Otok tváře z rýmy

Anonymní
25.12.19 02:23

Otok tváře z rýmy

Ahoj, právě mě vzbudila bolest levé tváře - myslela jsem, že od zubu, ale pak mi došlo, že to má souvislost s rýmou, kterou už tak 10 dnů mám, jinak bez příznaků (ze začátku trochu vykašlávání). Zjistila jsem, že mám nateklou levou tvář u oka a ucpanou levou nosní dírku. Pravou dýchám v pohodě, horečka není. Google moc neporadil, ale přiznám se, že jsem trochu vyděšená - fakt tyhle stavy neznám. Myslíte, že je to na návštěvu lékaře - zástupu v pátek, popř pohotovosti? Popř nějaké tipy, co dělat do té doby? Anonym - trochu si přijdu jak hypochondr a nemusí o tom vědět nikdo z mých známých, co znají můj nick.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1066
25.12.19 02:31

Když to bolí, tak asi jo. Ta desetidenní rýma se mi ale tedy taky nezdá (pokud tím není myšleno takové to podzimně-zimní posmrkávání), to už musíš mít chycený i dutiny a asi to bude chtít antibiotika. Ale nejsem lékař. Řídila bych se mírou bolestivosti. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.19 02:52

Jo, on je to asi vazne zanet dutin. No nic, v patek zavolam na ten zastup, jestli mam dojit - muj lekar to tak ma nastaveno. Ach jo..nesnasim rymecky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.19 08:10

Tak mi manžel řekl, že když s tím půjdu na pohotovost, budou mě mít za blázna.. fakt váhám.. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
832
25.12.19 08:20

Nebudou, běž na nejbližší ORL pohotovost. Byla jsem nedávno a že se nás tam sešlo. Tohle vypadá na zánět dutin a do pátku se zblázníš bolestí. Navíc pokud to nateklo, bude tam asi velký zánět, měla bych strach kvůli očím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27738
25.12.19 08:24
@listento píše:
Když to bolí, tak asi jo. Ta desetidenní rýma se mi ale tedy taky nezdá (pokud tím není myšleno takové to podzimně-zimní posmrkávání), to už musíš mít chycený i dutiny a asi to bude chtít antibiotika. Ale nejsem lékař. Řídila bych se mírou bolestivosti. :nevim:

Mám rýmu už devátý den a moc nevypadá, že by chtěla skončit. Poslední dobou jsou ty rýmy delší, žádné léčena tyden, nelecena sedm dní, jak se tak říká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11625
25.12.19 08:52

Ja jsem mela takovou rymu prelom rijen/listopad, bolela me od toho cela pulka lebky. Hlava, ucho, zuby.. A smrkala jsem naky oranzovy hnusy. Pardon za popis :D Ja s tim teda nikam nesla a preslo to samo za nekolik dni, ale myslela jsem, ze umru :mrgreen: i kdyz jsem teda byla pripravena, ze jestli me to do dalsiho tydne neprejde, zajdu si s tim k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7890
25.12.19 10:07
@vokishka píše:
Mám rýmu už devátý den a moc nevypadá, že by chtěla skončit. Poslední dobou jsou ty rýmy delší, žádné léčena tyden, nelecena sedm dní, jak se tak říká.

Zkus Kalobu, někdy s léčbou pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27738
25.12.19 10:09
@pannda píše:
Zkus Kalobu, někdy s léčbou pomůže

Dík, nebere se i na kašel? Mám dojem, že jsem to jednou dceři kupovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7890
25.12.19 10:13
@vokishka píše:
Dík, nebere se i na kašel? Mám dojem, že jsem to jednou dceři kupovala. [/citac
@vokishka píše:
Dík, nebere se i na kašel? Mám dojem, že jsem to jednou dceři kupovala.

Je i na rýmu, je to bylinný přípravek a pomáhá jako přidružená léčba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16007
25.12.19 10:21

Máš ucpané dutiny.

S pohotovostí počkej, pokud by to bylo opravdu nesnesitelné a nebo pokud by si velmi stpoupla horečka. Bez toho to do pátku počká.

Pokud by to nešlo vydržet, tak chceš na ORL pohotovost a budou ti to proplachovat. Je to docela nepříjemné, takže motivace to zkusit ještě doléčit doma je docela velká. Klidně si vezmi na bolest nějaká nesteroidní antiflogistika - paralen, acylpirin, ibuprofen.

1. hodně pij teplé nápoje,
2. třikrát denně napařuj dutiny - tj velký hrnec vody, do něj případně nějaké bylinky- třeba oregáno a tymián, pokud nemáš bezinkový květ a nebo šalvěj. Nebo případně přírodní esenciální oleje - tyminán, rozmarýn, šalvěj, eukalyptus, tea-tree Až se voda bude vařit, tak se nad to naklonit a přes hlavu a hrnec přehodit velkou osušku, či deku, aby se pára hromadila a nařídit si budík na 10 minut.

3. pokud máš vanu, tak může dost pomoci napustit si opravdu horkou vanu, vlézt si do ni na 20 mintu, nebo dokud nebudeš vlastně červená a pak si obléci něco teplého a ideálně se zabalit do teplého spacáku a na něd hodit ještě peřinu a během následujících 20 minut se vypotit. Pomůže k tomu dát si svařák a acylpirin. Tohle v žádném případě nedělej, pokud máš vysokej tlak a pokud ho máš naopak hodně nízkej, tak si dávej pozor při výlezu z té vany, aby s tebou nešvihlo. Po vypocení je potřeba se ještě normálně osprchovat a převléknout do suchého. Není dobrý nápad to dělat v normální peřině a na matraci na kterých člověk spí, protože budou propocené.

4. další věc co může pomoci je nosní sprcha. Je to docela protivné - ale zabírá to.
https://www.youtube.com/watch?…

5. suplementací vitamínu C a zinku nic moc nezkazíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
25.12.19 11:10

@Ou Napařování ve vaně ano, ale inhalace teplou párou neeeee, když má rozjetý zánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
25.12.19 11:15

Ještě můžeš zkusit vlézt do vany, důležité je mít namočené ruce po lokty a nohy po kolena, tyčinky do ucha namočit do kapek do nosu a strčit je do nosu, kam to půjde. Pomáhá to. Uvnitř to oplaskne a uvolní se.
Ale pokud Ti natekla tvář, tak bych s tou pohotovostí neotálela. Dutiny znám, ATB Tě neminou a čím dřív, tím líp. Nemáš v blízkosti nemocnici s ORL?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2763
25.12.19 12:13

Reflexni koupele koncetin misto vany. Dutiny urcite nenaparovat. Hojne pouzit anemizacni kapky (Sanorin apod) at se uvolni z nosu usti do tech dutin a hlen muze odtykat. Jinak pri otekly tvari na tebe na pohotovosti zly snad nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat