Ovariální dysfunkce

93
25.11.15 11:34

Ovarialni dysfunkce - zkusenosti, rady

Zdravim vsechny damy na emiminu,
najde se zde nekdo, kdo prosel ovarialni dysfunkci, nebo alespon nekdo, kdo vi, co to je? Jedine, co o tom vim je to, ze jde o poruchu cyklu, ale nemam ji od zacatku. Prvni MS jsem dostala ve 14 letech, v te dobe byl cyklus uz od zacatku celkem pravidelny 28-35 dni. Pak jsem ale dostala chronicke neurologicke onemocneni, nezvladala jsem jist tuhou stravu, takze jsem hrozne zhubla - tehdy jsem mela 37 kg a MS prichazela 1× za 3 mesice. Takze mi zacali davat Proveru a od 19 let HA. Pred 3 tydny jsem HA vysadila, ale ovulace zatim nikde. Jsem dost zmatena, protoze ani nevim, jak funguje moje telo. Doktorka mi bohuzel moc nevysvelila, co to Ovarialni dysfunkce je, mam to napsane v papirech jako diagnozu, ale nikdo mi nic nerekl. Muze se dysfunkce casem sama ztratit? (pricinou mohla byt podvaha, tu uz nemam nebo chronicka nemoc, tu mam stale, ale v lepsim stavu). Pokud se to samo ztratit nemuze, jak se leci? Otehotnel s timhle nekdo?
Diky predem za odpovedi a omlouvam se za interpunkci, jsem ted v laznich a bez pc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2349
25.11.15 11:42

@huwik Snad Ti odpoví někdo fundovanější, ale pod tímhle pojmem bych si představila, že Tvé vaječníky správně nefungují, že nedozrávají folikuly, vajíčka se následně neuvolňují a prostě neovuluješ.

Důležitá by byla příčina. Dělali Ti test AMH? Kdyby Ti vyšel špatně (nízké hodnoty), tak by mohlo jít o předčasné ovariální selhání a s tím se obtížně něco dělá…

Pokud jsou na vině hormony štítné žlázy, tak to by upravit šlo, ale nevím, jestli to pomůže. Sama nemám ovulaci, hormony štítné mám léky srovnané, ale nepomohlo to :nevim:.

Pak je možnou příčinou podváha či nadváha, ale píšeš, že máš váhu v normě…

A také jistě spousta dalších možností, které jsem nezmínila.

Doktora se ptej, ať Ti vysvětlí, co za tím přesně je. Dělali Ti i tzv. hormonální profil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 11:55

Nech tělo se srovnat. Já jsem po vysazení antiko neměla menstruaci rok, nic jsem neřešila, pak jsem to měla podle plotu a pak otěhotněla. Ale vsadím se, že kdybych začala lítat po ordinacích, schytala bych taky podobnou diagnózu. Co tím chci říct, jsou ženy které mají menstruaci ukázkově a s otěhotněním mají problémy a naopak. Takže hlavně klid ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 11:56

Jo a to jsem na rozdíl od tebe měla poruchy menstruace od samého počátku, takže podle dr. ztracený případ…a mám v poho dvě děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49140
25.11.15 12:07

Prostě ti vaječníky nefungují, jak bz měly. Čím to je a nakolik dočasné, trvalé či řešitelné, těžko říct. Každopádně tři týdny po vysazení HA je strašně brzo na jakékoliv soudy, natož řešení, i spoustě normálně zdravých a ovulujících ženskýc trvá týdny až měsíce, než se jim cyklus po letech braní HA zase spraví. Rozhodně bych dala tělu čas a nesnažila se ho zase okamžitě někam hormony porovnávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
25.11.15 13:17

Ovaria su vajecniky, dysfunkcia je ze nefunguju podla tabuliek doktorov :D

podla mna by takuto diagnozu s prehladom napisali 70% zenam na emimine v nejakom obdobi ich zivota :mrgreen:

po vysadeni ha je normalne, ze telo sa potrebuje spamatat a nabehnut na cyklus. kedy a ci sa tak stane ale vopred nikto netusi.

hlavne sa nesnaz teraz hned a za kazdu cenu otehotniet, lebo sa akurat vystresujes.

na Tvojom mieste by som si kupila inofolic (uzasna vec) uzivala ten a minimalne rok nic neriesila, nech sa telo da dokopy trosku. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
25.11.15 13:18

Diky holky :-) za doktory zatim nelitam (maximalne v lednu si skocim na vyvolani MS, aby se to aspon rozjelo). Je pravda, ze i zdrave zeny maji po vysazeni HA problemy. kdyby mi to nekdo v 19 letech rekl, nikdy bych to nebrala :?
Pomaham si zatim bylinkama a uhlicitanovymi koupelemi tady v laznich, tak treba to nebude tak hrozne :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama