Otevřený mléčný zub u 16m dítětě, vytrhnout nebo ne?

8690
22.5.18 16:03

Otevreny mlecny zub u 16m ditete, vytrhnout nebo ne?

Ahoj vsem, resim aktualne problem se zoubkem u 16m dcery, jde o mlecnou jednicku, zoubek ji v 8m vyrostl vadny, vypadal jako uprostred vykousnuty, behem tydne ztmavl a pozdeji jsem si i vsimla, ze je otevreny, postupne zub ustupuje a zvetsuje se dira, zoubek je mrtvy. Samozrejme chodime na zubni, nabehla jsrm tam hned jak zoubek ztmavl, nase dr. se tvarila, ze nikdy nic podobneho nevidela, pry to mame nechat byt a kdyby ji to bolelo tak na pohotovost. Musim rict, ze jsem z takoveho postupu nemela uplne dobry pocit, tak jsem vyrazila na konzultaci jinam a o generaci mladsi lekarka radi ihned vytrhnout, protoze hrozi nenavratne poskozeni staleho zubu. Sama se take klonim spis k vytrzeni kdyz je zoubek „v klidu“ nez pak treba se zanetem, ale zarazi me ta absolutni rozdilnost pristupu-jedna lekarka radi nechat at drzi misto pro staly zub, druha lekarka co nejdrive extrakce :think: :nevim:

Mate nekdo podobnou zkusenost u takhle maleho ditka? Ja se klonim spis k vytrzeni a mozna i zmene zubare. Nerada bych to podcenila, aby ji pak vyrostl poskozeny staly zub a jeste jednicka :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8979
22.5.18 16:12

Vytrhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit