Otok jedné nohy ve 28tt

2213
13.8.20 16:04

Otok jedné nohy ve 28tt

Ahoj holky začala mi otékat pravá noha. Levá jen minimálně. V podstatě už ráno vstávám na té pravé s otokem, který se přes den zhoršuje, ale noc mu nepomůže k úplnému vymizení.
K jakému lékaři s tím zajít? Upřímně bych ráda vynechala obvodní lékařku :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
379
13.8.20 16:08

Určitě bych o tom okamžitě informovala gynekologa. Nechci strašit, ale už jsi slyšela o preeklampsii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
13.8.20 16:15

Tohle fakt není pr*el, hned bych volala gyndarce!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
13.8.20 16:21

U něho jsem byla dva dny zpět a tlak i moč v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21404
13.8.20 16:22

Pokud ani přes noc nevymizí a otok je trvalý, tak určitě řešit u gynekologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
13.8.20 16:22

Nejhorší je o samozřejmě v práci, kde sedím za PC. Doma když pobíhám je to lepší, ale otok tam prostě také je.
přiznám se že moc nepiji a to bych asi měla zlepšit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
13.8.20 16:23

Noc to zmenší na minimum, ale kotník je i ráno větší než obvykle. V práci během 3 hodin sezení je otok jako na fotografii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28521
13.8.20 16:25
@Lamicka2016 píše:
U něho jsem byla dva dny zpět a tlak i moč v pořádku.

A na ten otok říkal co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2128
13.8.20 16:30

@Lamicka2016 a střídáš v noci strany na ležení? Mě se to stává, když v noci ležím jen na jedné straně.
Jinak cvič s nohama a během dne si je dej párkrát do vyvýšené polohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
13.8.20 16:32

Nesedáš náhodou v práci noha přes nohu, kde tu pravou máš dole? Případně nespíš v noci hlavně na pravé straně?
Taky jsem s tím mívala problémy, trochu pomáhalo snažit se v práci dávat nohy víc nahoru (když to šlo), nedávat je přes sebe a hlavně nenosit silonové ponožtičky.

Na druhou stranu jsem taky zhruba od 30tt začala otékat, zprvu hlavně pravá noha, o pár týdnů později se přidala i levá a později i ruce a vlastně všechno. Doktorka vše věděla, žádnou preeklampsii jsem neměla a bylo to vlastně normální. Zároveň teď jsou pěkná vedra, tak to chce víc chladit.

Určitě o tom informuj gynekologa, ať ti to hlídá, ale ber to spíš tak, že s tím nejspíš do konce těhotenství nic nenaděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
13.8.20 16:36

Může to být spíš ještě nějaký žilní problém, když je to jen na jedné noze… Nechala bych si spíš vyšetřit žíly… Jestli není zánět… Ten může být taky dost nebezpečný… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
13.8.20 16:39

No já měla poradnu včera v 8 ráno a hlavně k němu jdu docela kus pěšky a nebyl až takový. Říkal jen, že kdybych měla jakoby namožený sval v lýtku tak k lékaři, aby to nebyla tromboza.

Spím paradoxně skoro celou no na levé straně a v práci asi to nohu přes nohu rvu. Zkusím se na to zítra zaměřit plus na ten pitný režim. Na noc tromboza punčochy a uvidíme co víkend. Mám ho hodně pobíhací.

Spíš jen stejně nevím ani kam bych se obrátila, kdyby mi začalo bolet to lýtko. Já jsem lékaři docela nepolíbená a nemarodím jak je 10 let dlouhých :andel: vůbec nemám v tomhle přehled

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2174
13.8.20 16:40

Domluv se co nejdriv s lekarem, muze to byt priznak i trombozy, i kdyz v tehotenstvi je casteji vlevo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
13.8.20 16:50

@bobulka88 ale s jakým lékařem :nevim: v tom tedy hlavně tkvěl i můj dotaz zde :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
13.8.20 16:52

@Veny89 na té pravé mám právě i dost metliček :think: takže já si to myslím také, ale poradí mi prosím někdo kam se tedy obrátit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama