Otřesné těhotenské nevolnosti

48
16.2.21 21:56

Otřesné těhotenské nevolnosti

Ahoj holky,
neměly byste prosím nějakou radu, jak to přežít? Jsem cca v 6+4 týdnu těhotenství a snad už to nezvládnu. Už cca týden je mi neustále 24/7 totálně na zvracení, bolí mě žaludek, zkrátka mám neustále pocit, že budu zvracet a jsem z toho úplně hotová. Sem tam zvracím. Po tom je cca půl hodiny dobře a pak to přijde nanovo. Mám 3 děti. U prvního syna mi bylo hej, u druhého sem tam zvracení, u tretiho syna taky relativně Ok, zato teď už nevím, co se sebou. Ráno letím s prostředním do školky, pak rychle domů, protože nejstarší syn má on-line hodiny a starám se o nejmladšího, aby dal nejstaršímu klid na učení. Do toho si jezdí manžel denně domů na obědy, ale dnes už jsem ho poprosila, zda by si teď nemohl jezdit někam na meníčka, protože já už nejsem schopná ani pořádně uvařit. O víkendu jsem dusila 1,5 hodiny maso na oběd a nebyla jsem schopná to ani dovarit. Miluji zeleninu, ale teď když vletím do obchoďáku a vidím ji, tak málem zvracím, to stejné ovoce, jogurty, maso, zkrátka všechno. Mám strach, že se pozvracím někde v obchodě před lidma. Zkrátka ty nákupy vůbec nezvládám. A jsem na sebe za to hrozně naštvaná, protože i doma je to hrůza. Jsem schopná jen ležet půl dne na gauči, sem tam vyprat a pověsit prádlo, ale to ostatní už ne. Měly jste to prosím taky tak někdo? Nebo jsem jen hysterka? Připadá mi, že každá další těhotenství snáším hůře, ale teď je to tedy za všecky peníze. Je mi 31. Věk snad taková trága není. A to se bojím, že s nadcházejícími týdny bude ještě hůře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1194
16.2.21 22:05

No, tak to prostě občas je :nevim: Měla jsem tohle přes dva měsíce. Jenže já čekám první, tak jsem prostě do tý postele zalehla zcela bez skrupulí… Je nějaká šance zapojit manžela / rodinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
16.2.21 22:11

@Surikataaa bylo mi blbě do 13tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1848
16.2.21 22:11

Měla jsem to tak až do konce 5 měsíce. V obchodě mi bylo zle. Plánovala jsem si jak budu jíst zdravě. No žila jsem na popcornu a sladký vodě. Zhubla jsem 5kg. Doktorka mi dala i nějaký léky proti nevolnosti, ale nepomohlo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
16.2.21 22:13

Asi tě nepotěší, ale tohle jsem měla u prvního tehu až do dne porodu…bylo mě fakt celých 9.měsíců blbě :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.2.21 22:14

A mě by zajímalo když je to taková změna, jestli to bude holka. :lol: když ti je špatně při pohledu na jídlo, tak ty nákupy ale musí vyřizovat někdo za tebe, to se nedá. U nás se taky manžel musel naučit něco uvařit, pokud chtěl maso - absolutně jsem na něj nemohla sáhnout, natož třeba říznout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
16.2.21 22:14

Já taky radu nemám. Od 7tt do 10tt jsem byla totálně KO, zkoušela jsem všechno možné, ale nepomohlo nic. Pak jsem byla týden úplně bez nevolností a když se vrátily, byly už mnohem mírnější. Takže poprosit rodinu a kamarády o pomoc a nějak to přečkat, no. Mě držela nad vodou myšlenka, že jednou to skončit musí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
16.2.21 22:21

Ano já to tak měla u 2. Dítěte a byla to mimochodem holka ;) ( což nemusí být tvůj případ, ale co víš ). Nevolnosti pořád, nejedla jsem skoro nic a hlavně nepila, takže dehydratace, ambulantně kapacky, pak i na pár dní nemocnice, ale stačilo by jen ty kapacky ambulantně. Vařit jsem nemohla vůbec, babičky pomáhaly a manžel. Starší syn byl ještě malý a zrovna v tu dobu měl dobre období před obdobím vzdoru, tak jsme spolu seděli doma a prohlíželi knížky. Přešlo to asi ve 14 TT. Bylo to strašné období. Tvoje situace je ještě 100× náročnejsi :( držím palce ať to zvládnete, budeš opravdu potřebovat pomoc celé rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12317
16.2.21 22:24

@Surikataaa tak mne pri čtvrtém těhotenství bylo síleně blbe, na umreni, fakt. Celých devět měsíců. První a třetí trimestr jsem byla úplně mimo, chvílemi. Zvracela jsem dost. Žádná radost ze života. Musíš to vydržet! Bohužel nic jiného nezbývá.

Příspěvek upraven 16.02.21 v 22:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20081
16.2.21 22:25

Taky mám každý těhotenství horší a horší. To třetí už jsem si myslela, že nepřežiju. Zkus zapojit rodinu, na nákupy posílat chlapa nebo si je nechat dovést. Jinak zatnout zuby a přežít, nic moc se s tím dělat nedá.. hysterka nejsi, vyčítat si nemáš co, těhotenství není nejkrásnější období v životě ženy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
16.2.21 22:27

Já jsem tohle měla až do 19tt, myslela jsem že zdechnu 😂
Musela jsem běžně zastavovat na zvracení, jednou jsem se málem poblila v autě za jízdy. Fakt masakr. Nepomohlo nic!
Teď jsem 29tt a furt se necítím úplně super, ale je to daleko lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 22:40

Měla jsem to stejně, možná i hůř. Zvracela jsem přibližně od 7.tydne do 14. Před jídlem, po něm, po napiti, před pitím, při cestě na záchod, po sprše, ve sprše, ráno, v noci.. Celý dny jsem spala. Dojít si na záchod mě vyčerpalo tak moc, že jsem si musela dát slofika. Lednice mi smrdela, nádobí, prádlo, obchod, záchod… Nemohla jsem dělat nic. Musel se o mě starat přítel, jak kdybych byla nemohouci… Takže mohu říct jen vydrz, přejde to :D

• Citovat
  • Nahlásit
328
16.2.21 22:46

Ještě mě napadlo, že po psychické stránce mi trochu pomohlo nečíst pořád o nevolnostech. Jak jsem neustále pročítala diskuze a hledala něco, co mi pomůže, bylo mi z toho paradoxně ještě hůř. A taky jsem musela smazat všechny aplikace o vývoji embrya, protože se mi z těch obrázků dělalo blbě. To je sice hodně divný, ale bylo to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
16.2.21 22:47
@Surikataaa píše:
Ahoj holky,
neměly byste prosím nějakou radu, jak to přežít? Jsem cca v 6+4 týdnu těhotenství a snad už to nezvládnu. Už cca týden je mi neustále 24/7 totálně na zvracení, bolí mě žaludek, zkrátka mám neustále pocit, že budu zvracet a jsem z toho úplně hotová. Sem tam zvracím. Po tom je cca půl hodiny dobře a pak to přijde nanovo. Mám 3 děti. U prvního syna mi bylo hej, u druhého sem tam zvracení, u tretiho syna taky relativně Ok, zato teď už nevím, co se sebou. Ráno letím s prostředním do školky, pak rychle domů, protože nejstarší syn má on-line hodiny a starám se o nejmladšího, aby dal nejstaršímu klid na učení. Do toho si jezdí manžel denně domů na obědy, ale dnes už jsem ho poprosila, zda by si teď nemohl jezdit někam na meníčka, protože já už nejsem schopná ani pořádně uvařit. O víkendu jsem dusila 1,5 hodiny maso na oběd a nebyla jsem schopná to ani dovarit. Miluji zeleninu, ale teď když vletím do obchoďáku a vidím ji, tak málem zvracím, to stejné ovoce, jogurty, maso, zkrátka všechno. Mám strach, že se pozvracím někde v obchodě před lidma. Zkrátka ty nákupy vůbec nezvládám. A jsem na sebe za to hrozně naštvaná, protože i doma je to hrůza. Jsem schopná jen ležet půl dne na gauči, sem tam vyprat a pověsit prádlo, ale to ostatní už ne. Měly jste to prosím taky tak někdo? Nebo jsem jen hysterka? Připadá mi, že každá další těhotenství snáším hůře, ale teď je to tedy za všecky peníze. Je mi 31. Věk snad taková trága není. A to se bojím, že s nadcházejícími týdny bude ještě hůře.

S tím nakupováním nic neuděláš, musí manžel nebo si nech jídlo vozit.
Jinak já problila všechna svá tři těhotenství, všechno kluci. 8)
Pomáhala mi studená coca cola po doušcích, cucavé bonbony (hlavně při pobytu venku nebo při nákupu).
Hlavní je pokud možno nenechat to hned ráno rozjet. Ráno hned po probuzení sníst něco malého sladkého nebo se napít něčeho sladkého (sladký čaj, džus, nebo ta cola) - ale opravdu hned, mít to ideálně nachystané hned u postele. Pak po nějaké chvíli se donutit sníst něco k snídani, cokoliv, na co budeš mít aspoň trochu chuť, loupáček, buchtu, ovesnou kaši… Aspoň mně to tak fungovalo, nejvíc blbě mi bylo od prázdného žaludku.
Můžeš zkusit i zázvorové bonbony nebo si kup antimetil. Někomu to pomáhá.

A pokud to bude neúnosné, prober to s gynekoložkou, je možná medikace. Já měla v prvním těhotenství nějaké čípky, torecan se to tuším jmenovalo? To mi pomohlo překlenout tu nejhorší fázi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 05:58

@Surikataaa tohle prostě musí člověk přežít a vydržet :nevim: žádný velký zázrak v podobě prášků nebo tak neexistuje. V lékárně vám sice prodají na zklidnění žaludku v těhotenství ale za mě teda nefungují. Mě bylo zle až do konce 1 trimestru. 24/7 nonstop na blití, bolesti žaludku, po každém jídle přišla do 20 minut pohroma, nadavování a někdy zvracení. A o únavě a totální neschopnosti něco udělat nemluvim, prakticky jsem 1 trimestr strávila v posteli a to mám doma 4 letého syna. :pocitac: úderem druhého trimestru jako mávnutím proutku všechno odeznelo, a kdyvy mi nerostlo břicho ani bych nevěděla že jsem skoro v 6 měsíci už. Přejde to, chce to vydržet :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat