilo. Porodni vaha miminka je hrozne nizka a pry mam zacit hodne bagrovat aby kdyz prisel na svet nebyl prtavej ale aspon silnejsi a nabral. Cely den brecim a jsem z toho v haji. :,(

Neboj se. Mě říkají už 10 týdnů, že předčasně porodim, slabý čípek, atd.. Jen tomu tak nepropadam, věřím, že porodim v termínu a všechno bude dobrý. Ono tím stresem tomu moc nepomuzes :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 21:47

Vim ze doktor nnei buh ale mohl aspon rict jak je to mozne a lze to pak znovu se treba zavrit nebo neco? Me hrozi predcasnej a vlastne nevim proc v minulosti jsem nic neprodelala zadna infekce ve me neni ale proc se to maly dere uz ted ven nechapu navic je strasne malickej, bojim se ze me odvezou do spitalu pro nedonoseny ono se to rekne bud v klidu kdyz to proste nejde strasne se bojim :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.1.20 21:55
@Smothi píše:
Ahoj, neboj vše dobře dopadne :srdce:. Je dobře, že si tě tam nechali, je to sice opruz vím, ale každý den se počítá. Rodila jsem v 31+2, odtekla mi plodová voda, kdo ví proč. V nemocnici jsem ležela 4 dny a se mnou tam byly ženský, který tam ležely i několik týdnů. Vím, že se to lehko říká, ale zkus se tolik nenervovat. Ten můj prťous se narodil sice maličký, ale teď je z něj veselý energický kluk, který všechno dohnal. Kdyby ses chtěla na cokoli zeptat nebo si jen pokecat klidně napiš SZ. Drž se :hug:

Kdyby vopruz ale ten strach, mam snad v zivote prvni nejvetsi strach v zivote :,( ja jsem celkove citliva osoba a rozhodi me hodne veci a tohle byla pro me posledni kapka. Ja byla otevrena ale malounko a jak je mozne ze po absolutnem klidu jsem se otevrela jeste vice? :,( a pry az se to stane tak aby mimi nebylo prtave tak musi nabrat oni mi vylozene tvrdej ze do terminu nevydrzim to mi moc nepridalo teda :,( takze se laduju sladkym slanym jen aby to male pribralo pac jinak jak bude prtave moc nemusi to zvladnout poprve slysim ze neco takoveho vubec existuje. A aby bylo zdrave a nemelo infekce a extremne nizkou vahu musi pribrat to mi prikazali, me prej totalne vysalo ja vubec nemela prehled o sve vaue totiz zhubla jsem cca 6kg a nevim jak a mimi pry nema z ceho jist takhle hnusne se mnou mluvili :,(

• Nahlásit
  • Citovat
448
21.1.20 22:09

Hlavně klid, já jsem ležela víc jak půlku těhotenství, od 31.týdne v nemocnici a syn se narodil 36+1. I když je miminko v 31.týdnu maličké, zvládne to i kdyby se porod rozjel už teď :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22233
21.1.20 22:14
@Anonymní píše:
Kdyby vopruz ale ten strach, mam snad v zivote prvni nejvetsi strach v zivote :,( ja jsem celkove citliva osoba a rozhodi me hodne veci a tohle byla pro me posledni kapka. Ja byla otevrena ale malounko a jak je mozne ze po absolutnem klidu jsem se otevrela jeste vice? :,( a pry az se to stane tak aby mimi nebylo prtave tak musi nabrat oni mi vylozene tvrdej ze do terminu nevydrzim to mi moc nepridalo teda :,( takze se laduju sladkym slanym jen aby to male pribralo pac jinak jak bude prtave moc nemusi to zvladnout poprve slysim ze neco takoveho vubec existuje. A aby bylo zdrave a nemelo infekce a extremne nizkou vahu musi pribrat to mi prikazali, me prej totalne vysalo ja vubec nemela prehled o sve vaue totiz zhubla jsem cca 6kg a nevim jak a mimi pry nema z ceho jist takhle hnusne se mnou mluvili :,(

porodila jsem z nejasné příčiny ve 27tt. Syn vážil 1000g a nedýchal sám. Byl v inkubátoru, měl přístroj na dýchání, i nějaké zdravotní potíže, ale ze všeho se dostal… pouštěli nás po třech měsících… mám tři děti a on je nejmladší a nejzdravější.
Já chápu váš strach… nechci nic zlehčovat… 31tt je už zase o kousek dál… o tu váhu tolik nejde, ale každý den v břísku je důležitý pro plíce, které tím budou silnější.
To, jak s vámi mluví - no, mohli by být teda milejší… :zed:

jaký je teď váhový odhad miminka?

vidíte moji fotku na profilu? Ten menší - to je ten nedonošený :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
21.1.20 22:23

No to je hrozný přístup 8o. Byla jsem taky hodně vyklepaná a to na mě byli hodní. Nechápu proč tě tak straší, to člověku vážně nepřidá. Jinak ano je pravda, že kolem tohoto týdne mimča začínají hodně nabírat, takže sněz na co máš chuť, nohy nahoru a mimču řekni ať nikam nechvátá, že má ještě čas. Když se syn narodil, měl 39 cm a 1580 g, mě připadal malinkatej, ale co jsem viděla i ostatní miminka, která se narodila ještě dříve měli kolem kila a zvládali to taky skvěle. (Nejmenší co tam byly s námi byly dvojčátka s porodní váhou 650 g a zvládli to, ta péče už je na úžasné úrovni). Opravdu každý den co je mimčo ještě v bříšku, tak ještě něco přibere. Na pokoji se mnou byla paní, která tam ležela 5 týdnů a narodila se jí holčička v 37 tt, nenech se vystrašit, že nevydrziš do termínu to nemůže nikdo vědět. Budeš tam pod dohledem, případně ti dají infúzi, aby se porod nerozběhnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 22:31
@3HE píše:
porodila jsem z nejasné příčiny ve 27tt. Syn vážil 1000g a nedýchal sám. Byl v inkubátoru, měl přístroj na dýchání, i nějaké zdravotní potíže, ale ze všeho se dostal… pouštěli nás po třech měsících… mám tři děti a on je nejmladší a nejzdravější.
Já chápu váš strach… nechci nic zlehčovat… 31tt je už zase o kousek dál… o tu váhu tolik nejde, ale každý den v břísku je důležitý pro plíce, které tím budou silnější.
To, jak s vámi mluví - no, mohli by být teda milejší… :zed:

jaký je teď váhový odhad miminka?

vidíte moji fotku na profilu? Ten menší - to je ten nedonošený :srdce:

Me ihned pichli neco na plice nejake kortikoidy. No me rekli ze kdyz prijde na svet dříve ze aby byl silnej a vse zvladl tak musi nabrat, ma ted jen 1000g a mel by pry v tomto tydnu mit aspon 1500g :( ja teda moc nejedla mela jsem nechuť ale vubec jsem nepochytila ze jsem zhubla a se mnou i prcek :( lezela jsem jen v kosili nikam fakt nechodila jen anych dodržela ten klid a celou dobu mu pritom vse prospivalo vse slo podle planh, jeho vaha stoupala ale ted hrozne klesla a me naridili ze kdyz by uz fakt chtel ven tak at je silnej a ma aspon tu vahu at to neni uplne droboucky :,( ano to mohli byt setrnejsi. Bojim se ze to prijde uz ted nekdy a stresuji se i kdyz nechci ale ja to neumim se na to vybodnout, i mi dali prasek na uklidneni kdyz videli jak na tom jsem. Nejde mi do hlavy proc jsem otevrena jeste vice po takovem mega klidu a odpocivani. Ten strach aby nebyl treba postizeny nebo zaostaly kdyz bude takhle brzo na svete :( pritel je z toho v haji stejne jak ja. On kterej se snad tesil vice jak ja, davam si za vinu to ze jsem se neovladla a nechala to zajit takhle daleko ze jsem ne jen zhubla ja ale i malinkej ubral na vaze a ne zrovna o malo :,( jen co si dam tyden lehara tak se vse zhorsi? Co to je za nespravedlnost, a je vubec mozne ze se cipek uzavre nebo se muze zhorsit ci zustat stejny nevite?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.1.20 22:46
@Smothi píše:
No to je hrozný přístup 8o. Byla jsem taky hodně vyklepaná a to na mě byli hodní. Nechápu proč tě tak straší, to člověku vážně nepřidá. Jinak ano je pravda, že kolem tohoto týdne mimča začínají hodně nabírat, takže sněz na co máš chuť, nohy nahoru a mimču řekni ať nikam nechvátá, že má ještě čas. Když se syn narodil, měl 39 cm a 1580 g, mě připadal malinkatej, ale co jsem viděla i ostatní miminka, která se narodila ještě dříve měli kolem kila a zvládali to taky skvěle. (Nejmenší co tam byly s námi byly dvojčátka s porodní váhou 650 g a zvládli to, ta péče už je na úžasné úrovni). Opravdu každý den co je mimčo ještě v bříšku, tak ještě něco přibere. Na pokoji se mnou byla paní, která tam ležela 5 týdnů a narodila se jí holčička v 37 tt, nenech se vystrašit, že nevydrziš do termínu to nemůže nikdo vědět. Budeš tam pod dohledem, případně ti dají infúzi, aby se porod nerozběhnul.

Me strasej uplne tema nejhorsima recma mi prijde a to vazne neprida, za tyden mi maj delat to same, takze vnitřní a brisni ultrazvuk. Ja to tu ne ze nevydrzim ale znici me ten strach s cim zase prijdou :oops: a strach o male jestli fakt pribira kdyz mu ted chci denne tedy dopravat. Ale pises ze kazdym dnem by melo růst tak aspon od nekoho vim neco vice, dekuji :kytka: cele tehotenstvi probiha tak suprove a jem co jdu s dalsim klidem na kontrolu tak se mi otoci uplne svet vzhuru nohama :,( rikam si, proc zrovna my :,( budu pro nej delat vse, me je fuk ze ted naberu treba 20 kilo ale hlavne malej at ma co potrebuje a nehubne mi jeste vic :( no ted mi dali jen neco v sacku, asi magnesium a po 4 hod dostanu znovu pry. A gynprodyl leky :nevim: hlavne ze i vy jste to zvladly :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
3HE
22233
21.1.20 22:51
@Anonymní píše:
Me ihned pichli neco na plice nejake kortikoidy. No me rekli ze kdyz prijde na svet dříve ze aby byl silnej a vse zvladl tak musi nabrat, ma ted jen 1000g a mel by pry v tomto tydnu mit aspon 1500g :( ja teda moc nejedla mela jsem nechuť ale vubec jsem nepochytila ze jsem zhubla a se mnou i prcek :( lezela jsem jen v kosili nikam fakt nechodila jen anych dodržela ten klid a celou dobu mu pritom vse prospivalo vse slo podle planh, jeho vaha stoupala ale ted hrozne klesla a me naridili ze kdyz by uz fakt chtel ven tak at je silnej a ma aspon tu vahu at to neni uplne droboucky :,( ano to mohli byt setrnejsi. Bojim se ze to prijde uz ted nekdy a stresuji se i kdyz nechci ale ja to neumim se na to vybodnout, i mi dali prasek na uklidneni kdyz videli jak na tom jsem. Nejde mi do hlavy proc jsem otevrena jeste vice po takovem mega klidu a odpocivani. Ten strach aby nebyl treba postizeny nebo zaostaly kdyz bude takhle brzo na svete :( pritel je z toho v haji stejne jak ja. On kterej se snad tesil vice jak ja, davam si za vinu to ze jsem se neovladla a nechala to zajit takhle daleko ze jsem ne jen zhubla ja ale i malinkej ubral na vaze a ne zrovna o malo :,( jen co si dam tyden lehara tak se vse zhorsi? Co to je za nespravedlnost, a je vubec mozne ze se cipek uzavre nebo se muze zhorsit ci zustat stejny nevite?

Mě nedali nic na dozrání plic - nestihli… ráno jsem byla u dr na prohlídce, vše v pořádku, nic nenasvědčovalo porodu.. a večer se malý narodil. Nestihli dát na plíce nic. Všechno zvládnul :-)
To si hlavně vůbec nevyčítejte!!! Jsou ženy, které přibraly za těhotenství tři kila a dítě porodily 4kg. V tom to vubec není, dítě si vezme vždy, co potřebuje. Někdy je to ale právě ten problém, proč chce dítě ven… ale já věřím, že kdyby mu tam bylo dobře, tak tam bude ještě… neprospívá moc dobře.. ve 31.tt by mělo vážit víc… ale oni si vás už pohlídají… právě, aby nebylo zaostalé, musí tu váhu hlídat.
Ano, je to nespravedivé… jiné ženy lítají s břichem, kde chtějí, dělají všechno.. a ještě přenášejí… byla jsem naštvaná na doktora, že nepoznal, že budu večer rodit… byla jsem na něho naštvaná pak ještě rok… všechny ženy miminka v bříšku… a proč já ne! vím, jak se cítíte… ale nebojte se :srdce: neonatologie je na vysoké úrovni… pokud není vyloženě nějaký extra rizikový stav, tak se podaří miminko vypiplat… vím, že 1000g je málo… ale narodily se i děti daleko menší v tom stejném týdnu… v nemocnici byly jejich fotky… tak mě to upokojilo, že to bude i s námi dobré.
Já jsem taky z toho byla špatná, nechtěla jsem malého ani vidět, nechtěla jsem vidět ani ostatní moje děti… ale když jsem to překonala a toho drobečka jsem viděla, tak už to bylo všechno lepší a lepší. Odsávala jsem mléko, vozila mu ho do nemocnice.. pak jsme přešli na kojení. Kojil se do 4let :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22233
21.1.20 22:53

Tady si můžete najít příběhy těch, kde to dopadlo dobře :-) Mě to moc posilovalo, když jsem si to četla.
https://www.nedoklubko.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
21.1.20 22:59

Já jsem zhubla ze začátku v těhotenství 7kg a nabrala 8kg, takže ve finále přírůstek vlastně 1kg oproti původní váze. Děti byly drobnější, ale jak říkala moje lékařka, vše potřebné si vzaly ode mně. Když jsem pak ležela na udržení v nemocnici, tak mi doktor radil, ať mi donesou z domu med :slight_smile: Měla j sem to tak u obou dětí, nevolnosti, nechutenství, střevní problémy, přibrat prostě nešlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama