Otřesné spaní, pomůže noční odstav?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.21 21:02

Otřesné spaní, pomůže noční odstav?

Holky, nemáte některá radu? Začínám být fakt vyčerpaná. Dcera od mala spala celkem dobře, budila se v noci, ale vždy hned po nakojení usnula. Teď je jí 11m a je to děs. Kdyby to trvalo týden, dva, tak neřeknu, ale je to už skoro dva měsíce, vlastně od doby, kdy jsme se stěhovali do baráku. V mezičase byly horší a lepší noci, celkově se to ale horší. Včera jsem vstávala totálně vyčerpaná a rovnou s brekem, obě jsme brečely. Uspávala jsem vždy u prsa, uspávám dál, ale je to čím dál větší boj, řev, utíká, přitom si mne oči. V noci vstávám někdy i co půl hodiny, max. jsou dvě hodiny. V průběhu noci vždy dcera končí u nás v posteli, protože to jinak už nejde, absolutně nejde přesunout do postýlky, přitom ještě dva týdny zpět s tím nebyl žádný problém. To mi vadí, ona totiž se najednou zvedne a leze z té naší postele pryč, několikrát za noc jí lovím někde u nohou na poslední chvíli před pádem z postele. Hodně dudá,. přitom spí, jenže já jsem v pátém měsíci a při takhle dlouhém kojení mě to fakt hrozně bolí. Když odpojím, je vzhůru a odchází z postele :zed:. Já se moc nevyspím, z pozice na boku mě hrozně bolí svaly v pánvi a kolem kyčlí, nad ránem mě budí křeče. Dcera ráno vstává zásadně s brekem, nevím proč, ale vždy mě to po té noci odrovná a jsem naštvaná, sotva vstanu. Přes den je v pohodě, spí až velmi dobře, musím jí poslední dobou budit z odpoledního spánku, pak chodí pozdě spát a vstává stále stejně brzo. Pořád jsem chtěla vydržet, že je to jen období a přejde to, ale teď už mám pocit, že s tím prostě musím něco dělat. Vyřvat pro mě nepřipadá v úvahu. Přemýšlela jsem přesunout už do jejího pokoje, jenže ten ještě není hotov, manžel toho má nad hlavu a dřív jak po Vánocích to prý nebude určitě. Tak zvažuji noční odstav. Má někdy chvilky, kdy to prso ano nechce, jen vyndat z postýlky a přitulit, tak třeba by to fungovalo, spala by s námi a k nohám postele bych dala pro jistotu nějaké deky, kdyby náhodou tam dolezla a já to zrovna zaspala. V březnu se narodí navíc sourozenec, tak by bylo fajn, kdyby už v noci nechtěla kojit. Přes den se kojí dle potřeby, většinou tak 3×, před ranním spaním, po obědě dokojím a pak si vyžádá ještě mezi svačinou a večeří. Blbý je, že hraničně přibírá, tak se mi taky to kojení nechce příliš omezovat. Ale teď už se rozjedla a za tři týdny přibrala kilo, tak doufám, že v tomto jsme snad za vodou. A nebo mě ještě napadlo zkrátit odpolední spánek. Teď jí budím po max. 2,5 hodinách, tak kdybych jí vzbudila třeba po hodině a půl, že by se ten noční spánek třeba zlepšil?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26462
21.11.21 21:09

A nerostou zuby? To ten spánek bývá horší. Dudlik nemá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
21.11.21 21:09

U nás pomohlo přestat kojit. Kojila jsem do 20 měsíců, v noci co chvíli na prsu, pak klidně 2-3 hodiny vzhůru a pak spala. Tak jsem přestala, v noci jsem ji mléko stáhla na jednu láhev (do té doby klidně 10× vyzkoušela obě prsa),po cca týdnu spí skoro celou noc (odmala tedy se mnou v posteli) a vzbudí se ráno kolem 6, buď si vypije samotnou teplou vodu, kterou si vezme, nebo ji tam nasypu mléko a je schopna v posteli buď ještě usnout nebo se valet tak do 7. Takhle jsem fungovala 3/4 roku, kdy usla v 8-9, mezitím do půlnoci tak jedno, dvě kojení pak vstavala kolem 2 ráno a usinala kolem 5. Kdybych věděla dřív, ze ten odstav pomůže tak bych se takhle dlouho netrapila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 21:14
@Kriss Tina píše:
A nerostou zuby? To ten spánek bývá horší. Dudlik nemá?

Rostou… Zkoušela jsem mazat calgelem, ale nepomohlo to. Ty zuby jsou důvod,. proč pořád čekám, že to bude lepší, ale už má tři, ten třetí se doklubal asi týden zpět a spaní furt nanic.

• Citovat
  • Nahlásit
11424
21.11.21 21:14

U nás se kolem tohohle věku zhoršil spánek jak u dítěte kojeného, které vstávalo 3× za noc, tak u dítěte na UM, které spalo od narození celou noc. U kojeného to bohužel trvalo skoro do jeho 4 let. Až poslední dobou musím říct, že začal spát lépe. A dvouletá se budí většinou nad ránem. To utíkání z postele je dané věkem, prostě je to nutí objevovat, i když jsou strašně unavení. Máme za sebou to samé a někdy si zpětně říkám, jak jsem to přežila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16044
21.11.21 21:18

Nemyslim si, ze by v 11 mesicich pomohl nocni odstav. V tomhle veku ma jeste v noci hlad.

Poridila bych velkou ohradku na zem, hodila do ni matraci z postele a spala s dcerou tam. A nenechala ji dudlat.
Nebudes muset vubec resit, ze ti v noci odchazi z postele, muzes u kojeni spat, zadny stres.
Podle me nejrychlejsi a nejucinnejsi reseni.

Spis se teda zamysli, co dal - jestli chces kojit pak oba nebo jak. Dcera je jeste malinka, nebude to snadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
21.11.21 21:20

Když tohle je těžký, ona je ještě miminko. Je na mléku závislá, vždyť je ještě kojenec, a je dost možné, že ty už jako těhotná o mléko přicházíš. Řada žen o něj přijde buď úplně, nebo aspoň částečně. Právě v noci mléko teče nejvíce, tak se možná snaží co může, aby něco nasosala. Plus teda obecně bývá to spaní okolo roka prý u dětí zdaleka nejhorší.

Na druhou stranu chápu, že když tě to bolí, tak je to nepříjemné, když na prsu visí. A ty máš mimochodem jaké plány po porodu? Budeš kojit tandem? Tak jako tak doporučuju na noc odstavit :nevim: Představ si, že po porodu tě takhle budou budit hned dvě děti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1009
21.11.21 21:21

Resim to same u 10 mesicniho.. furt zdrha, ted spatne usina a pode a brzy rano vstava. Trva to tyden. Odstavit ho ale nechci, tak musim holt vydrzet :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
21.11.21 21:51

Tak u nás to bylo hodně podobné a toto období nezmizelo v řádu týdnů, ale měsíců. Malému bude 15 měsíců a spát celou noc začal ve 14. Od půl roku ho trápily zuby, pauzy mezi tímto nočním utrpením trvaly maximálně týden a opět nanovo - buzení po hodině, nešel dát do postýlky ani do postele a neustále chtěl být na prsu. Žádná opatření jsem nezaváděla, prostě jsem jela podle něj a kojila ho jak potřeboval. Teď už kojím jen na uspání a při prořezávání stoliček, které kupodivu neprožívá tolik jako jedničky a dvojky. Tvá situace je však kapku složitější vzhledem k těhotenství a bolesti při kojení. Hodně záleží na tom, zda chceš kojit tandemově, nebo staršího odstavit a kojit jen mladšího. Takže z mé strany ráda žádná, jen jsem tě možná vyděsila tím, že to může trvat i déle než si představuješ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 22:01
@Lucie_Sx píše:
Nemyslim si, ze by v 11 mesicich pomohl nocni odstav. V tomhle veku ma jeste v noci hlad.

Poridila bych velkou ohradku na zem, hodila do ni matraci z postele a spala s dcerou tam. A nenechala ji dudlat.
Nebudes muset vubec resit, ze ti v noci odchazi z postele, muzes u kojeni spat, zadny stres.
Podle me nejrychlejsi a nejucinnejsi reseni.

Spis se teda zamysli, co dal - jestli chces kojit pak oba nebo jak. Dcera je jeste malinka, nebude to snadne.

Já bych chtěla pořídit do jejího pokoje takovou tu nizounkou postel, právě z tohoto důvodu. Ale to bude až v lednu. Jako já asi nejsem úplně pevně přesvědčená o tom nočním odstavu, takže to vidím tak, že zatnu zuby a do ledna vydržím a to už bude třeba všechno jinak. Chci kojit pak tandem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 22:04
@Dobrej_tym píše:
Když tohle je těžký, ona je ještě miminko. Je na mléku závislá, vždyť je ještě kojenec, a je dost možné, že ty už jako těhotná o mléko přicházíš. Řada žen o něj přijde buď úplně, nebo aspoň částečně. Právě v noci mléko teče nejvíce, tak se možná snaží co může, aby něco nasosala. Plus teda obecně bývá to spaní okolo roka prý u dětí zdaleka nejhorší.Na druhou stranu chápu, že když tě to bolí, tak je to nepříjemné, když na prsu visí. A ty máš mimochodem jaké plány po porodu? Budeš kojit tandem? Tak jako tak doporučuju na noc odstavit :nevim: Představ si, že po porodu tě takhle budou budit hned dvě děti :nevim:

Jo, asi to neteče už tolik, co kdysi, ale to se zredukovalo hned na začátku a teď bych řekla, že je to takové stabilní. Cítím, že přes den pije a v noci tak dvakrát taky určitě. Já chtěla kojit tandem, ale nějaké úpravy v kojení starší jsem plánovala až po prvních narozeninách, třeba v lednu, v únoru. Mám rodit na konci března, tak jsem si říkala, že to bude snad stačit a zatím jí omezovat nebudu. Ale teď mám fakt krizi.

• Citovat
  • Nahlásit
1700
21.11.21 22:20

No je to blbost. Protoze po porodu ti natecou prsy tim uplne nejuzasnejsim mlikem a rada deti se hrozne moc rozkoji. Muj syn sel z 1× v noci na 7× v noci. Tandem muze byt super, ale fakt si o tom neco zjisti. Sla jsem do toho s podobnou naivitou a bylo to sileny.

Blby je, ze ja mela kluka velkyho a alespon chape pravidla, i kdyz na ne kasle. Asi se priprav na situaci vyse a promysli, jak ji resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 22:32
@Dobrej_tym píše:
No je to blbost. Protoze po porodu ti natecou prsy tim uplne nejuzasnejsim mlikem a rada deti se hrozne moc rozkoji. Muj syn sel z 1× v noci na 7× v noci. Tandem muze byt super, ale fakt si o tom neco zjisti. Sla jsem do toho s podobnou naivitou a bylo to sileny.Blby je, ze ja mela kluka velkyho a alespon chape pravidla, i kdyz na ne kasle. Asi se priprav na situaci vyse a promysli, jak ji resit.

No já mám představu, že před porodem odstavím na noc starší, dám jí do pokoje a tandemově budu kojit jen přes den na pití. To říkáš, že nejde? To budu muset ještě promyslet. Mám ještě 4 měsíce. Vždycky jsem si říkala, že se tím budu zabývat po novém roce, že se to spaní stejně pořád mění a kdoví, co bude, ale teď poslední týdny na mě tedy přišly obavy.

• Citovat
  • Nahlásit
1700
21.11.21 22:43

No za me odstav v noci je ideal. Jen nevim, jak se to da takovymu miminu vysvetlit. Odstavuje se tak, ze naucis dite odpojovat se a neusinat na prsu. Jakmile usne bez prsa v puse, tak pak nedat. Je to proces klidne mesic. Prijde mi krute, aby spala jinde. Odstav pro ni bude narocny, bude fajn, kdyz bude mit aspon blizkost mamy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
21.11.21 23:54

Už jsem tu několikrát popisovala půlroční peklo, co jsem měla s dcerou. Děsný uspávání, vstávání co půl hodiny, řev, hysterčení, hodinové dudání…znám to všechno a nepomohlo nic, jen čas. Ale po roce se to začalo rychle lepšit, i když spaní celou noc u nás stále není samozřejmost. A musím říct, že v roce a půl přišel samoodstav a na spaní se nezměnilo nic. Já bych na násilné odstavení neměla, ten řev, co by přišel, bych nezvládla. Ale nebyla jsem těhotná a nemusela jsem řešit kojení dalšího dítěte.

Nicméně jestli máš podezření, že jsou to zuby a brečí hodně, tak bych se vykašlala na calgel a zkusila jí dát Nurofen. Dcera na zuby trpěla jak zvíře a horní jedničky a dvojky byly vůbec nejhorší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat