Otevření kamenného obchodu s oblečením, ano/ne

33
19.11.19 17:50

Otevření kamenného obchodu s oblečením, ano/ne

Ahoj holky! :)
Dostala se nám výhodná nabídka k pronajmu obchodu v centru mesta. Jaký máte nazor na podnikani s oblečením z ciziny, tzv Secondhand? Je mi jasne, ze tu budou i negativni reakce a s tim pocitam, ale byl to nas sen pracovat pro sebe a na sebe. :)
Pocitame s tim, ze se do toho musi nejdriv doat vlozit penez, ale sekáč mi prijde takovy zatim nejjednodušší. Popripade nemate nekdo nejakou zkusenost nebo napad, co na trhu takhle jeste chybi?
Diky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.11.19 17:59

@TalNat Můj osobní názor, možná mylný je ten, že sekacum už dávno odzvonilo. V sekacich nenakupuju, nové hadry se dají pořídit za pár korun, tak proč kupovat obnošené..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22876
19.11.19 18:00

Dle mě v dnešní době neotvírat. Obchodů s oblečením je až moc a těžko se uživí další.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
19.11.19 18:04

Záleží na tom, jaká by byla nabídka.
U nás sekáče nabízejí obnošené hadry z běžných obchodů typu Zara a podobně.
Vzhledem ke kvalitě se to obnošené kupovat nedá. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
19.11.19 18:08

@TalNat že boom toho byl před xx lety. Teďka když nové oblečení, za cenu secondhandového, nakoupíte v pepcu, lidlu, kaufu apod. tak to moc asi byznys nebude. Ale když nezkusíte, tak nezjistíte. Ale jděte do toho jedině, pokud máte úspory, které v tom můžete bezpečně utopit! Pokud si už jen na start budete muset půjčit, tak jen skončíte na úplným dně v případě neúspěchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3277

V době Pepca, Kiku a podobných obchodu, si myslím, že sekace už nemají smysl. Nové oblečení se dá pořídit levné. A pokud by někdo měl nějakej nápad a znal by díru na trhu, určitě by ti to tu nenapsal ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438

No, ono záleží jaké je to oblečení, protože není sekáč jako sekáč..
Může to být obchod, kde se prodává oblečení mix pro ženský, chlapi, děti a bude to průměr.
Znám třeba second hand, kde je oblečení jen pro ženský, fakt super kousky a myslím, že holkám se vede fakt dobře…A v tomto případě neplatí, že by jim dávno odzvonilo. Navíc mladší generace přemýšlí jinak a sekáče jdou naopak zase do módy…
A na závěr platí to samé, jako u jiného… Musí se to umět. Umět to dobře propagovat, udělat tomu reklamu, zaujmout lidi. A fcb třeba… Taky můžeš kousky fotit a mít možnost odeslání poštou.. Je toho spousta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1458
19.11.19 18:09

Ja bych se zamyslela nad jinym zbozim nez oblecenim. Myslim, ze se takovy butik nebo sekac zivi docela tezko, obleceni je dnes prehrsel a kolikrat za smesne ceny, je potreba se nejak odlisit, aby to bylo zivotaschopne, coz nevim, jestli dokazes. Podle me je fajt blbost se do tohoto poustet, kor kdyz do toho budes muset hodne investovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.19 18:22

Záleží hlavně na lokalitě a zboží. Čemu opravdu odzvonilo jsou devadesátkové sekáče (temné, zasmrádlé, s minimem použitelného oblečení) a tzv. „hrabárny“. Naopak i v hlavním městě, kde je na každém rohu obchod typu Pepco nebo Lidl, je opravdu zájem o sekáče, které nabízejí kvalitní, originální, probrané (tj. sekáčová 1.jakost) zboží včetně doplňků (kabelky, šátky, pásky) a lidi jsou schopni za to zaplatit i vyšší částky. A proč kupovat za stovku obnošené, když v Pepcu se dá nové tričko koupit za stovku? Protože řada lidí (včetně mě) raději sáhne po kvalitním, originálním vysokogramážním tričku, u kterého má jistotu, že když v sekáči vypadá dobře, drží tvar a barvu po x vypráních, bude tak vypadat i po dalších x vypráních doma. Na rozdíl od toho tuctového, laciného trička z Pepca.

Takže pokud jsi schopna zajistit exkluzivní zboží, po kterém by u vás ve městě byla poptávka, pokud neexistuje funkční konkurence (např. Textile House má pobočky v téměř každém větším městě) a pokud jsi schopna dát to celé dohromady, zkusila bych to. Sekáčům rozhodně neodzvonilo, lidé na ně jen (velmi správně) mají vyšší požadavky - stejně jako na prostory, ve kterých by to zboží nakupovali (to znamená v překladu prodejnu, kde je dostatek prostoru, dostatek světla, oblečení je probrané a vyprané).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
19.11.19 18:27

Jen můj názor… záleží kolik a jakých sekáčů u vás ve městě je. Já třeba rada zajdu do secondhandu s lepším oblečením, kde mají i nové outletové zboží. U původně drahých kusů se dá předpokládat, že je původní majitelka nosila jednu sezonu a nebude skoro vůbec obnošené. A raději si koupím dobrý kus než levný v Pepcu apod., který je špatně ušitý a po sezoně bude vybledly a vytahany. Takže secondhandu klidně ano, ale a topovym zbožím. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8854
19.11.19 18:31

Ne, ani omylem, jen se zasekáte. Tohle už nemůže nikoho uživit, ta doba je dávno pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1974
19.11.19 18:31

Já bych tomu fandila. Ale mám to hozené trochu jinak, fandím recyklaci a nepodporuji levné retězce, pro které šíji děti někde v Bangladéši. Nic novýho z obchodu jsem si nekoupila ani nepamatuji, kupuji i zánovní boty (pro někoho ekl, ale mám kvalitní zdroje). Takže u mě sekáče vedou, taky Vinted. Pokud sekáč, tak opravdu super výběrové hadry, dát si práci s konceptem, hezký design prodejny, nějaká myšlenka (pár stolků a možnost dát si kafe.. Třeba..?) Vybírat každý kousek, jestli to stojí za to, zaměřit se na to, co se opravdu aktuálně nosí. Nebát se dát trochu vyšší cenu. Zaměřit se na mladší a střední věk, udělat si fcb a ig stránku a být na ní aktivní. Jejda, mě by to bavilo, kdybych měla prostor. Musíš být ale fakt originální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.19 18:39

Ve větších městech teď frčí výběrová secondhand móda. Ale jde opravdu o kvalitní a zajímavé věci. Na instagramu sleduji i pár profilů takových secondhandů. Takže pokud to pojmete jako slow módu a výběrovou kvalitu, tak se můžete prosadit. Ale obyč sekáč těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2029
19.11.19 18:54

Co nějaký bezobalovy obchod, eko, bio atd. To teď docela frčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
19.11.19 22:13

Ja miluju sekace - jen tedy ty levne. Mame jeden zbytecne predrazeny, tam nechodim, a dalsi dva levne.. jeden ma i detsky koutek, coz je pro me super. Mozna pro tebe tip.. nebo moznost kavy, jak bylo zmineno.. a taky ty fb nebo instagramove stranky jsou dobrym napadem. Hodne stesti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama