Otravní senioři, kteří pořád musí radit

Anonymní
25.1.21 17:49

Otravní senioři kteří pořád musí radit

Ahoj holky :mavam: Jdu se sem víceméně vypovídat a trochu se poptat na názory :think: mám 18 měsíčního mrňouska a dneska jsme se šli projít. Chodíme každý den na takovou kratší procházku máme už takový náš okruh. A tak jsme šli a ze střechy jedné budovy kapala voda což malý hrozně chtěl jít pod tu vodu. To jsem mu samozřejmě nechtěla dovolit aby se máčel když je zima a snažila jsem se ho odtáhnout a trochu odvést pozornost. Mládě samozřejmě trochu kňuklo :mrgreen: ale zase nic dramatického prostě normálka :mrgreen: šel kolem takový starý pán a samozřejmě se hned zastavil a koukal na nás. Jo a ještě kolem nás šla maminka s malinkatým miminkem v kočárku v hluboké korbičce. No a ten pán hned proč ho jako taky nevozím :roll: tak říkám že malého už kočárek prostě nebaví že raději běhá :lol:
A pak ještě proč ho nevezmu na sáňky přitom u nás není žádný sníh maximálně poprašek a na tom se fakt sáňkovat nedá :roll: A ten pán zase že by malý určitě byl rád alespoň v tom kočárku :roll: prostě sem jsi přišla jak totální blbec :zed: Tak asi jsem máma já a vím co to dítě chce a co ne… nevím no mám pocit že prostě ty senioři jsou někde strašně chytří. Jednou jsem byla nakupovat a nějaké paní se tam strašně vztekala asi tříletá holčička a nějaká babka na to koukala a zase začala hrozně mentorovat co a jak má ta paní dělat když se jí dítě vzteká :zed: No teda já být tou maminkou tak tu paní asi fakt pošlu tam kam slunce nesvítí. :lol: máte taky nějaký podobný zážitek s přechytralými seniory? A jak podobné situace řešíte vy? A máte nějaký tip jak slušně a asertivně dotyčnému říci aby si nás proste nevšímal? Člověk nechce být vyloženě protivný nebo neslušný ale prostě někdy bych spíš uvítala kdyby jsi nás nikdo nevšímal :nevim: prosím raději anonym nebo smazat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20581
25.1.21 17:59

Já to ignoruju, ať si kecaj. Všechno co uděláš bude blbě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 18:00

Syn byl jako batole uvztekaný. Na trase 500 metrů se xkrát vyválel. Takže jsem si opakovaně vyslechla, jak je rozmazlený, jak by měl dostat na zadek… Jedna madam mu sdělila, že je čarodejnice, co žere malé kluky. Bohužel v době, kdy se dostával do fáze, že by se dala odvést pozornost a prd. Byli jsme tam, kde jsme byli.
Když mu byl cca rok a měsíc, tak mi jeden pán sdělil, že tak velké děti nepatří do kočáru a měl by chodit, protože se nudí. Syn v té době nechodil :lol:
Opakovaně se mi stalo, že mi důchodkyně řekla, že mluví špatně a matky jako já, by se měly stydět :mrgreen:
Jednou jsem byla už hodně asertivní a oznámila jsem, že se svým dítětem si poradím sama, že děkuji za rady, ale musím se to naučit, protože příště tu nebude :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
9177

Stava se mi to a hodne mi to vadi. Bohuzel nikdy nedokazu byt dost pohotova a vymyslet dobrou odpoved na miste, takze to vetsinou prejdu mlcky a jen je ignoruju a az zpetne si rikam, ze jsem blba a mela jsem jim neco rict. Mladsi je v obdobi vzdoru a miva valeci rvaci sceny bohuzel i venku. A to jsou vzdycky pomocnici, co chodej k diteti, co je uplne mimo sebe a rikaj mu, jak si ho odvedou s sebou, kdyz bude brecet a jakej je osklivej kluk… tvl, koho to zajima, ja chapu, ze je to otravny, rvouci dite, ale tak projdu kolem a nevsimam si. :roll: Snazim se ty sceny minimalizovat a kdyz to jde, tak nekam odtahnout stranou nebo resit, ale nekdy to proste hnedka nezvladnu. Nebo kdyz mi ve fronte v obchode pred asi dvema lety babka zacala vypravet, jak diteti kazim zivot a nadosmrti nicim zada, kdyz je v manduce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398

Já se spíš divím tobě, že máš vůbec potřebu takovou ptákovinu řešit na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
25.1.21 18:02

Důchodce si chtěl asi popovídat 😄, jinak je pravda, že většinou melou kravoviny, taky bych ignorovala, nebo řekla, co se staráš dedecku🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19728
25.1.21 18:03

Taky budeš jednou otravný senior. Voni si prostě potřebujou pokecat a málokdo to myslí zle. Tak se nad to zkus trochu povznést. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10102
25.1.21 18:05

Já se divím matkám, že mají potřebu to neustále řešit. Každá generace vychovává děti jinak a tyhle rozdíly budou vždycky. Oni to ti lidé ani nemyslí zle, jen to prostě jinak neznají. Vem si to z té stránky, že ten člověk třeba žije úplně sám a prostě se potřebuje vykecat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 18:07
@Anonymní píše:
Syn byl jako batole uvztekaný. Na trase 500 metrů se xkrát vyválel. Takže jsem si opakovaně vyslechla, jak je rozmazlený, jak by měl dostat na zadek… Jedna madam mu sdělila, že je čarodejnice, co žere malé kluky. Bohužel v době, kdy se dostával do fáze, že by se dala odvést pozornost a prd. Byli jsme tam, kde jsme byli.
Když mu byl cca rok a měsíc, tak mi jeden pán sdělil, že tak velké děti nepatří do kočáru a měl by chodit, protože se nudí. Syn v té době nechodil :lol:
Opakovaně se mi stalo, že mi důchodkyně řekla, že mluví špatně a matky jako já, by se měly stydět :mrgreen:
Jednou jsem byla už hodně asertivní a oznámila jsem, že se svým dítětem si poradím sama, že děkuji za rady, ale musím se to naučit, protože příště tu nebude :lol:

Jeee ta vaše asertivní reakce se mi hrozně líbí :mrgreen: :palec: to asi příště vyzkouším ;) Pokud tedy bude nějaké příště :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 18:09
@sakota píše:
Stava se mi to a hodne mi to vadi. Bohuzel nikdy nedokazu byt dost pohotova a vymyslet dobrou odpoved na miste, takze to vetsinou prejdu mlcky a jen je ignoruju a az zpetne si rikam, ze jsem blba a mela jsem jim neco rict. Mladsi je v obdobi vzdoru a miva valeci rvaci sceny bohuzel i venku. A to jsou vzdycky pomocnici, co chodej k diteti, co je uplne mimo sebe a rikaj mu, jak si ho odvedou s sebou, kdyz bude brecet a jakej je osklivej kluk… tvl, koho to zajima, ja chapu, ze je to otravny, rvouci dite, ale tak projdu kolem a nevsimam si. :roll: Snazim se ty sceny minimalizovat a kdyz to jde, tak nekam odtahnout stranou nebo resit, ale nekdy to proste hnedka nezvladnu. Nebo kdyz mi ve fronte v obchode pred asi dvema lety babka zacala vypravet, jak diteti kazim zivot a nadosmrti nicim zada, kdyz je v manduce.

Já úplně k smrti nenávidím takový ty rádoby pomocníky kteří si dítko vezmou domů :lol: osobní zkušenost s tím zatím naštěstí nemám ale pokaždé když to vidím že se tohle děje nějaké jiné mamince tak jí upřímně lituji :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
19031
25.1.21 18:11

Teda, ty jsi frfňa… :roll:. Nedošlo ti, že ten starej člověk si chce jen popovídat? Že třeba sedí celý dny doma sám a tak chce zapříst rozhovor? Ono je vlastně úplně jedno, co říká. Není to o tom, že by tě chtěl buzerovat, není to o náplni těch slov, ale jen o tom, že vůbec má co říct. Kdyby jsi měla trochu empatie a sociální inteligence, tak se zasměješ, odvedeš řeč jinam a chvíli s ním splkneš. Udělala bys mu hezčí den, ale takhle se jen koukal na tvůj protaženej obličej. Přestaň hledat, jak seniory odpálkovat a hledej způsob, jak s nima promluvit, aby to přineslo uspokojení oběma stranám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2664
25.1.21 18:12

Jedinej zážitek se seniorem a dítětem byl, když jsem venčila psa a dceru měla v šátkonosítku. Zastavil mě stařeček a říká „To je ale sluníčko, no bodejť že se usmívá, když je u maminky, tak to má být“, usmál se a šel pryč. No a naši senioři tady na vsi jenom chválej jak je hezká/hodná/šikovná, ale to je jiný, protože se známe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4345
25.1.21 18:12
@Anonymní píše:… Jedna madam mu sdělila, že je čarodejnice, co žere malé kluky. Bohužel v době, kdy se dostával do fáze, že by se dala odvést pozornost a prd.

Jéé, tak zrovna tímhle si skvěle naběhla, protože ode mne by následovalo: tak nasedněte a můžete letět :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9177
25.1.21 18:15
@Janli píše:
Teda, ty jsi frfňa… :roll:. Nedošlo ti, že ten starej člověk si chce jen popovídat? Že třeba sedí celý dny doma sám a tak chce zapříst rozhovor? Ono je vlastně úplně jedno, co říká. Není to o tom, že by tě chtěl buzerovat, není to o náplni těch slov, ale jen o tom, že vůbec má co říct. Kdyby jsi měla trochu empatie a sociální inteligence, tak se zasměješ, odvedeš řeč jinam a chvíli s ním splkneš. Udělala bys mu hezčí den, ale takhle se jen koukal na tvůj protaženej obličej. Přestaň hledat, jak seniory odpálkovat a hledej způsob, jak s nima promluvit, aby to přineslo uspokojení oběma stranám.

Jenze ja - zakladatelka - kdokolv nejsem nijak zodpovedna za osamlost tech lidi a nejsem nijak povinna byt naladena si s nima povidat a chtit to delat. Navic teda mnohem spis zapredu rec s nekym, kdo se usmeje a pochvali a ne s nekym kdo ma blby/radobyvychovny a kritcky reci. A to, ze je star, ho nijak neomlouva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 18:18
@Aduš8 píše:
Já se divím matkám, že mají potřebu to neustále řešit. Každá generace vychovává děti jinak a tyhle rozdíly budou vždycky. Oni to ti lidé ani nemyslí zle, jen to prostě jinak neznají. Vem si to z té stránky, že ten člověk třeba žije úplně sám a prostě se potřebuje vykecat

Já se divím těm babkám, že to mají potřebu řešit. Nemyslí zle… Syn měl kolem 3 let silně autistické projevy. Takže už jen to, že na něj promluvil někdo cizí, u něj způsobilo záchvat vzteku, kdy prostě naprosto nepříčetně ječel. Když mu řekla, že ho odvede a měla snahu ho chytat za ruku, tak to byl úplný konec.

@Janli když mi stará babička řekne, že je takové a makové počasí, pokecám. Když mi řekne, že její děti se takto nevztekaly, pokecám. Když mi začne vandrovat do ječícího dítěte, že je čarodejnice, co žere děti, nekecám a bráním dítě. :nevim:
Stejně jako neprolomí ledy, že „moderní matky by se měly stydět, když tak velké dítě tak hrozně mluví“. Na to jsem použila, že pokud chce, můžu jí ho vodit a klidně ho může naučit mluvit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat