Otevřená zlomenina pravé ruky u prvňáčka

154
11.4.08 11:32

Otevřená zlomenina pravé ruky u prvňáčka

Ahoj děvčata!

Starší dcera, která chodí do 1. třídy, si po pádu z kola zlomila pravou ruku - samozřejmě s ní normálně píše. Spadla tak nešťastně, že měla otevřenou zlomeninu obou kostí na předloktí, byla na operaci a dali jí tam dráty. Bude mít pravou ruku v dlaze až po rameno celý měsíc, pak ji čeká měsíc rehabilitací a pak ještě operace, kdy jí mají vytahovat dráty.

Už si na tu sádru po týdnu zvykla, ale nevím, na co se mám připravit, až jí tu sádru po měsíci sundají. Už teď, když jí po týdnu vytahovali stehy, měla tu ruku celou stuhlou. Bojím se, že sotva se naučila docela obstojně psát, tak s tím bude mít asi nějaký čas problémy. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Budu moc ráda, když se o ně se mnou podělíte.

Díky moc Maya

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19991
11.4.08 14:23

bohužel nijak neporadím, jen posílám velký pohlazení pro dcerku, ať se to dobře hojí a nebolí to.

Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.4.08 15:38

To je obrovska smula, at se malicka brzo uzdravi. Totez se stalo memu bratrovi, bylo to zacatkem prosince, na lyžich, tri mesice tusim nemohl s rucickou hybat a nasledek toho byl, ze musel opakovat prvi tridu, proste uz by ty deti v psani nedohnal. Bylo to pro nej hodne neprijemne, ale s pomoci cele rodiny to musel zvladnout. Dnes je mu 20 let a studuje medicinu. Asi osud. Pa, Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
ave
837
11.4.08 18:08

Já jsem tohle zažila jako dítě, jen ne ruka, ale noha. Také jsem ji měla
víc jak měsíc v nechodící sádře a když mi ji pak sundali, musela jsem
se znovu učit chodit. Z vyprávění vím, že to trvalo skoro další měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
11.4.08 20:05

Tak to jste mě moc nepotěšily :(

Pořád si maluju, že to bude v pořádku a že až jí sundají sádru, tak se jí nejpozději do měsíce psaní nějak dá do pořádku. Napsat už uměla všechna písmena, takže bude už jen záležet na tom, jak rychle se jí zase rozepíše ruka.

Má báječnou paní učitelku, tak to s ní snad nějak zvládne.
Dnes byla poprvé ve škole, aby nebyla jen doma a byla moc spokojená. Čtení zvládá bez problémů, do matematiky dopisuje levou rukou (vypadá to sice otřesně, ale aspoň něco), no a místo psaní jenom skládá slova z abecedy. Vytiskla jsem jí spoustu písmenek a když děti píšou, tak ona skládá. Říkala, že je dokonce skvělé mít ruku v sádře, protože se děti předhánějí, kdo jí bude pomáhat a jí se to moc líbí, protože je středem pozornosti. Mají super kolektiv. :) Za 3 týdny, když bude mít ještě sádru, mají jet se třídou na čtyřdenní školní výlet a paní učitelka prohlásila, že neexistuje, že by s nimi nejela. Budou jí se vším pomáhat, aby se s nimi cítila dobře. :D No ještě nevím, jestli ji s nimi samotnou pustím, přeci jen mám o ni strach. Nesmí spadnout nebo se do té ruky nějak praštit. O tom ještě musím hodně zapřemýšlet. :roll:

Jinak díky moc za podporu, dám vám vědět, jak to u nás dál probíhá.

Maya

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
13.4.08 08:12

Mayo, au au, to je ale smůla. Hlavně, aby se to dobře zahojilo.
Nemám osobní zkušenost, ale pamatuju si, jak jsem měla na základce spolužačku, která si taky nějak hodně takhle zkraje tříd zlomila ruku, pak byla za hvězdu, protože když ji propla, měla ji maličko křivě :lol: . No a přesto psala úplně skvěle, mám momentálně dojem, že se vyučila doktorkou nebo lékarnicí??? Ostatně tam škrabopis nevadí… ale psala dobře a to byla navíc ještě levačka.
Tak myslím, že je stopr šance, že to bude dobrý, chci tě jen uklidnit, že to bude dobrý…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19991
14.4.08 11:20
Maya píše:
Tak to jste mě moc nepotěšily :(

Pořád si maluju, že to bude v pořádku a že až jí sundají sádru, tak se jí nejpozději do měsíce psaní nějak dá do pořádku. Napsat už uměla všechna písmena, takže bude už jen záležet na tom, jak rychle se jí zase rozepíše ruka.

Má báječnou paní učitelku, tak to s ní snad nějak zvládne.
Dnes byla poprvé ve škole, aby nebyla jen doma a byla moc spokojená. Čtení zvládá bez problémů, do matematiky dopisuje levou rukou (vypadá to sice otřesně, ale aspoň něco), no a místo psaní jenom skládá slova z abecedy. Vytiskla jsem jí spoustu písmenek a když děti píšou, tak ona skládá. Říkala, že je dokonce skvělé mít ruku v sádře, protože se děti předhánějí, kdo jí bude pomáhat a jí se to moc líbí, protože je středem pozornosti. Mají super kolektiv. :) Za 3 týdny, když bude mít ještě sádru, mají jet se třídou na čtyřdenní školní výlet a paní učitelka prohlásila, že neexistuje, že by s nimi nejela. Budou jí se vším pomáhat, aby se s nimi cítila dobře. :D No ještě nevím, jestli ji s nimi samotnou pustím, přeci jen mám o ni strach. Nesmí spadnout nebo se do té ruky nějak praštit. O tom ještě musím hodně zapřemýšlet. :roll:

Jinak díky moc za podporu, dám vám vědět, jak to u nás dál probíhá.

Maya

Nesmutni. Myslím, že opakovat třídu nebude nutný, když má takovou skvělou učitelku, jen bude muset víc dohánět to psaní a ostatní evidentně zvládá, ale určitě to bude ok. A je dobře, že spolužáci to berou takhle - naučí se, že si musí pomáhat a že nemusí být všichni 100% zdraví (nemyslím jen sádru, ale třeba taky různá postižení atd) a přesto může být dítě bez problémů v kolektivu.

S tím výletem mě napadlo jedno - jet s nimi třeba jako (sakriš nevim, jak se to řiká) no prostě pomoc … ikdyž bys jela hlavně kvůli dceři, ona by neměla pocit, že jí kontroluješ a ty bys měla klid.

Tak dej vědět, jak to nakonec dopadlo
Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5431
15.5.08 10:01

Mayo,
osobní zkušenosti nemám, ale malým dětem se zlomeniny hojí dobře, takže určitě bude malá brzy v pořádku. Opakování první třídy bych se nebála. Holčička je šikulka a navíc budou letní prázdniny, takže kdyby byl nějaký problémek, tak psaní přes léto určitě zase dohoníte :wink: .
S tím výletem - nevím, ale já bych ji asi pustila. Máte skvělou paní učitelku, takže ta by se určitě postarala o to, aby se nic nestalo. Zvlášť, když se kamarádi předhánějí, kdo bude pomáhat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
826
16.5.08 18:17

ahoj !
neboj to bude dobre :) ja jsem presny priklad pro tebe taky jsem mela jako mala zlomenou ruku obe kosti davali mi to v narkoze dohromady :roll: sikula no… ale krome toho ze jsem mela ruku strasne dlouho v :,-(re a pak v dlaze plus nasledne rehabky (priprav se na to ze az ji tu :,-(ru sundajibude ta ruka strasne hubena .. snad polovicni :? ) to na me nezanechalo zadne nasledky :) pisu v pohode, tridu jsem neopakovala :) takze neboj bude to dobry ;)
pokud uz vsechny pismenka umela tak to nezapomene neboj .. a pokud maji takhle supr ucitelku muzes jasat ..
tak drzim pesti at se ruka dobre hoji
a ten vylet zvaz.. i kdybys mela jet s ni jako „pritel skoly“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
19.5.08 13:45

Holky, díky moc všem za podporu. :D

Na výlet Maru nakonec jela. Chtěli jsme tam jet vypomáhat, ale paní učitelka nám to rozmluvila, protože by bylo ostatním dětem líto, že také nemají na výletě své rodiče. Maru prý byla moc šikovná a ani nepotřebovala moc pomáhat. Jen večer se sprchováním a s učesáním culíků :lol:

Hned po výletě jsme byli sundávat sádru. Ruka byla opravdu o dost hubenější než ta druhá, ale co je důležité, mohla s ní hned od začátku hýbat. Sice omezeně, ale jde to :! :! :! Hned, jak jsme přišly domů jsme zkoušeli psát a kupodivu jí to jde lépe než dříve. Asi je to tím, že si dává více záležet :D

Teď má dva týdny sádru dole s ruka jí pracuje už docela normálně. Na rehabilitace jsme zatím nemuseli. Sice má v ruce dva dlouhé dráty, které jí vedou od zápěstí až k lokti kolem obou předloketních kostí, ale není to žádná hrůza. Zápěstím hýbe už tak na 75% a loket ohne jen do 90°. Ty dráty jí tam přeci jen vadí. Když víc zabere, tak jí špičky drátů prosvítají pod kůží 8O . Jizvy po operaci se jí hojí dobře a za 14 dní jdeme na kontrolu, kdy nám řeknou, co bude dál. Doktor mi slíbil, že do prázdnin snad bude v pořádku. :D

Myslela jsem, že se Maru bude bát jít znovu na operaci do nemocnice, ale představte si, že se tam těší, protože jí vyndají dráty, které jí vadí v tom, aby mohla rukou více hýbat :D Konečně se pak bude moct sama učesat a najíst pravačkou!

Mějte se krásně!

Maya :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19991
19.5.08 15:16

Mayo - je fajn, že jste to tak zvládli, tak už jen se zbavit drátů a bude dobře :D

Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
826
20.5.08 17:11

supr ze se to tak dobre hoji-… gratuluju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama