Otevření účtu v zahraničí ?Německu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.4.22 16:55

Otevření účtu v zahraničí ?Německu?

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, co obnáší založení bankovního účtu v Německu. Nehodláme tam ani pracovat, ani žít nebo studovat. Jedná se o to, že v současnosné době bychom rádi měli nějaky finanční polštář v zahraniční bance, pro případ rychlého odchodu z republiky. Zatím jsme opravdu jen lehce investovali do zlata, nyní bychom rádi měli částku v cizí bance - bankách, pochopitelně v západní Evropě, př. USA. cca 500 000- 1 mil. korun, uložených tedy v eurech/librách.
Nevíte jaké jsou podmínky? V ČR jsou i pobočky něm. bank, lze tedy účet uzavřít i tady. Je pravda, že na spořící účet v Německu bychom tam museli mít trvalý pobyt? Jak vysoké jsou poplatky, kdy bychom chtěli např. 1× ročně vybrat vyšší částku a přeposlat si ji do české banky? Jsou tam nějaké poplatky navíc v souvislosti s tím, že jsme cizinci, i když žijící v EU? Anonymní z důvodu informací o financích.
Děkuji moc za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.4.22 01:22

Škoda, že nikdo neodpovídá. Taky jsem o tom uvažovala. Já bych asi volila švýcarskou banku, co jsem se dívala, tak se tam dá založit i konto online. Ale to ve mně nebudi důvěru, a už vůbec ne přes službu nějakého poradce,, kteří se tomu věnují. Nějak si neumím představit, že bych tam osobně měla jet a zakládat v místní bance účet. Tak snad se na to zeptat u nás v té německé bance. Na druhé straně, kdyby došlo k nejhorším, tedy jaderné válce, tak by bylo asi jedno jestli někdo někde má či nemá peníze.

• Citovat
  • Nahlásit
121
4.4.22 11:52

Co jsem teď hledala na netu, tak to možné není. Většina německých bank požaduje německé bydliště. Co sem našla, jsou jen 3 banky, u kterých by to mohlo klapnout. DKB, N26 a Wise. DKB ale poslední dobou odmítá žádosti, poku nejste z Rakouska či Švýcarska, N26 bere vše a Wise je jen nějaká virtuální banka. Ve většině zemí nedostane člověk ani kartu. Navíc ani jedna banka není „dostatečně“ známá. V Německu je nejrozšířenější Sparkasse - ta má fakt bankomat na každým rohu. Úspory pro strýčka příhodu bych určitě nestrkala do nějaké noname banky.

Ve vašem případě bych si asi otevřela multimenove konto a při dobrém kurzu převáděla koruny na eura. Z bankomatu pak vyberete i s českou kartou všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
4.4.22 12:42
@Anonymní píše:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, co obnáší založení bankovního účtu v Německu. Nehodláme tam ani pracovat, ani žít nebo studovat. Jedná se o to, že v současnosné době bychom rádi měli nějaky finanční polštář v zahraniční bance, pro případ rychlého odchodu z republiky. Zatím jsme opravdu jen lehce investovali do zlata, nyní bychom rádi měli částku v cizí bance - bankách, pochopitelně v západní Evropě, př. USA. cca 500 000- 1 mil. korun, uložených tedy v eurech/librách.
Nevíte jaké jsou podmínky? V ČR jsou i pobočky něm. bank, lze tedy účet uzavřít i tady. Je pravda, že na spořící účet v Německu bychom tam museli mít trvalý pobyt? Jak vysoké jsou poplatky, kdy bychom chtěli např. 1× ročně vybrat vyšší částku a přeposlat si ji do české banky? Jsou tam nějaké poplatky navíc v souvislosti s tím, že jsme cizinci, i když žijící v EU? Anonymní z důvodu informací o financích.
Děkuji moc za rady.

Nevim jak dnes, ale zakládala jsem si německy účet před několika lety a chtěli po mě jak přihlášení k pobytu, tak německou pracovní smlouvu. Ale v jiné diskusi tady na emiminu někdo psal že mu v nějaký německý bance otevřeli bez problémů aniž by toto musel dokladat. Možná je to banka od banky.
Ono se to nezdá, ale Němci jsou dost pozadu co se týče všech elektronickych a online služeb. Donedávna tady ani neznali bezkontaktní platbu kartou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
10.4.22 18:21

Je mozny si otevřít teoreticky konto kdekoliv v eu i bez pobytu. Konkrétne v Německu to jde jako jedermann Konto. Funguje to jako normalni konto ale clovek nemuze jit do minusu a nepůjči mu. Normalni konto bez pobytu nejde. Bez poplatku jsou hlavně online banky, napr. Consorbank. Vetsinou se poplatky neplati, ale v posledni dobe maji nektery banky negativni uroky od určité castky. Jinak prevody doporučujelu pres wise, to vyjde nejlevněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat