Otoky a bolavé ruce 37tt

P.
2248
22.8.08 11:34

Otoky a bolavé ruce 37tt

ahoj holky, koncim 37.tt a uz par dni me zejmena v noci trapi „odumirani“ rukou, ne mravenceni, ani krece, ale takova vlacnost a pak trochu i bolest kloubu na prstech.mam je otekle, ne nijak moc, tlaka 120/70, ale nevim, jak se toho zbavit…nemate s tim nektera zkusenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
TehotnaTerezka
22.8.08 11:44

taky mi par tydnu pred porodem natekly prsty jak na rukach, tak nohach a klouby me bolely hlavne po ranu, pak, jak jsem se rozhybala, tak se to zlepsilo, ale kazde rano jsme si pripadala, jak stara babka :)
pokud je tlak i moc v poradku, tak je to OK, proste to k tehu patri
preju at ti to rychle utece a hezky porod :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
255
22.8.08 11:51

Ahoj,
měla jsem přesně to samé. Pokaždé jsem na kontrole v porodce zahlásila, že mi otékají jen prsty u rukou, a pokaždé mi bylo sděleno, že je to běžné. Tlak jsem taky měla ok. Ke konci těhu už to bylo tak nepříjemné, že jsem ráno ani nemohla prsty ohnout, jak mě bolely, a sotva jsem udržela sklenici s vodou. Vždycky mi nějakou dobu trvalo, než jsem prsty rozhýbala.

Ale zkus to vydržet - u mě to přešlo jako zázrakem hned po porodu. :D Do té doby bohužel nezabíralo nic. :-(

Přeji klidný zbytek těhu a pohodový porod. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
22.8.08 12:33

Tak já jsem to měla minule a mám to už i teď (tedy to odumírání rukou a mravenčení), bylo mi řečeno že to je nedostatkem jódu, takže pít minerální vody (hl. Magnesia) a procvičovat prsty - dávat v pěst a uvolňovat, jinak se s tím nic moc dělat prý nedá, zmizí to po porodu. M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat