Otok po bodnutí, borelióza?

Anonymní
23.7.20 08:15

Otok po bodnutí, borelióza?

Ahoj vsem, mam zrovna 15letou dceru na škole v přírodě, je mírně alergická na kousnutí a v pondělí ráno ji postipalo pár komaru. Vzala si léky a po 2 dnech se jí z jednoho udělal takový otok. Už to párkrát měla a vždy to přešlo po pár dnech. Dcera je ale ale trochu po mě hypochondr a volá mi s brekem, že četla, že z toho může být boreliza nebo anafylakticky šok. To ale nevím, zda se šok může projevit po několika dnech. Jinak je v pořádku, často má úzkosti, a teď nevím, zda ji rušit z pobytu a vzít ji domu, nebo jestli jen plasime. Ještě si nasla, že na bodnutí ročně umře půl milionu, no, je to těžké. MUDr doporučila zatím jen masticky a léky na alergii. Díky za objektivní názory.
Jak přišla s boreliozou, tak celou noc nespím..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

528
23.7.20 08:43

Podle mojí zkušenosti se borelioza takhle rychle neprojeví. A já měla jen flek bez otoků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20950
23.7.20 08:52

Ve škole v přírodě? Alafylaktický šok se po takové době neobjeví. Určitě tam mají zdravotníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7699
23.7.20 09:01

Ne, jen hysterci. Ať si to maze Alpou nebo nějakým lihem, pomůže to vysusit otok. A pak třeba Fenistilem. Měl by tam být zdravotním, může ji dát Claritine nebo něco podobného. Ale boreliozu ani anafylakticky sok fakt nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2195
23.7.20 09:01

Má telefon s foťákem? Ať to vyfotí a pošle ti to. Ty to pošli doktorce. Já nedávno fotila a posílala, bohužel ten flek vypadal typicky, jak při borelióze, tak dcera dostala antibiotika.
Já mám teď taky po komárech fleky a napuchlo mi to, ale to vypadá jinak, než co měla dcera, tak to neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6406
23.7.20 09:04

Na škole v přírodě mají jistě zdravotníka. Ten posoudí zda je stav vážný a je potřeba vyhledat lékařskou pomoc. Mě vždy vsechno oteče tak, ze to mám minimálně 4 x násobný. Ale vždy do 14 dnů je to dobrý. Boréioza se takhle rychle neprojeví. A s horkou zapracuj na ty hysterii, protože v takhle mladým věku být takhle hystericky je blby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2429
23.7.20 10:10

Borelióza se projeví za delší dobu než je pár dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
23.7.20 10:21

V prázdniny je škola v přírodě? a pro 15leté?
to je nějaké divné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama