Otrávené děti=otrávená matka

Anonymní
17.6.21 14:25

Otrávené děti=otrávená matka

Nebo je to naopak? Sama nevím. Každopádně jsem ze svých dětí 3,5 a 6,5 roku totálně otrávená. Pořád se nudí, jakákoliv aktivita co jim vymyslím je nebaví, například dneska je moc hezký počasí venku, tak jsem dětem nachystala malý bazének na zahradu ať si můžou hrát. Hrozně se na to těšili už pár dní mě na to přemlouvání, tak mi to dalo i docela práci vše nachystat, s vodou to u nás není jednoduché. A víte co? Dohromady tam pobyli asi 5minut s tím že asi 10× stihli vylézt a jít zpět. Tak se jich ptám teď po delší obedove pauze jestli jdeme na zahradu se koupat, obě začnou kňourat že ne protože je to nebaví. A takhle je to u nás se vším, o domácího mazlíčka co starší chtěla se přestala starat už po týdnu, atd… už mě vůbec nebaví něco pro ně chystat, nemají ani žádnou oblíbenou hračku, pořád se spolu jen dohadují a zaluji. Jo jasně asi mi řekněte že je to normální, ale já už jsem z nich tak otrávená že už mě taky nic nebaví, máme velikou zahradu, houpačky, pískoviště, oni ale ven nechtějí a jen knouraji že se nudí na zahradě si pak můžu zůstat sama. :zed: na procházce je zase bolí nohy a taky je to nebaví. Já pak už taky nemám žádnou motivaci a je mi z toho smutno.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
596
17.6.21 14:34

Asi bych jim přestala vymýšlet tolik zábavu a ať se nudí no.. A nebo taky jim pozvat kamarády? Sejít se s jejich kamarády na hřišti? A když máte velkou zahradu, co větší bazén? Mám taky 6 letého syna a bazének ho nebavil. Minulý rok jsme pořídili větší bazén a byl by tam naložený pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
17.6.21 14:39

No, tak ať se nudí, když jim nic není dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11495
17.6.21 14:46

Tak je nech atˇse nuděj :nevim: Když je nic nebaví, tak nebaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31830
17.6.21 14:48

Nech je, ať si najdou zábavu sami. A příště prostě bazén nenapustíš, protože je to nebavilo a ty jsi s tím měla spoustu práce. Žádný další zvíře, protože o tohohle mazlíčka se starali rodiče.
A tak dál, nenutit na procházku, běž sama a pak jim vyprávěj, cos viděla. Třeba příště půjdou rády. A nebo ne, ať si trhnou :lol:
Mám děti v podobném věku, a tohle je někdy taky chytne. Nechám je, ať se nudí po svém :mrgreen: Mají malého bratra, tak si hraju s ním, ony se většinou přidají. A když spí, holky nic podnikat nechtějí, tak si bez výčitek čtu :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5671
17.6.21 14:59

Je mi tě tedy líto. Ale nuda u vás pravděpodobně vznikla z nadbytku. Slýchám to poměrně často… Vždy stejný scénář: bazén, dům, hračky, zahrada a děti se nudí…

Nech je nudit, zábavu ať si najdou. Čím méně plánuji u nás doma zábavu, tím líp vše. Já osobně jsem líný rodič a určitě by mě priste nehlo chystat bazén, pokud by byly hloupé řeči typu nuda. A tak by to bylo se vším :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
17.6.21 15:04

Nas 5,5 lety ma taky obcas takovýhle hemzy. Ze nevi, co ma delat, ze se nudí. Souhlasim, ze je to z nadbytku, ten nas spráťa má fakt všechno. Tak mu jen rikam, co ma za možnosti, a pokud mu nejsou dost dobre, tak at se holt nudi, ze mu neumim pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22426
17.6.21 15:19

Nech je se nudit, já dětem zábavu nevymyslim (teda občas, když chci cíleně něco dělat), ale zabavi se sami, se stížnostmi na nudu a zalovanim na sebe navzájem dělám, ze jsem hlucha, přestane je to bavit :D mají svoji fantazii, hromady hraček, tak není třeba jim porad něco vymyslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8642
17.6.21 15:21

Já souhlasím se vším, na druhou stranu, abys nebyla ten typ, že to moc bere osobně.. MOje kamarádka třeba naplánuje třeba, že půjde na hřiště s dětmi, ony v půlce, že se jim tam nechce.. Tak o co jde, zastavíme se jsou tam třeba v ohradě koně, mrknem na koně, a vracíme se zpět.. Ona pak půl dne přesně jak ty nadává, že chtěla tam u hřiště, že si sednem a dáme zmrzlinu, že se jim nic nelíbí.. Takže první je otrávená ona, děti potom z ní, a pak procházka o ničem celkově..
Taže ono možná bych určité věci neprožívala tak.. Třeba ty procházky, tak k půjdete kousek, zastavíte se jinde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8642
17.6.21 15:22

Ono 3,5 většinou ještě potřebuje sem tam zabavit a zahrát, a ten 6,5 letý by potřeboval kamaráda, a ještě jeslti je to páreček kluk holka, tak prostě asi si spolu neumí hrát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
17.6.21 15:23

Je to i u nás. Já je v tomhle případě vytáhnu na dlouhou procházku a tam už je obvykle něco zaujme, ale první kilometr je to vždycky stejné - tráva moc zelená a slunce moc sluncovaté, všechno bolí a nudí. :lol: Když jsou u nás kamarádi, tak se to neděje, sice vymýšlí skopičiny, ale aspoň to není jen héé, to je nudaaa. Pamatuju si své dětství, kolem té první třídy, to bylo to samé, hračky už nás nebavily, okolí jsme znali a někam dál se s rodiči jelo jednou za uherský rok, takže jsme se prostě placatili kolem domu a všechno byla nuuudaaa. :mrgreen: Nijak mě to nepoznamenalo. Jo a kdybys chtěla často jezdit na zábavná místa, to taky není lék, to už jsem zkoušela. Tak aspoň mám zážitky já, když už ne děti. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3050
17.6.21 15:37

Nepamatuju si, ze by moji rodice kdy resili, ze se nudime, proste nas poslali ven a nazdar bazar. A kdyz jsme prisli otravovat, ze se nudime, tak jsme nafasovali uterky a mohli jsme jit poklizet nadobi, zametat kuchyn a podobne, takze si to priste roznmslis, jestli prijdes knourat, ze se nudis :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
17.6.21 15:46

Dítě vede rodič. A rodič svým rozpoložením v podstatě určuje, jak na tom budou děti. Děti totiž reagují na to, jak se chovají rodiče. Takže jestli je potřeba nějaká změna, musí vyjít v první řadě od rodiče - a dítě na to potom zareaguje.
Občasná nuda podle mě dětem dokonce prospívá.
Ale ve 3,5 letech je potřeba si s dítětem ještě taky někdy hrát a věnovat mu 100% pozornosti (100% pozornost samozřejmě potřebuje i později, nejen v tomto věku).
Jak ses podílela na hře u bazénku ty? Vyslalas je tam s tím, že si budou konečně hrát a zabaví se a ty si odpočineš? Nebo jsi tam s nima řádila, stříkali jste po sobě, pouštěli loďky z papíru atd.?
A jinak mám taky pocit, že ta jejich nuda bude nejspíš z nadbytku materiálních věcí a zábavy, kterou pro ně vymýšlíš, a z nedostatku tvého nadšení a zapojení se do her.
Existuje jedna knížka, kterou jsem nečetla, ale třeba by u vás pomohla: https://www.databazeknih.cz/…a-hra-457615

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3479
17.6.21 16:13

Když se dcera (4,5 roku) nudí, tak ji nechám se nudit, copak jsem animátorka? :mrgreen: ona si pak něco najde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2080
17.6.21 16:42

Max.po 2 hodinach nudy se zapne fantazie. U nas ji zapinam ja hlaskou: jestli se nudis, tak ja te zamestnam 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat