Otok nohou po porodu a modřiny

Anonymní
3.3.21 15:54

Otok nohou po porodu a modriny

Zdravím holky, jsem pár dní po těžkém porodu. Dostala jsem krevní transfuzi kvůli velké ztrátě. Hned druhý den se mi udělali otoky nohou i když v těhotenství jsem na otoky vůbec netrpela. Momentálně na jedné noze pozoruji pár modrinek. Je to normální? Ráno jsem se ptala na otoky, prý je to normální, ale to tam ještě nebyly již zmíněné modřiny. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14141
3.3.21 16:01

Radim nepodcenovat. Muze jit o cevni problem. Takze resit a nenechat se odbyt :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1721
3.3.21 16:08

Já jsem měla to samé těžký porod s transfúzi krve. Asi týden mi otekali nohy skoro jsem nemohla chodit. Doktor to kontroloval a vše v pořádku, jen mi poradil abych měla při kojení nohy nahoře trochu to pomáhalo. A jestli ti napsali železo kup si Globifer to co dávají v nemocnici způsobuje další problém se zažíváním a to po těžkém porodu nepotřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13269
3.3.21 16:13

Otoky nohou po porodu jsou běžné. Modřiny bych asi úplně neřešila, já kolikrát netuším kde jsem k nim přišla ( nemáš něco na ředění krve?). Každopádně pro svůj dobrý pocit se zeptej znovu sestřičky a případně lékaře. Ale ten otok nohou opravdu bývá do čtrnácti dnů bude pryč. Měla jsem to také po porodu i když císařským řezem. V těhotenství jsem otoky neměla. Tělo vyplavuje vodu z těla po porodu, takže asi budeš i víc chodit čůrat 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 16:17

Skvělé holky, díky moc. Ano, železo mi dávají ráno a večer. Mě jen vyděsily ty modřiny. Nikde jsem se neuhodila a tak podobne.. Už jsme zase viděla nějakou tu trombózu nebo embolii 🙈 Jsem na to hrozná. Hlavně si přeji, abychom šli co nejdříve domu a každý den na mě čeká nové překvapení. Snad to železo na toto trochu pomůže. 🍀

• Citovat
  • Nahlásit
24583
3.3.21 16:23

A na ty poporodní otoky pomáhá nacpat se bílkovinama, nevím, na jakém principu to funguje, ale pomohlo mi to u obou dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
3.3.21 16:49

Ahoj. Urcite vse rekni lekari, nepodcenovat. Mela jsem to stejne, tezky porod velka ztrata krve, trasfuze. Pak nohy jako konve, modriny jsem mela taky, rikala jsem si asi z toho ze me uspavali a prenaseli na operacni,,kozu”. Po probuzeni jsem myslela, ze mi jedna noha upadne, strasne me bolela. Rekli mi ze je to normalni. Brala jsem zelezo a hodne pila, dlouho jsem se z toho dostavala. Nechavala jsem se pak 2× kontrolovat u prakticke lekarky, hlavne teda krevni obraz aby byl v poradku, kvuli anemii. Zustali mi po tom krecove zily, ale dobry, tromboticky stav to neni. Za par mesicu budu znovu rodit, snad to tentokrat zvladnu lip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat