Otevření živnosti nebo žena v domácnosti

Anonymní
16.5.21 22:11

otevření živnosti nebo žena v domácnosti

Dobrý den,
jdu si k Vám pro radu. V listopadu jsem ukončila rodičák a šla na úřad práce. Dcera má 4 roky ( 8-12hod. ve školce) a druhá bud mít 7 let (ta je ve škole i družina). Jsem kadeřnice a bohužel doba je jaká je tak klienti se někteří vrátí někteří bohužel ne, ale věřím i v nové. Takže nevím co ted? Otevřít živnost a čekat že lidi přijdou i s testem nebo že za dva měsíce se opět bude zavírat? Přemýšlím i nad ženou v domácnosti, ale bohužel si nemůžete nic přividělat. Tak jak to vyřešit? Po mateřské jít a otevřít a,,ždímat,, manžela x měsíců aby platil za mne soc. a zdra. nebo jít na ženu v domácnosti a vyloženě na černo zkusit pracovat? Jelikož nezlob te se, ale kde má žena vzít každý měsíc 4 tis. na zaplacení soc. a zdrav. a k tomu ještě vydělávat na jídlo atd…? Děkuji za radu maminek. Nepotřebuji slyšet, že pracovat na černo je risk to vím. Ale :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.5.21 22:16

Pokud zdravotní pojišťovně nahlásíte péči o děti a splníme-li dané podmínky, zdravotní pojištění za vás může platit stát, zároveň je možný menší přivýdělek. Nejlépe se obrátit přímo na vaši ZP. Mám to také tak.

• Citovat
  • Nahlásit
2530
16.5.21 22:18

Normalne bych otevrela zivnost. Hodne lidi uz je ockovanych nebo maji 90 dni od prodelani nemoci a je mozne, ze se to zas zmeni a test nebude potreba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30479
16.5.21 22:20
@Oriseka píše:
Normalne bych otevrela zivnost. Hodne lidi uz je ockovanych nebo maji 90 dni od prodelani nemoci a je mozne, ze se to zas zmeni a test nebude potreba.

Ted uz to bude dokonce 180 dni od nemoci, takovych lidi bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2530
16.5.21 22:23
@vokishka píše:
Ted uz to bude dokonce 180 dni od nemoci, takovych lidi bude.

Uz to schvalili :dance:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30479
16.5.21 22:23
@Oriseka píše:
Uz to schvalili :dance:?

No porad o tom mleli v tydnu, tak předpokládám, ze to ted bude uz v tydnu platit.
Edit ale od pondělí ještě ne

Příspěvek upraven 16.05.21 v 22:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.21 22:25

Zkus to nejdřív na černo..Nalákej si klientelu a pak začni podnikat :)
Pak už si tě najdou další a další. Hodně úspěchů :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
54105
16.5.21 22:34

Tohle je služba, která bude vždy třeba. Takže pokud patříš mezi dobré kadeřnice, tak se klienti vrátí. Kdyby se pouze část vrátila, tak je to furt lepší, než být bez příjmu. Nebo si k tomu hledej práci/ brigádu i v jiném oboru. Chce se ti vracet do práce a k režimu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8522
16.5.21 22:37

Máš někde pronajaté křeslo? Nebo svoji vybavenou provozovnu? Před mateřskou si kadeřnici dělala, měla svoji klientelu? Úplně od začátku bych asi podnikat nezačala. Myslím tím zařídit kadeřnictví. Nakoupit materiál. A začít si budovat klientelu.
Ale pokud máš na co navázat, tak bych byla třeba měsíc, dva, tři… Byla žena v domácnosti. S malým přivýdělkem. A jakmile by si začala víc vydělávat, tak bych byla jen podnikatelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
16.5.21 22:39

No, užs na tom klidně mohla dávno pracovat. Jestli chceš stříhat, mohla sis už třeba na konci zimy udělat reklamu, rozhlásit to mezi kamarádkami, plakáty, stránka na facebooku…než teď přemejšlet, vybavovat a na podzim znovu zavírat. :nevim: Šla bych na živnosťák, 4000 nejsou zas taková hrůza. Když to nepůjde, tak holt půjdeš na osobu pečující o dítě. :nevim: A nebo stříhat nechceš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
16.5.21 22:41

Kadeřnice budou potřeba vždycky. Ze začátku možná zákazníků bude míň, ale časem přijdou další. Jestli tě ta práce baví, vrátila bych se k podnikání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5059
16.5.21 22:46

Neblázni, zájem určitě bude. Právě teď je obrovská poptávka. Ke své kadeřnici jsem se nedovolala měsíc. Prostě nebere telefony. Stavila jsem se osobně a vzala mě druhý den. Nikdo neví co bude, ale ženský jsou nažhavený si konečně nechat upravit vlasy, obarvit. Pokud je to směr, kterým chceš jít, určitě si klientelu najdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
16.5.21 22:47

Na černo ani omylem, lidi jsou někdy zvláštní, někdo tě napráší a budeš mít sakra problém. Normálně se nahlásíš na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do sedmi let věku a tím pádem tvoje živnost bude brána jako vedlejší pro platbu zdravotního, takže to nebudeš platit první rok v zálohách a pak to zaplatíš fakt jen z výdělku. Takže ti zůstane platit jen sociální. A to prostě jako kadeřnice musíš vydělat, i když bude klientely třeba jen polovina. Zavírat už nebudou, pokud snad, tak budou kompenzace. A lidi ke kadeřnici budou chodit stále. Já věřím, že to nejhorší covidové máme za sebou. A když uděláš reklamu i na stříhání u zákazníků doma, ježdění po lidech, tak práce bude, spousta ženských nemá čas chodit, nebo ty staré se nedostanou, a uvítají kadeřnici domů. Normálně facebook v místě bydliště, nějaký ten facebookový bazárek vašeho města, tam dát nabídku a práce bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1999
16.5.21 22:47

Jen upozorňuji, že čtyři tisíce měsíčně na pojištění už nestačí, blížíme se k pěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1999
16.5.21 22:54
@Arboretka píše:
Na černo ani omylem, lidi jsou někdy zvláštní, někdo tě napráší a budeš mít sakra problém. Normálně se nahlásíš na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do sedmi let věku a tím pádem tvoje živnost bude brána jako vedlejší pro platbu zdravotního, takže to nebudeš platit první rok v zálohách a pak to zaplatíš fakt jen z výdělku. Takže ti zůstane platit jen sociální. A to prostě jako kadeřnice musíš vydělat, i když bude klientely třeba jen polovina. Zavírat už nebudou, pokud snad, tak budou kompenzace. A lidi ke kadeřnici budou chodit stále. Já věřím, že to nejhorší covidové máme za sebou. A když uděláš reklamu i na stříhání u zákazníků doma, ježdění po lidech, tak práce bude, spousta ženských nemá čas chodit, nebo ty staré se nedostanou, a uvítají kadeřnici domů. Normálně facebook v místě bydliště, nějaký ten facebookový bazárek vašeho města, tam dát nabídku a práce bude.

Já bych se raději držel při zemi… neb svět se v zadek obrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat