Otevření škol až v září, co si o tom myslíte?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
18110
14.4.20 19:31
@Svistice píše:
Ja chtela dite do skoly a spoko teda nejsem, protoze ve vysledku tam stejne nebude moct. Ve tride jich je 24, takze bud pojedou na pulky (asi aby si ucitelky namakaly to „valeni“ doma), nebo budou losovat, ci co, kdo pujde a kdo zustane doma? :roll:
V nasi skolce je rezim 15 deti a nemisici se skupiny scifi. Maximalne, kdyby rodice nahlasi jen 15 deti, nicmene jak znam pani reditelku, nebude si komplikovat zivot a radeji necha zavreno. :lol:
Takze v navratu do normalnejsiho a klidovejsiho pracovniho rezimu mi to vubec nepomuze.

Ja spis nerozumím, jak to pomuze tem lidem, co byli na OCR, protože museli hlidat decka. Kdyz skola pojede jen do 12. Najednou hlidani neni potreba? Budou mit puluvazky? Předpokládám, ze ocr zrusi a kvuli tomu to udelali. Me je to jedno, budu dal na HO. Max to budu střídat a budou obden holt pul dne sami doma. Pokud se vzájemně neprizabiji, zvládnou to :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18110
14.4.20 19:35
@Svistice píše:
Ja chtela dite do skoly a spoko teda nejsem, protoze ve vysledku tam stejne nebude moct. Ve tride jich je 24, takze bud pojedou na pulky (asi aby si ucitelky namakaly to „valeni“ doma), nebo budou losovat, ci co, kdo pujde a kdo zustane doma? :roll:
V nasi skolce je rezim 15 deti a nemisici se skupiny scifi. Maximalne, kdyby rodice nahlasi jen 15 deti, nicmene jak znam pani reditelku, nebude si komplikovat zivot a radeji necha zavreno. :lol:
Takze v navratu do normalnejsiho a klidovejsiho pracovniho rezimu mi to vubec nepomuze.

Taky nechapu. Asi je budou ucit volni druhostupnovi ucitele, vzdycky jednu cast te skupiny. Ta jedna bude mit holt peska, no. I kdyz zas ucitele druhyho stupně uci druhej stupen online nebo? Nebo fakt maji tolik casu, ze zvladnou puldenni vyucovani malych deti a odpo si stihnou online hodiny se sedmaka. No bude to zase sranda. Ale do konce kvetna daleko, maji cas to nejak vymyslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6249
14.4.20 19:38
@Janka123 píše:
Chápu to dobře, že děti z prvního stupně do školy půjdou a ze druhého stupně nepůjdou??? Co je to za blbost? Tak ti větší, kteří už jsou schopni pochopit nutnost opatření, tak budou doma, a ti nejmenší a nejzranitelnější (např. prvňáčci) do školy musí??? Měsíc ve škole co do objemu učiva už nic neřeší, tolik se toho zase nenaučí. A když má někdo jedno dítě na prvním stupni a další na druhém stupni, tak jedno bude zůstávat doma? A co chronicky nemocné děti? Myslí na ně vůbec někdo? Do škol přece chodí i děti astmatické či cukrovkáři, které jsou v poměrně velkém ohrožení. Stojí to za to kvůli měsíci?

Psala jsem to dopoledne, nejaky tatinek mi psal, ze se musi jet podle zdravych 8o
Jinak maminky tady byly uplne nepricetne, ze na skolu spechaji a nemohly se dockat dochazky.
Takze to maji jak to chtely…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24179
14.4.20 19:38
@AvajBr píše:
Taky nechapu. Asi je budou ucit volni druhostupnovi ucitele, vzdycky jednu cast te skupiny. Ta jedna bude mit holt peska, no. I kdyz zas ucitele druhyho stupně uci druhej stupen online nebo? Nebo fakt maji tolik casu, ze zvladnou puldenni vyucovani malych deti a odpo si stihnou online hodiny se sedmaka. No bude to zase sranda. Ale do konce kvetna daleko, maji cas to nejak vymyslet.

Já jsem hlavně zvědavá, kterým sedmi dětem ze své třídy budu muset oznámit, že v mé třídě a se svými spolužáky prostě nebudou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21574
14.4.20 19:40

Jako fakt zho.va.di.lost kvůli měsíci, který nic nezachrání než děti zkrotí je konec roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21574
14.4.20 19:41
@hanka.br. píše:
Já jsem hlavně zvědavá, kterým sedmi dětem ze své třídy budu muset oznámit, že v mé třídě a se svými spolužáky prostě nebudou…

a jak ty přebývající děti vybereš? to se taky budou cítit ukřivděný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6249
14.4.20 19:42
@hanka.br. píše:

Treba deti rozdelit do dvou skupin a ucit je budou ucitele 2.stupne? Trid asi bude dost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25606
14.4.20 19:42

@hanka.br. ale pokud to dobře chápu, tak skupina 15 dětí je jen doporučená, jde o to, že tam, kde je dětí třeba 25-30, aby se třídy rozdělily. No stejně je to paskvil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6249
14.4.20 19:43
@ka2ka píše:
Jako fakt zho.va.di.lost kvůli měsíci, který nic nezachrání než děti zkrotí je konec roku

To jsi tu mela cist ty diskuze, maminky uz se nemohly skoly dockat! Tak holt maji co chtely..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24179
14.4.20 19:44
@jannina1 píše:
Treba deti rozdelit do dvou skupin a ucit je budou ucitele 2.stupne? Trid asi bude dost..

No to já chápu, ale kterým z nich řeknu, že je nebudu učit já? Oni se těší na mě a na sebe navzájem.

@Ha-ni píše:
@hanka.br. ale pokud to dobře chápu, tak skupina 15 dětí je jen doporučená, jde o to, že tam, kde je dětí třeba 25-30, aby se třídy rozdělily. No stejně je to paskvil.

Já to chápu tak, že 15 je strop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4329
14.4.20 19:45
@jannina1 píše:
Treba deti rozdelit do dvou skupin a ucit je budou ucitele 2.stupne? Trid asi bude dost..

Učitelé druhého stupně budou dál učit své druhostupňové děti distančně.
Tak teda kdo? AP? Po tom, jak na ně spousta rodičů hledí skrz prsty jako na neschopné a neužitečné vyžírky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7314
@hanka.br. píše:

No, třeba těm, jejichž rodiče podepsali tu petici.
Jinak je to ještě přes měsíc, já tipuju, že to ještě třikrát změní, jak je jejich zvykem, viz. oteviraci doba obchodu. Ono jim dojde, že je to nepřehledná blbost a 25 května to bude úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26448
@jannina1 píše:
To jsi tu mela cist ty diskuze, maminky uz se nemohly skoly dockat! Tak holt maji co chtely..

Skoly, ne slataniny ve stylu vlk se nazral a koza zustala cela. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4869

To se zbláznili? A jak to chtějí dělat v jídelnách nebo budou bez oběda? A bez družiny, jen škola 8-11:40 je k ničemu pro fungování v práci. A pokud neotevře i školka, tak stejně jsem nefunkční :zed:
A můžu si pokud zůstane zavřená mš vzít očr na školkáčka, když malý školák mi odejde do školy a tím se zruší jeho očr, které nyní čerpám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25606
14.4.20 19:47

@hanka.br. „Bude to formou školních skupin. Jsou tam přísná opatření a bude se jednat doporučeněo skupiny 15 dětí s tím, že bude v každé lavici jen jedno dítě,“ upřesnil Plaga.
Babiš ve zprávách řekl, že rozhodnutí a řešení bude na ředitelích škol a samotných učitelích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat