Otevřený zub - proč stále bolí?

Anonymní
24.5.21 21:56

Otevřený zub - proč stále bolí?

Dobrý večer,

včera mi byl na pohotovosti ošetřen zub - zánět. Zub mi zubař vyvrtal a nechal otevřený (již jsem tam měla podruhé vyměněnou léčivou vložku a provizorně zaděláno od své zubařky, ale po cca měsíci v tom začalo opět z ničeho nic cukat a bolet při zkousnutí).
Nyní i po ošetření na pohotovosti a otevření zubu + nasazeny antb. Dalacin mi v zubu stále občas tepe a bolí (méně, než byl otevřen).
Je to prosím normální nebo by měl být zub už bez bolesti? Nebo by tam i po otevření mohl být stále zánět?
Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1455
24.5.21 22:27

Od vaší zubařky je to dost fušeřina, dokud nebude zub doošetřený definitivně, může bolet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
687
24.5.21 22:30

No, pokud zánět, doporučuju jít tam, kde ti udělají endodoncii - léčbu kořenových kanálku. Tak jak to popisuješ, to není správně, mám takových zubů několik a doktorka vždy postupovala tak, že zub otevřela, vytáhla odumřelý nerv, vyčistila kanálky, rovnou je i zaplnila, zub zaplombovala nějakou levnější plombou, pak vše zkontrolovala na rentgenu a pak se 3 měsíce čekalo, zda to bude v pořádku. Pak se dělá už kvalitní plomba, která vydrží. Pokud je zub otevřený a pořád tě to bolí, znamená to, že kanálky nejsou pořádně vyčistěné a můžeš o zub klidně přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
24.5.21 22:31

Můj chlap takhle léčí zub už přes rok, nechce si nechat vysvětlit, že jeho zubař stojí za prd. Vždy vyčistí, dá vložku a za 14 dní je tam s bolestí znovu.
Důležité je opravdu pečlivě vyčistit kanálky.
Ale pokud máš dobrého zubaře, určitě navrhne správný postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1373
24.5.21 23:08

@ElisC jo kanalky jsou fakt zaklad… mam ted zubare, ktery tohle umi na 1* a je to uplne neco jinyho oproti stary zubarce. Po ni mi musel ten muj novy predelat jeden zub, neb ty kanalky byly blbe udelany takze otevrit zub, vytahat a odvrtat starou vypln kanalku, vlozku a pak nova vypln a korunka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
24.5.21 23:16

Zajít si na rentgen a udělat opg snímek, pokud je pod zubem na snímku váček, můsí se léčit kanálky, trvá to dlouho, dokud zánět nebude pryč pořád se dávají dezinfekční vložky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
25.5.21 00:25

@Leenvecka přesně tak, manžel říkal, že mu to čistí tak 30 sekund. Já když měla zánět, doktorka mi to čistila snad 20 minut, ale stačilo jednou a bylo to ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
25.5.21 06:16
@ElisC píše:
Můj chlap takhle léčí zub už přes rok, nechce si nechat vysvětlit, že jeho zubař stojí za prd. Vždy vyčistí, dá vložku a za 14 dní je tam s bolestí znovu.
Důležité je opravdu pečlivě vyčistit kanálky.
Ale pokud máš dobrého zubaře, určitě navrhne správný postup.

Tak vyřiď svému muzi, ze budete moct jít zachvili do výměny manželek. O ten zub brzo přijde… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
25.5.21 07:41

@mackA159 nechápu souvislost, na výměnu nekoukám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
25.5.21 07:46

Očividne je v něm pořád zánět, atb to můžou trochu zaléčit ale čištění kanálků tě nejspíš nemine… je to hnus, ale než se dostaneš ke svojí zubařce doporučuji ten zub jakoby vysávat, pokud je to velký zánět a mas tam i hnis může to trochu ulevit.
K zubari jdi co nejdriv, ja si taky rikala ze vyvrtani a atb z pohotovosti pomůžou a pak jsem k zubari jezdila obden se zanetem okostice na vymenu drenu ktery se da tak ze ti nariznou dasen a tam ho narvou zaroven s cistenim kanalku - nic prijemnyho :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
25.5.21 08:21
@ElisC píše:
@mackA159 nechápu souvislost, na výměnu nekoukám

Tam berou předevsim bezzubý. Jestli mu zubar rok čistí zub, tak zachvili bude navytrhnuti. Ať si manžel najde zubaře co mu ten zub dá do kupy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1373
25.5.21 09:40

@ElisC jo presne stara zubarka vs muj novy.. ten si s tim fakt dal praci, bral ruzny ty cistici nastroje a fakt to udelal dobre. Ted mi dokazal vymnenit i hoodne velky amalgam za bilou plombu. Docela jsem pocitala s cestecnou korunkou a on to zvladl za ani ne hodinku a pul mi to odvrtat, dat plombu a pak si s tim jeste pohrat aby to dobre sedelo na skus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
25.5.21 17:25
@Nickjmeno píše:
Očividne je v něm pořád zánět, atb to můžou trochu zaléčit ale čištění kanálků tě nejspíš nemine… je to hnus, ale než se dostaneš ke svojí zubařce doporučuji ten zub jakoby vysávat, pokud je to velký zánět a mas tam i hnis může to trochu ulevit.
K zubari jdi co nejdriv, ja si taky rikala ze vyvrtani a atb z pohotovosti pomůžou a pak jsem k zubari jezdila obden se zanetem okostice na vymenu drenu ktery se da tak ze ti nariznou dasen a tam ho narvou zaroven s cistenim kanalku - nic prijemnyho :lol:
Ano, je to trochu :poblion:, ale vysávat, vycucávat to, co tam je. Ten hnis nebo co. Jinak to samo z toho zubu neodejde. Tlak by měl povolit
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat