Otravná a vlezla sousedka/kamarádka

Anonymní
17.7.19 07:53

Otravna a vlezla sousedka/kamaradka

Zdravim vsechny maminky :kytka: Jdu si za vami pro radu, utechu a snad i pochopeni, protoze uz nevim co delat a jak situaci resit. Zaroven prosim o zachovani anonymity :andel:
Muj nervydrasajici problem je nase sousedka (a jeji ditko), ktera bydli hned vedle pres plot (bydlime v baracku). Problem jsem „resila“ uz nekolik let zpatky, kdy jsem byla na materske s prvnim ditkem, no pak jsem chodila do prace a nebylo tolik casu, takze byl celkem klid, ale nyni jsem opet tehotna a navic me dite ma prazdniny, takze jsme porad doma a tim to celou situaci jeste komplikuje.
Nase deti spolu celkem vychazeji, navic me ditko nema krome skolky kolem sebe moc deti ve svem veku, takze si ted pres prazdniny chodi bud ono hrat k nim na zahradu anebo sousedcino dite k nam. To mi nevadi, jsem rada ze si rozumi a maji pres den nejakou zabavu. JENZE. Ja jsem zvykla ditko nechat si hrat na zahrade, uz je dost velke a sobestacne, a ja si bud odpocinu (coz ted v tehu potrebuju) anebo uklizim, varim atd. Vetsinou kdyz chce jit me ditko vedle, proste ho tam pustim, zajdu se zeptat sousedky zda to nevadi, a necham je at si hraji. Deti ale pobihaji neustale pres plot, jednou jsou tam, jednou u nas. Ve chvili kdy se objevi u nas, coz je nekolikrat za den, pritahne se i sousedka. Me nevadi navstevy jednou za cas, ale uz ji mam zkratka plne zuby. Neustale si stezuje, na vsechny a vsechno, rika jak nema co delat (je sileny bordelar, u nich doma je to katastrofa, kolikrat opravdu neni kam stoupnout, prijde mi ze snad v zivote neuklidila), porad jen pomlouva druhe a nadava na manzela a rodinu, ze ji ani na chvili nepohlidaji deti (pritom, hlidaji kdykoli potrebuje, co ja bych za to dala). Me uz to zkratka nebavi poslouchat, ani nevim co jina to odpovidat, vetsinou ji vse odkyvu, protoze mi nic jineho nezbyva, jiny nazor ona proste „neslysi“. Vydrzi takhle sedet nekolik hodin, je jedno ze je treba cas obedu, ze potrebuju varit apod., kolikrat ji uz musim vylozene vyhodit. Ona vareni neresi, deti ji stejne neji, navic se nacpou sladkostmi. U nas je to jine, mame rezim a ten dodrzujeme, me ditko je jedlik, takze varim denne, snazim se na stejnou hodinu, a necpu ho horem dolem sladkostmi, a myslim ze je to tak uplne normalni. Ona neresi nic, doma bordel, deti spinave, umazane, obleceni jak hastrosi, ulepene… Nejvice nezvladam kdyz se mi nakvartyrujou domu. Mame nove vymalovano, navic nesnasim neporadek, me ditko se z venku prijde nejdrive umyt, prevlect, pak si jde hrat… Jeji prijdou upatlane, kolikrat od pisku, bordel je vsude, navic kdyz mlsaji, opatlaji mi nabytek, steny, vetsinou po celem byte rozslapou krupky, rozsypou bonbony, neumi sedet u stolu, chovou se jak cunata. Nerikam ze me dite nenadela neporadek, nevytahne plno hracek atd., ale myslim ze si umi hrat normalne. Jeji vylozene vyhazi vse z policek a skrinek, z krabic a bedynek vse rozsype, nejlepe na jednu hromadu a v tom se pak prehrabuje, rozhazuje, roztaha do vaech koutu. To u me neni hrani a hrooozne mi to vadi. Vetsinou nekolik vevi znici a polame. Kdyz se ozvu at to tak nedela, ona ho okrikne ale stejne to nema smysl, dite za to nemuze, je takhle odmala vychovavano. Doma tohle neuklizi, nechavaji takovyhle bordel tak jak je. Ja pak uklizim cely zbytek dnd, nadavam a jsem zla. Zacina me to silene vycerpavat a vzhledem k tehotenstvi potrebuji proste klid. Navic jsem dost samotar. Nevadi mi si popovidat, mit navstevu, jsem rada ze ma me ditko kamarada, ale tohle zkratka nemuzu prekousnout, potrebuju chvili jen pro sebe, a ne se bat vyjit na zahradu protoze ona uz ceka s plnou polni u plotu. Kdyz jsem se ozvala, kolikrat reknu ze nemam cas, nechce se mi, ted ne, ona se vysmeje ze co zas uklizim, ze to prehanim, at si dam voraz, proste to protoci, ta spatna jsem ja. Nechape slovo ne. Posledne jsem ji jen pres okno rekla ze nemam cas, no zirala jsem jak puk, kdyz se mi objevila i s detmi v obyvaku. Proste si otevrela, vlezla, prisla, sedla a sedela ctyri hodiny. Malem me trefil slak. Myslim ze svym odmerenym chovanim jsem dala jasne najevo, ze ji tady nechci a prekazi, ji to vsak nic nereklo. Uz nevim jak jinak se ji zbavit, zaroven nechci abychom se rozhadaly, jsme prece sousede, navic se deti kamaradi, chodi spolu do skolky. Jeste poznamenam, ze ona nema jine kamaradky(nedivim se), nikam nechodi, ani ndmusi, vse i nakupy zarizuje manzel, prijde mi sama rozmazlena a leniva, neni schopna zajit s detmi treba sama k lekari, protoze by musela autobusem (sama ma ridicak, ale prece co by ridila, kdyz ma manzela), je jejich vec ze ji chlap skace jak piska, ale ja proste nemuzu byt nonstop s ni, mam sve zajmy, kamaradky (stalo se i ze byla schopna k nam prilezt kdyz mi prisly kamaradky ktere ona vubec nezna…). Mam ji zkratka plne zuby. Zaroven si uvedomuju ze uz zacinam byt prilis zla a pomlouvam ji stejne jako ona pomlouva vsechny okolo. Ona si mysli jak jsme nejlepsi kamaradky, ja ji tak ale neberu, pro me je to proste sousedka a znama. No, nejradeji bych pres plot pretahla ostnaty drat, co si budem povidat :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9654
17.7.19 08:03

Hm, tak na tu bych asi taky neměla nervy. Asi nepomůže nic jiného, než jí prostě narovinu říct, že nemáš čas s ní každý den vysedávat. Jsi těhotná, tak jí prostě řekni, že jsi unavená, není ti dobře atd :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4070
17.7.19 08:04

Tohle nemá moc řešení, jediné, co můžeš dělat, je říct, že jsi unavená, po nocích nemůžeš spát a musíš odpočívat přes den až do konce těhotenství. Zabarikádovat se v obýváku a nikoho tam nepouštět, protože chceš spát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
17.7.19 08:16

Asi ve chvíli kdy by se mi objevila v obýváku i přes to že jsme ji řekla, že nemám čas. Tak bych ji řekla něco ve stylu " Promiň, dneska fakt nemůžu, mám toho nad hlavu a jsem unavená. Musím jít něco delat/spát, měj se hezky. Ahoj" a šla něco delat nebo spát. Slušně ale jasně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 08:22

Bohužel si myslím, žé té se po dobrém nezbavíš, že to půjde pouze tak, že úplně utneš jakýkoliv kontakt. Slušně ale natvrdo bych jí řekla, že se nadále nebudeme stýkat a že si nepřeješ, aby chodila k Vám domů, že už nebudeš podporovat ani kamarádství mezi dětmi. Protože nemáte nic společného, nemáte si co říct a vadí Ti její přístup k výchově dětí a celkově k životu. Tady je veškerá snaha nastolit nějaké „únosné stýkání se“ úplně zbytečná a marná. Na to tyhle typy prostě neslyší… a dlouhodobě je tohle neúnosné.
Pokud je to pro Vás finančně reálné neváhla bych mezi pozemnky postavit neprůhledný plot, zamykat branku, popř. vchod do domu…hrůza vím…ale jinak :think: :zed:
Jak to vysvětlit dítěti, to bohužel neporadím, ale jiné řešení věř mi asi není…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 08:41
@Anonymní píše:
Bohužel si myslím, žé té se po dobrém nezbavíš, že to půjde pouze tak, že úplně utneš jakýkoliv kontakt. Slušně ale natvrdo bych jí řekla, že se nadále nebudeme stýkat a že si nepřeješ, aby chodila k Vám domů, že už nebudeš podporovat ani kamarádství mezi dětmi. Protože nemáte nic společného, nemáte si co říct a vadí Ti její přístup k výchově dětí a celkově k životu. Tady je veškerá snaha nastolit nějaké „únosné stýkání se“ úplně zbytečná a marná. Na to tyhle typy prostě neslyší… a dlouhodobě je tohle neúnosné.
Pokud je to pro Vás finančně reálné neváhla bych mezi pozemnky postavit neprůhledný plot, zamykat branku, popř. vchod do domu…hrůza vím…ale jinak :think: :zed:
Jak to vysvětlit dítěti, to bohužel neporadím, ale jiné řešení věř mi asi není…

Tohle bych já asi neudělala.

Teď je bohužel zakladatelka doma a ještě pár let bude, takže to musí řešit. Jak staré děti má sousedka? Nepůjde brzo do práce? Tím by neměla tolik času. Budou spolu děti chodit do školy, do třídy? Asi bych nebránila tomu, aby se kamarádily, pokud jiné kamarády poblíž dítě nemá.

Moje kamarádka taky nikdy nemá čas, když se stavím. Většinou se stavím jen, když jí něco nesu. Docela mi to vadí, když poslouchám, jak nemá čas. Já ho taky moc nemám. No a většinou se o něčem rozpovídá a zdržím se tam. A když se nestavím, tak mi pořád píše. Ale tvá situace je jiná. Pokud vleze do baráku, tak bych se zamknula.

• Citovat
  • Nahlásit
1173
17.7.19 08:43

Budete ji to muset rict. Setrne, ale narovinu a uprimne. Ocekavejte spatnou reakci, pani je zjevne typ, ktery to neunese a nezareaguje v klidu. Ale vy se zbavite toho, co vas trapi. Deti mohou byt kamaradi i dal. A pokud se zkazi i jejich vztahy, tak to proste k zivotu chodi. Kamaradi prichazeji a odchazeji. Pani reknete, ze je vam to lito, ze to musite rict, ale ze vas to nici a vadi vam poslouchat neustale stezovani si a pak jeste nasledne uklizeni po jejich navsteve. Ze chapete, ze jim to jako binec neprijde, protoze nejsou zvykli mit doma tak uklizeno jako vy, ale ze vy po jejich navsteve uklizite pul dne rozslapane krupky a binec. A to ted ve svem stavu nepotrebujete. Potrebujete hlavne klid. Takze at se nezlobi, ze nebranite detem, aby se kamaradily i nadale, ale ze vy nemate kapacitu dal snaset poslouchani stiznosti a caste navstevy, ze vam to ubira energii a to nepotrebujete. Pani se nastve, pomluvi vas vsude mozne, treba detem zakaze k vam chodit, s tim pocitejte. Ale budete mit klid. A pokud ani tak ne, tak to budete muset rict pani vic naprimo. Zivot neni tak dlouhy, aby jste se musela bavit s temi, kteri vas nici. To si uvedomte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
17.7.19 08:47

Tyjo mě by kleplo z takové sousedky :zed: Asi bych jí upřímně řekla, že děti si spolu mohou hrát na zahradě, ale že si návštěvy doma nepřeju, třeba proto, že jsem unavená, nebo, máš-li na to koule, prostě nemáš ráda zásahy do soukromí, navíc bez pozvání. Upřímně bych ani moc nestála o to, aby si mé dítě hrálo s těmi jejími, i když ty za to samozřejmě nemůžou, ale dřív nebo později i tam určitě nastane nějaký problém. Ale chápu, že chceš zachovat rozumné sousedské vztahy… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hegy
17.7.19 08:47
@Anonymní píše:
Jak to vysvětlit dítěti, to bohužel neporadím, ale jiné řešení věř mi asi není…
  • Citovat
  • Nahlásit
7692
17.7.19 08:48

Špatně sis nastavila mantinely a nechala to dojít dost daleko. Také jsme s dětmi neustále měnili zahrady a opravdu neexistovalo, aby za někým jen tak přitáhl něčí rodič a zašel pokecat s majitelem domu. Teď se ti to bude měnit těžko, nicméně bych začla tím, že sousedku slušně, ale rázně, pošlu domů, že něco dělám. Ona si časem zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hegy
17.7.19 08:48

Pardon, nějak se to samo :-) odeslalo…ale nicméně jsem chtěla napsat, že naprosto souhlasím s anonymní slunečnicí…

• Citovat
  • Nahlásit
15482
17.7.19 08:49

Je leto.. Deti vykaz jen a pouze na zahradu.. Zacne pršet-sousedovic deti odchazi domu.. Nauc dceru, ze se musi zeptat, jestli muzou kamaradi do domu. Kdyz prijde i sousedka, klidne odejdi domu varit, ja bych si otevrela okno abych slysela deti a dvere zamkla. Sousedce bych rekla ze jsem vytrela, tak aby deti nenaslapaly.
Pres plot natahnete neco, pres co neni tolik videt. Pruchod od sousedu zajistit, aby k vam nemohla chodit jak domu. Bylo by mi fuk, ze mepomlouva nebo cokoliv. Deti na zahradu pustis tak co.. A kdyby se furt zvala dal, delej si svoje veci.. Ne ze by pochopila, ze ti prekazi, ale nastve se ze se ji nevenujes a treba da pokoj. Ja bych ju hnala.. Takovy vlezprdele otravný nesnáším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
17.7.19 08:57

Já bych šla naopak možná cestou nějakého společného sezení na hranici pozemků, než se obedňovat a zamykat. Nevím, jak máte dispozičně řešenou zahradu, ale pokud by bylo možné dát nějaké sezení mezi vaše pozemky, třeba se zahradním stanem, tak, abyste se tam mohly sejít, když máte chuť, pokecat, kouknout na děti, a pak libovolně odejít, tak by to bylo asi nejdiplomatičtější řešení. A do baráku bych udělala kliku jen zevnitř (kouli), aby příchozí museli zvonit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3612
17.7.19 09:02

Ano souhlasím, že jsi to nechala zajít příliš daleko. Kdybych ji řekla ne a ona by se mi objevila v obýváku, zeptala bych se jí co tam dělá, že jsem si jasně řekla že nemám čas a vyprovodila bych ji pryč. Teď budeš muset nastavit mantinely o to více asertivne a být více tvrdá. Jinak na druhou stranu mysl, že nebylo třeba tady vytahovat, jaký má doma bordel, jaký je její manžel, jak jsou na tom její děti apod. Proč, pohrdas ji ok, tak stačilo napsat nesouhlasím s její výchovou a stylem vedení domácnosti a ne tady vytahovat takový věci. Hlavně ti do toho nic není. Ty si res ať ti neleze do baráku když tam nemá co dělat, tzn zamykat. A bez náznaku a okolků ji řekni co si nepřejes. Jinak přeji klidné tehu a zdravíčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14022
17.7.19 09:12

Tak jako jsi důsledná na děti, musíš začít být důsledná na sousedku.

Ano, nebude to jednoduché, budeš nejspíš muset čelit konfliktním situacím, ale to zvládneš.

Zkus jestli nějakou inspiraci jak konkrétně se ji zbavit nenajdeš tady

https://www.kosmas.cz/…rtivni-zena/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama