Otok po kousnutí klíštětem

9712
8.4.20 18:42

Otok po kousnutí klítětem

Dobrý podvečer,

protože mé PL se téměř nedá dovolat ani normálně, nedělám si iluze, že se mi to zítra podaří, takže se zkusím zeptat na zkušenost tady. Včera dopol jsem si našla klíště a vytočila, vydezinfikovala, zkontrolovala (bylo celý vč hlavičky a ještě kopalo nohama, takže tam asi nebylo moc dlouho). Zbytek dne dobrý, trochu to svědilo. Přes noc to nateklo, tak jsem koupila Fenistil a mažu, ale přijde mi, že se to nezlepšuje spíš naopak. Kousnutí na břiše, ve výšce pupíku, trochu na straně. Otok zvýšil obvod břicha o 5cm, pokračuje do bohu a dolů podél třísla přes podbřišek do kalhotek. :D Hřeje, je na dotek tvrdý, na zatlačení bolí. A teď dotaz, je to normální? teda já mám několik klíšťat každou sezónu, ale nikdy se mi tohle nestalo, tak nevím, kdy mám začít myslet, že to není ok a zkoušet tu PL vyvolat, nebo jestli zkusit koupit ještě něco jinýho než Fenistil? Hrozně se snažím si to nedrbat, občas ujedu, ale fakt se držím a stejně je to okolo tmavěji červený a kolem velký světlejší flek. Normálně mám po klíštěti prostě pupínek jak od komára a dobrý. Nechci být za hysterku, zatím se tomu směju, ale jako úplně mě to netěší. Asi to byla nějaká infikovanější mrcha a tohle je alergická reakce co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64555
8.4.20 18:44

@sakota normální to není, 5 cm je dost.. Vypadá na alergickou reakci spíše :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22371
8.4.20 18:45

Takový reakce mám na každý klíště… :? Alergie. Až kdyby se dělal klasický boreliózní flek nebo to během pár dnů neustupovalo, tak bych to začala řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9712
8.4.20 18:48
@Janli píše:
Takový reakce mám na každý klíště… :? Alergie. Až kdyby se dělal klasický boreliózní flek nebo to během pár dnů neustupovalo, tak bych to začala řešit.

Diky! Ja jsem si to myslela, ale prave se mi to stalo poprvy a klistata mivam rok co rokm tak me to vyplasilo. Tak snad to zacne brzy splaskavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64555
8.4.20 18:49

@sakota zkus fenistil kapky.. U kluků to pomáhalo víc jak mazání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22371
8.4.20 18:55

Pomáhá mi kalcium. Vždycky ho pár dní po tom beru. A ty fenistilový kapky jsou taky lepší než mast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4276
8.4.20 18:57

Ja teda vždy po klíštěti měla flek maximálně jak po kousnutí komarem… :nevim:
Zkusila bych Ibalgin mast.

Příspěvek upraven 08.04.20 v 18:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9712
8.4.20 18:57

A muzu si ted dat kapky, i kdyz pouzivam mast? nebo az zitra, at toho neni moc najednou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
5.6.20 17:49

Dobrý den,
chci se zeptat, jak jste nakonec dopadla? Mám totiž podobný problém. Měla jsem klíště, včera ráno jsem si ho vytáhla, k večeru jsem cítila, jako by mi ta noha trnula. A dneska to mám pěkně nateklé a lehce zarudlé a docela se to zvětšuje. Dala jsem si na to černou mast (ichtoxyl) a doufám, že to pomůže. V dětství jsem mívala často klíšťata, ale nikdy takovou reakci, tak jsem z toho nervózní. Moc děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9712
5.6.20 18:06
@DeJa24 píše:
Dobrý den,
chci se zeptat, jak jste nakonec dopadla? Mám totiž podobný problém. Měla jsem klíště, včera ráno jsem si ho vytáhla, k večeru jsem cítila, jako by mi ta noha trnula. A dneska to mám pěkně nateklé a lehce zarudlé a docela se to zvětšuje. Dala jsem si na to černou mast (ichtoxyl) a doufám, že to pomůže. V dětství jsem mívala často klíšťata, ale nikdy takovou reakci, tak jsem z toho nervózní. Moc děkuji za odpověď.

Zdravím. Matala jsen Fenistylem a za dva dny to vcelku splasklo. Pak jsem mela jeste docela dlouho trochu natelklou tu uzlinu ve trisle, to trvalo asi tyden, nez zmizelo. Pak jsem mela za par dni dalsi kliste a takovyhle drama uz se nekonalo. Asi fakt nejaky „vadny kus“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
5.6.20 18:18

@sakota Děkuji, to jste mě uklidnila. :) Známá mě dneska vyděsila, že to zanedbala a že se s tím vypořádávala 2 roky. A jelikož plánuji miminko, tak to by byla docela komplikace, kdybych dostala boreliózu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9712
5.6.20 18:20
@DeJa24 píše:
@sakota Děkuji, to jste mě uklidnila. :) Známá mě dneska vyděsila, že to zanedbala a že se s tím vypořádávala 2 roky. A jelikož plánuji miminko, tak to by byla docela komplikace, kdybych dostala boreliózu..

To stejne neovlivnis. Navc borelioza se projevi az dva tydny po kousnuti. Takze otok ted s ni nema nic spolecneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
5.6.20 18:24

@sakota To nemá, ale měla bych větší šanci, že to bude v pohodě. A byla bych klidnější. Tahle reakce byla pro mě nová, tak mě to vyděsilo, ale pevně věřím, že půjde jen o ten „vadný kus“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat