Otravná matka - jak jí to vysvětlit?

Anonymní
6.7.21 11:13

Otravná matka - jak ji to vysvětlit?

Zdravím všechny, potřebuji poradit…
Mám matku která odjakživa chlastala, od rozvodu s otcem se o mě nestarala. Před 3 lety se mi narodil syn, věčně mě jen pomlouvala a tahala ode mě peníze. Moc se o vnuka nezajímala. Celý minulý rok jsem s ní nebyla v kontaktu, odstěhovala jsem se do jiné části města, zablokovala si její číslo a měla jsem svatý klid. Jenže začátkem tohoto roku se skoro upila k smrti, měla na mále, skončila ve špitálu a sestra mě donutila se s ní vidět protože matka si to moc přála, prý už umírá. Tak jsem si řekla, že ok. Možná by mě to potom štvalo. No jenže toho zase moje matka využila a teď se mi cpe do života. Po tom incidentu kdy skončila v nemocnici už nepije, stačí lok a zabilo by ji to. V 60 letech ji už začala demence, plete si mě, někdy zapomene o čem mluvila. Jsem její nejmladší dcera, tak se nejprv chtěla vrazit ke mě do bytu aby nemusela žít se svým chlapem alkáčem a když ji to nevyšlo, našla si byt ve stejné části kde bydlím já. Každý den mi volá, každý boží den. Od rána do večera. A kdy za ni přijdu, kdy přijde ona.. Včera jsem neměla náladu na nikoho, byli jsme s přítelem spolu venku a ona volala jako magor co 5 minut. Večer jsem ji to zvedla a ona že čekala že za ni přijdu, přitom jsem ji nic neslíbila.. a dnes ráno zas. Syna by strašně chtěla hlídat, ale to nepřipadá v úvahu. Já už tohle nedávám, je to strašný nátlak z její strany a po tom všem co se stalo, ji prostě k životu nepotřebuju. To její celodenní vyvolávání nedávám, mám i strach že sem přijde prostě zvonit. Nemám se s ní už o čem bavit, i když se změnila k lepšímu.. Jak ji to mám vysvětlit? Ona se pak začne litovat, vykládá to sestře a já jsem za největší svini… Nemám problém se s ní jednou za čas vidět, ale každý den? Myslíte že je tohle normální?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
193
6.7.21 11:16

Napadá mě zkusit se s ní pár dní vídat každý den, jestli jí to nepřestane bavit, nebo tak. Že si myslí že vás chce vídat každý den, ale pak třeba zjistí, že vlastně nechce. 😃 Jinak nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
6.7.21 11:28

@Asiina

@Asiina píše:
Napadá mě zkusit se s ní pár dní vídat každý den, jestli jí to nepřestane bavit, nebo tak. Že si myslí že vás chce vídat každý den, ale pak třeba zjistí, že vlastně nechce. 😃 Jinak nevím

Bývalá alkoholička, co trpí demencí - nepřestane :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
6.7.21 11:29

@Anonymní

@Anonymní píše:
Zdravím všechny, potřebuji poradit…
Mám matku která odjakživa chlastala, od rozvodu s otcem se o mě nestarala. Před 3 lety se mi narodil syn, věčně mě jen pomlouvala a tahala ode mě peníze. Moc se o vnuka nezajímala. Celý minulý rok jsem s ní nebyla v kontaktu, odstěhovala jsem se do jiné části města, zablokovala si její číslo a měla jsem svatý klid. Jenže začátkem tohoto roku se skoro upila k smrti, měla na mále, skončila ve špitálu a sestra mě donutila se s ní vidět protože matka si to moc přála, prý už umírá. Tak jsem si řekla, že ok. Možná by mě to potom štvalo. No jenže toho zase moje matka využila a teď se mi cpe do života. Po tom incidentu kdy skončila v nemocnici už nepije, stačí lok a zabilo by ji to. V 60 letech ji už začala demence, plete si mě, někdy zapomene o čem mluvila. Jsem její nejmladší dcera, tak se nejprv chtěla vrazit ke mě do bytu aby nemusela žít se svým chlapem alkáčem a když ji to nevyšlo, našla si byt ve stejné části kde bydlím já. Každý den mi volá, každý boží den. Od rána do večera. A kdy za ni přijdu, kdy přijde ona.. Včera jsem neměla náladu na nikoho, byli jsme s přítelem spolu venku a ona volala jako magor co 5 minut. Večer jsem ji to zvedla a ona že čekala že za ni přijdu, přitom jsem ji nic neslíbila.. a dnes ráno zas. Syna by strašně chtěla hlídat, ale to nepřipadá v úvahu. Já už tohle nedávám, je to strašný nátlak z její strany a po tom všem co se stalo, ji prostě k životu nepotřebuju. To její celodenní vyvolávání nedávám, mám i strach že sem přijde prostě zvonit. Nemám se s ní už o čem bavit, i když se změnila k lepšímu.. Jak ji to mám vysvětlit? Ona se pak začne litovat, vykládá to sestře a já jsem za největší svini… Nemám problém se s ní jednou za čas vidět, ale každý den? Myslíte že je tohle normální?

Co nějaký ústav, když už trpí demencí, nepřipadá v úvahu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.21 11:33

@Monik29 Sestře jsem to zmínila, ale řekla mi že prý na tom není až tak zle.. a matka si nepřízná, že to má z alkoholu a že na tom není nejlíp

• Citovat
  • Nahlásit
556
6.7.21 11:44

@Anonymní

@Anonymní píše:
@Monik29 Sestře jsem to zmínila, ale řekla mi že prý na tom není až tak zle.. a matka si nepřízná, že to má z alkoholu a že na tom není nejlíp

Tohle Vás ale časem semele :( Lze jí třeba zbavit svéprávnosti?
60 sice není žádný věk, nevím co prodělala.

Otec je alkoholik dlouholetý, ale po prodělaném Covidu, tři měsíce v nemocnici a teď pije jen střiky, nevídáme se, ale když volá je normálnější, divým se, po všech nemocech, alkoholu, že prostě mu to ještě někdy normálně myslí.

Tělo vydrží hodně. Takže Vaše matka Vám takto může volat ještě třeba 10 let. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
6.7.21 11:52
@Anonymní píše:
@Monik29 Sestře jsem to zmínila, ale řekla mi že prý na tom není až tak zle.. a matka si nepřízná, že to má z alkoholu a že na tom není nejlíp

Jinak že sestra nechce, možná by si maminku mohla nastěhovat k sobě a zkusit si, jaké to je.

Není Vaše chyba, že matka byla alkoholička a díky tomu teď trpí demencí, asi už Vás to muselo poznamenat v dětství a máte právo na svůj život, protože pokud pila dlouho, rozhodně hádám, že nebyl lehký.

Přeji hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
6.7.21 12:31
@Monik29 píše:
Co nějaký ústav, když už trpí demencí, nepřipadá v úvahu?

To by musela byt zbavena svepravnosti, takhle jednoduse to nejde. Pokud si byla schopna najit sama byt a tam funguje, tak to asi neni tak hrozne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
6.7.21 12:36

Zakladatelko, zkus tomu dat pravidla sama a razantne. Rekni matce, ze se uvidite jednou tydne a hotovo. Pokud se ji to nelibi, tak se nemusite vidat vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
6.7.21 12:52

Bude třeba ji to říct otevřené, že se s ní nechceš vídat tak často a taky ať ti furt nevolá. Pokud si nemáte co říct, tak si musíš ujasnit, jak často tě může vidět a navštěvovat vnuka a mělo by to být tak, jak ty sama to zvládneš.
Tady to máš blbý, ona sice prozrela a chce asi napravit vztahy, ale nejspíš nechápe, že ty to nemáš stejně, a navíc to dělá prostě špatně, tím, že se ti zničehonic cpe do života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17403
6.7.21 14:22

Demence po chronickém alkoholismu?

Je mi líto, nevysvětlíš nic. Potřebuješ primárně chránit svoje hranice. A bohužel je to na tobě, bylo to mimo její schopnosti ještě před tím, než se jí mozek začal rozpadat. Je mi líto. Nemůžeš za to, nejsi špatná dcera.

A alespoň tu část péče, co zaplatí příspěvek na péči přehoďte na pečovatelskou službu - neutopte se v tom, není to ostuda, je to zákaldní nástroj, jak přežít docela složitý čas, co vás čeká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17403
6.7.21 14:30

Ale teda dobrá medikace od geriatrického psychiatra může hodně pomoci - jak s demencí, tak s výkyvy nálad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2015
6.7.21 14:37

Zablokujte si číslo a jednou týdně jí zavolejte (nebo jak uznáte za vhodné). Je to tvrdé, ale někteří jedinci vyžadují tvrdé zacházení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
6.7.21 18:39
@Monik29 píše:
Tohle Vás ale časem semele :( Lze jí třeba zbavit svéprávnosti?
60 sice není žádný věk, nevím co prodělala.

Otec je alkoholik dlouholetý, ale po prodělaném Covidu, tři měsíce v nemocnici a teď pije jen střiky, nevídáme se, ale když volá je normálnější, divým se, po všech nemocech, alkoholu, že prostě mu to ještě někdy normálně myslí.

Tělo vydrží hodně. Takže Vaše matka Vám takto může volat ještě třeba 10 let. :think:

Přesně tak.
Odvést někam k doktorovi, s nímž by byli domluveni, ten by vydal prohlášení a vidělo by se, co dál. Sami to nezvládnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
6.7.21 19:23

Ja bych tak razantni s odsuzovanim matky a jejim zbavenim svepravnosti nebyla… dle popisu se snazi se svym zivotem neco udelat… mozna kdyby zakladatelka ji rano zvedla onen tel. a vysvetlila, ze ma moc prace a dnes se videt nemohou a ze ji zavola ve,, stredu,, napr :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat