Otok po kousnutí klíštětem

7350
8.4.20 18:42

Otok po kousnutí klítětem

Dobrý podvečer,

protože mé PL se téměř nedá dovolat ani normálně, nedělám si iluze, že se mi to zítra podaří, takže se zkusím zeptat na zkušenost tady. Včera dopol jsem si našla klíště a vytočila, vydezinfikovala, zkontrolovala (bylo celý vč hlavičky a ještě kopalo nohama, takže tam asi nebylo moc dlouho). Zbytek dne dobrý, trochu to svědilo. Přes noc to nateklo, tak jsem koupila Fenistil a mažu, ale přijde mi, že se to nezlepšuje spíš naopak. Kousnutí na břiše, ve výšce pupíku, trochu na straně. Otok zvýšil obvod břicha o 5cm, pokračuje do bohu a dolů podél třísla přes podbřišek do kalhotek. :D Hřeje, je na dotek tvrdý, na zatlačení bolí. A teď dotaz, je to normální? teda já mám několik klíšťat každou sezónu, ale nikdy se mi tohle nestalo, tak nevím, kdy mám začít myslet, že to není ok a zkoušet tu PL vyvolat, nebo jestli zkusit koupit ještě něco jinýho než Fenistil? Hrozně se snažím si to nedrbat, občas ujedu, ale fakt se držím a stejně je to okolo tmavěji červený a kolem velký světlejší flek. Normálně mám po klíštěti prostě pupínek jak od komára a dobrý. Nechci být za hysterku, zatím se tomu směju, ale jako úplně mě to netěší. Asi to byla nějaká infikovanější mrcha a tohle je alergická reakce co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58709
8.4.20 18:44

@sakota normální to není, 5 cm je dost.. Vypadá na alergickou reakci spíše :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14622
8.4.20 18:45

Takový reakce mám na každý klíště… :? Alergie. Až kdyby se dělal klasický boreliózní flek nebo to během pár dnů neustupovalo, tak bych to začala řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7350
8.4.20 18:48
@Janli píše:
Takový reakce mám na každý klíště… :? Alergie. Až kdyby se dělal klasický boreliózní flek nebo to během pár dnů neustupovalo, tak bych to začala řešit.

Diky! Ja jsem si to myslela, ale prave se mi to stalo poprvy a klistata mivam rok co rokm tak me to vyplasilo. Tak snad to zacne brzy splaskavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
8.4.20 18:49

@sakota zkus fenistil kapky.. U kluků to pomáhalo víc jak mazání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14622
8.4.20 18:55

Pomáhá mi kalcium. Vždycky ho pár dní po tom beru. A ty fenistilový kapky jsou taky lepší než mast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4216
8.4.20 18:57

Ja teda vždy po klíštěti měla flek maximálně jak po kousnutí komarem… :nevim:
Zkusila bych Ibalgin mast.

Příspěvek upraven 08.04.20 v 18:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7350
8.4.20 18:57

A muzu si ted dat kapky, i kdyz pouzivam mast? nebo az zitra, at toho neni moc najednou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama