Otevřený zub - desinfekce

456
5.10.19 20:15

Otevřený zub - desinfekce

Zdravím, měl bych takový drobný dotázek. Tak nějak se mi podařilo pořídit si odumření zubního nervu pod plombou. Vzhledem k tomu, že všechny světový průsery se stávají v pátek večer, byl jsem nucen dneska ráno navštívit zubní pohotovost naší nemocnice na kraji města (není to trapný vtip, opravdu je postavená na kraji města). Tam mi paní doktorka, příjemná tak, jak jen to v sobotu ráno je možné, zub otevřela, nerv patrně vytrhla (prostě tam něco zabolelo a ona řekla, že teď už to bude dobrý) a nechala ho otevřený s tím, že si mám během příštího týdne zaskočit ke své zubařce, která to bude řešit dál. Nemám na to kousat, mám si to čistit a sbohem. Já byl z toho celýho první moment tak vyplašenej, že jsem si ani neuvědomil to podstatný a sice to, že mám v hubě díru. A protože jsem jako každej chlap hypochondr, okamžitě jsem začal googlit, co mi ta dírka může přinést za radosti, pokud se oni nebudu hezky starat. Došel jsem k zánětu okostice, což mě vyděsilo natolik, že se ptám: bude moc velkej průser, když si budu třikrát denně vyplachovat pusu slivovicí (nic jinýho doma nemáme). Průser mám na mysli ve vztahu k dalšímu stomatologickému postupu, ne to, že mě bude mít každej na koho dýchnu za ochlastu a dávám všanc své řidičské oprávnění. Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5950
5.10.19 20:18

Šalvěj by na výplachy nebyla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
5.10.19 20:21

Ono to nebolí, spíš m jde o desinfekci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.19 20:40

Kupte si ústní vodu, jehlu a stříkačku. Určitě někde budete mít otevřenou lékárnu… Jehle ustrihnete tu ostrou špičku (jde to i obyč nůžkami, fakt) a opatrně tu dírku vyplachujte po každém jídle. Nedávat nijak hluboko, jen aby se vyplachly zbytky jídla.
To by mělo stačit, než se dostanete k zubaři…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.19 20:41

Nemáš doma ani hřebíček, myslím to koření? Z toho si udělat odvar a kloktat to. Za víkend ti asi slivovice neuškodí, ale obsahuje cukr (myslím, nevím) a ten mi nepřijde úplně vhodnej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9148
5.10.19 20:42

@fera21 Myslim, ze staci vyplachovat beznou ustni vodou. Pokud ale opravdu chces dezinfekci, pak si v lekarne kup neco s koloidnim stribrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5950
5.10.19 20:50
@fera21 píše:
Ono to nebolí, spíš m jde o desinfekci.

A proto jsem jí doporučovala, cituji: Nejznámější je její použití jako vnitřní dezinfekce, kdy je vhodná při zánětech a bolestech krku, ústní dutiny, drobných poraněních v ústech nebo při problémech se zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
5.10.19 21:07
@bublinek píše:
A proto jsem jí doporučovala, cituji: Nejznámější je její použití jako vnitřní dezinfekce, kdy je vhodná při zánětech a bolestech krku, ústní dutiny, drobných poraněních v ústech nebo při problémech se zuby.

Aha, tak to se omlouvám. Já si celý léta myslel, že to pomáhá jenom na bolest zubů, ne na celkovou desinfekci.

Jinak díky všem :). Ani ústní vodu ale doma nemáme. Moje zubařka mi ji totiž nedoporučila, protože kromě těch škodlivých bakterií „vyžírá“ i ty, který jsou v ústní dutině prospěšný, tak ji nekupujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
5.10.19 21:11

Taky doporuciji salvej. Vyplachovat. Je to dezinfekce. Doporucila mi to zubarka po extrakci zubu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18636
6.10.19 08:33

Ja takhle chodila s otevrenym zubem, od zubare jiz vycistenym a nic jsem s tim delat nemusela. Ale pro klid duse si muzes vyplachovat hermankem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama