Otočná zahrádka od Lamaze

4823
28.9.10 10:12

"Otocna zahradka" od Lamaze

Ahoj vsem :-D
Chtela bych se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s touto hrackou http://www.caryfuk.cz/…otocna-decka
Manzelova maminka by ji chtela pro Marecka koupit, ale rikame si, aby to nebyl nejaky kram a zbytecne vyhozeny penizky.
Dekuju predem za reakce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1001
28.9.10 10:25

Dušičko..je moc pekna, ale ma sve nevýhody, nemuzu nuikomu vnucovat svuj nazor, ale ropk jsem chodila a chosim se synem na rehabiliace, docela me pred timhle vyrobkem varovali, dite nutí hodne se prohíbat v bederní pateři a delat presne opak co se doporucuje, viz poloha klubíčku, dite ma byt spise v poloze schoulene dopredu a a takto se ty deti hodne prohibaji a na pateř to není idealni…je to nes jen otazka marketingu, kdy se snazi vse prodat, ikdyz to pro dite neni idealni.....
Mozna uz jsem ze vsech fyzioterapeutu zblbla..ale tak muj nazor…:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
28.9.10 10:30

Hezký den, a jak je chlapeček starý. Protože mám tu zkušenost že tak ideální doba na hraní je mezi 3 - 4 měsícem a pak už ani ťuk. Mám to štěstí, že si ji návzájem půjčeme mezi kamarádkama, takže mi není líto peněz. Bohužel hračka je jen na chvilku, myslím tím otočná beruška, dečka pod tím, asi udělá službu dýl. A co se týče prospěšnosti pro záda to netuším, malej tam na tom vydrží tak max pět až deset minut a pak už ho to stejně nebaví…tak si říkám, že snad to na záda takový vliv mít nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
28.9.10 11:35

Také nám to na rehabilitaci nedoporučovali.

Je to na efekt, ale miminku prospěje víc obyčejná hrazdička postavená na koberci nebo na dece.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
28.9.10 11:53

Hrazdicku a deku mame.
Chteli jsme spis neco, co by ho motivovalo a tak se mu libilo vic na brisku. Vim, ze ted je na delsi lezeni na brisku jeste maly. To spis do budnoucna, za mesic, dva..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
28.9.10 12:13

Tak my jsme ji pořídili. Chodili jsme na rehabku a cvičili Vojtu kvůli predikekci. Filip hrozně dlouho nechtěl zvedat hlavu a byl hodně hypotonickej. Nám to právě doporučili, že ho to motivovalo být na bříšku rád a posilovat zádový svaly musel, páč jinak mu hlavička visela. Do pár dnů se ji na tomhle naučil zvedat. Koupili jsme ve 3 měsících, na té otočné berušce ho to bavilo tak do půl roku a teď si pořád vyhraje s tou podložkou, která píská, rachtá, šustí, takže u nás má využití pořád a jsem ráda, že jsme tehdy koupili. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.9.10 12:48

holky me ji pujcila kamaradka a od kolika mesicu se to muze pouzivat? mame 5 týdenního chlapečka a už se zveda hlavicku a vzdycky chvilku vydrzi ji mit zvednutou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
28.9.10 13:10

Jak jsem koukala, tak vsude pisi, ze od narozeni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
28.9.10 13:38

Nemůžu si pomoct, ale už podle té fotky ta poloha na bříšku není správná. Na bříšku se má dítě zvedat na rukou, hlavu v prodloužení páteře. Ta podložka mu neumožňuje používat ruce ke správnému zvedání se (k pasení koníčků), ale nutí ho zaklánět hlavu dozadu, prohýbat se v zádech, přetěžovat krk a šíji. Ruce má volné pro hru, ale takto to není správné.

Za sebe, toto bych nepoužívala ani darované.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
28.9.10 14:13

Tak u nás to zdaleka nefungovalo když jsme to začali používat, jako u miminka na obrázku co má tak půl roku :wink:
Ze začátku se sanžil držet hlavu v rovině, podpíral se rukama a posiloval zádové svaly. Hračky jaksi nebyl úplně schopen k tomu všemu zvládat. Ale bylo to barevný, zajímalo ho to. Ke špatnýmu pasení ani nadměrnýmu svalovýmu napětí šíje a zad to u nás nevedlo, na rehabce se začal hodně zlepšovat. Takže podle mě dobrá věc. Ale nikomu to nenutím, to je naše zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
28.9.10 14:16
Jackie píše:
Ke špatnýmu pasení ani nadměrnýmu svalovýmu napětí šíje a zad to u nás nevedlo, na rehabce se začal hodně zlepšovat.
… otázka je, zda to bylo díky dece nebo díky efektu pravidelného cvičení na rehabilitaci.
Já sázím na to druhé.
Ale přesně jak říkáš, je to samozřejmě každého věc. :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
13.8.16 12:06

Dobrý den, obnovuji diskuzi… Jaké máte názory na otočnou lagunu/zahrádku od Lamaze? Lehátko ani chodítko nechci, je tohle hračka zapadající do podobné skupiny (krátká chvíle snad neuškodí, ale pro vývoj to dobré není…)? Děkuji za názory :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
13.8.16 12:13

My jí máme doma, vydrží na ní cca 5-10min, ale líbí se mu na ní. Jsou krásně barevné, šustí. Nemyslím si, že by to nějak škodilo zádíčkům, ale my jí používáme od 3,5 měsíce. Můžeš to využít potom i bez toho otočníku. Proč nechceš lehátko? To je zase úplně něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama