Otoplastika zkušenosti s výkonem

662
3.4.17 16:04

Otoplastika zkušenosti s výkonem

Ahoj maminky, chci se zeptat těch, které se svými dětmi podstoupily otoplastiku(operaci odstálých ušních bolců) Jsme objednaní na začátek září do Fn Motol. Dnes jsme byly na předoperační konzultaci. Překvapila mne ta doba hospitalizace - 5 dnů+nošení čelenky až 8 týdnů. Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaše zkušenosti. Jak to probíhalo, a jak to Vaše děti snášely?? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1567
3.4.17 16:30

Nemám zkušenosti s dítětem, ale se sebou. Nechala jsem si udělat uši asi ve dvaceti, nebyli moc odstáté, ale drobná korekce neuškodila. Dělal mi to kamarád, proto nebudu jmenovat nemocnici ani jeho. Nevím kolik je dítěti, ale uplně malým dětem se to dělá v celkové anestezii, starším a dospělým v lokální. Já měla lokální, čili po mě nechtěli ani předoperační vyšetření, jen jsem samozřejmně nesměla být zrovna nemocná.

Bylo to tak že jsem ráno v 9 naklusala do špitálu, klasika, příjem, vyšetření chirurgem, pak ještě vyšetření sluchu- takovéto jak sedíš v místnosti a do sluchátek ti pouští různé tóny a ty mačkáš knoflík až uslyšíš tón.
Asi ve 14 hodin mě brali na sál, nedostala jsem nic ani oblbovačku, nebyla jsem nervózní tak to nebylo potřeba.
Přikryli mě plachtou, ležela jsem na zádech s hlavou na bok. Doktor mi dal několik injekcí kolem ušního boltce, nevím už kolik jich přesně bylo, ale celkem hodně a docela dost to bolelo.
Pak začal řezat, to jsem cítila, ale nebolelo to, je to nepříjemný, hlavně když frézují tu chrupavku a následně když utahují stehy. Pak ucho zakryl gázou, otočil mi hlavu a to samé udělal na druhém uchu, celkem každé ucho asi hodinu.

Dost vopruz ležet dvě hodiny bez hnutí, ale žádná katastrofa. Pak mi zavázali hlavu že jsem vypadala jako kosmonaut. Převezli mě na pokoj a pak jsem si šla koupit kafe do automatu a ven si zapálit. Večer mi dali večeři a to už začalo pekelně bolet. Sestra mi dala Algifen!!! od bolesti a dál mě nikdo neřešil, takže jsem moc nevyspala.

Ráno mi dali snídani, udělali převaz, zkontrolovali stehy a dlahy. Dali mi už menší obvaz, jen takovou širší čelenku a na uších byla tlustější, asi jako bych měla sluchátka. Bylo to v zimě, tak jsem nasadila čepici a bylo mi to šumák. Před obědem mě pustili.
Za 10 dní jsem měla jít na vyndání stehů, dlah a sundání obvazu. Bolelo to jak čert a měsíc jsem se nevyspala protože se nemůžeš na to ucho ani otočit, když ti v noci spadne hlava na bok tak bolest tě hned vzbudí. Hlavu jsem si těch 10 dní myla 3× velmi opatrně aby se mi voda nedostala na stehy a za asistence druhé osoby, i když jsem to měla zakázané, ale to bych nedala 10 dní si nemýt vlasy.
Měla jsem modřiny a otoky od kliční kosti, přes tváře až dozadu k šíji. Ale pomalu to splasklo, vypadala jsem otřesně. Po těch deseti dnech mi sundali obvazy (už 3× znovu převázané doma), vyndali nevstřebatelné stehy a sundali dlahy. Vstřebatelné stehy zmizeli asi za měsíc a pár mi jich tam zůstalo, to mi pak ušmikla obvoďačka. S čelenkou mi doporučili spávat ještě měsíc. Nelituju toho a šla bych, znova. U dětí to je asi trochu jiné a rekonvalescence je rychlejší. Uši mám pěkné, symetrické, hezky připláclé k hlavně, vypadá to přirozeně a zahojilo se to hezky. Jizvy nejsou vidět.
Snad ti ten můj román v něčem pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23753
3.4.17 17:09

@Fassatka můžu vědět, kdy ses objednávala, že máte termín na září? Syn má taky odstáté uši, manžel chce operaci, teď ale řešíme jiné choroby. Tak by mě zajímalo, až se rozhoupeme, kdy to bude. Abychom neskončili v Kladně, to je taky blízko.

Příspěvek upraven 17.04.17 v 12:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
3.4.17 17:21

Nám nabízeli konec května. Nwchtěla jsem, protože 8 týdnů nosíš ten obvaz a to jsou už prázdniny, dovolená, dceři je 7 let. Hrozně moc to chce, ale když tady slyším o té bolesti tak nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3734
3.4.17 17:30

Svou zkušenost nemám, ale kamarádka si nechala operovat uši a říkala, že to bolelo pekelně. 2 noci prý seděla na posteli a brečela bolestí. Dělali jí přišití a modelaci toho záhybu na konci, pač je měla původně takové rovné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23753
3.4.17 18:31

@Fassatka díky. A holčičce se někdo třeba ve škole smál? Nebo na to přišla sama? Nebo tak nějak, jak to slýchává od okolí, tak jí to nějak přijde automatické? Náš má fakt odstáté dost, a když byl třeba s otitidou, tak paní doktorka to hned zmínila, sem tam někdo se třeba zeptá, kdy to plánujeme, takže to syn slyší. samotnýho by to asi nenapadlo.
Ad pooperační bolest, ta jde ztlumit. Jak výše Big Boss, že jí dali ALgifen, tak to prostě je nedostatečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
3.4.17 19:43

Ona chodí na balet do přípravky Národního divadla, tím pádem vlásky neustále vysoko vyčesané, musejí to mít sepnuté no a všude v sále zrcadla. No a asi před rokem přišla poprvé, že vypadá jako Dumbo (slůně z pohádky od Disnyho) No a od té doby o tom pořád mluví, že by chtěla mít krásná ouška…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
3.4.17 19:45

Že prý baletka nemůže mít plachty ( má v sedmi letech docela smysl pro humor)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23753
3.4.17 20:55

Jinak mě taky netěší ta 5denní hospitalizace. v UO to nabízí i ambulantně, ale to je zase trochu z ruky. Já bych to viděla tak s jednou, max. dvěma nocema. Takže se mi do toho nechce a stejně budeme řešit teď kýlu. Na podzim mu bude 6, pak už by byl v nemocnici sám. Furt si říkám, jestli mu to nenechat až do doby, kdy si řekne sám. Občas se v zrcadle vidí, vlasy nemá (maximálně tak 0,5 cm), ale zatím to vůbec neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
4.4.17 06:56

Mě to taky trochu nahání hrůzu, ale září je daleko, takže uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
4.4.17 09:07

Jinak pokud se ptáte jestli udělat dětem tuto operaci, tak já říkám rozhodně ano a co nejdříve. Dětem se všechno líp hojí, rekonvalescence netrvá tak dlouho. Kdyby moji rodiče nebyli zabedněnci mohli mi to nechat udělat v dětství, měla bych to za sebou, lidi by si ze mě nedělali srandu že mám plachty a to jsem je opravdu neměla moc odstáté, lidi a hlavně děti umějí být zlí, to víme všichni. Proto bych u dítěte rozhodně nečekala až si toho všimne nebo až si toho všimnou ostatní děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3917
4.4.17 09:17

Toto téma mě samotnou zajímá. Dceři bych také řada nechala uši přišít. Docela mě děsí co píšete o té bolesti. Já jsem na tom byla sama asi v 5 letech. V nemocnici jsem byla 4 dny, ale nepamatuji si, že by mě to nějak bolelo. Opravdu ne, ani první převáz, kdy jsem čekala na chodbě a jedna starší holka na prevazu hrozně plakala, bála jsem se, ale fakt to nebolelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
4.4.17 09:28

Myslím si že co se týče bolesti hodně záleží i na typu operace. Také jak moc jsou uši odstáté, já měla jen trošku, ale boltce se mi nelíbili ani tvarově, proto se hodně modelovalo a zabrušovala se i kost za uchem. Nevím už přesně proč, ale podle mě vše kvůli udržení správného tvaru do budoucna. Doktor mi tenkrát říkal že dřív se uši pouze přišívali, ale nemělo to tak dobrý efekt a někdy se stalo že kůže časem povolila a vrátilo se to do původního stavu. Myslím že děti to snáší tak o 100% líp než dospělí a to já nejsem žádná citlivka a mám práh bolesti celkem vysoko. Ale bolest to byla ukrutná, pravda je že medikace v nemocnici nebyla správná a mohla jsem trpět trochu méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3917
4.4.17 09:33

@Big boss Já nevím, je mi skoro 32 a uši jsou v pohodě. Akorát tím jak jsem měla kornoutky, tak mam tu chrupavku jako zlomenou. Nám říkala manželka našeho pediatry, také doktorka, která tomu rozumí, aby jsme to dceři nechali udělat co nejdříve, že po 5 roce začíná ta chrupavka tvrdnout. Tak možná i tím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
4.4.17 09:33

Jo ještě jsem zapomněla napsat že je lepší dělat tyhle zákroky v zimě a na podzim, kvůli hojení, pocení a celkově se s tím organismu lépe vyrovnává. V létě to není vhodné to potvrdí každý lékař. Čili je lepší fakt počkat po létě, to je ideální doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama