Ovariální selhání, bližší informace a zkušenosti

6.6.21 23:09

Ovariální selhání, bližší informace a zkušenosti

Zdravím Vás, ženy,

ráda bych požádala o nějaké informace a Vaše zkušenosti. Diskuze jsem pročetla snad už všechny, ale informace se dost liší, proto tedy vznáším svůj dotaz.

Je mi 25 let, bylo mi diagnostikováno předčasné ovariální selhání. Děložní sliznice 1mm, FSH 86,LH 53. Nyní docházím do pražského Gennetu. Již za sebou máme první konzultaci a jsme objednáni na spermiogram. Zároveň čekám na imunologické a genetické výsledky (karyotyp + carrier test). Již se mnou byla konzultována možnost COH s případným získání 1 oocytu, avšak s nízkou pravděpodobností úspěšnosti. Rozhodli jsme se tedy, že bychom tuto možnost nevyužili a přešli rovnou k oplodnění s darovaným vajíčkem. Aktuálně na doporučení užívám HAK.

Moc ráda bych věděla co nás zhruba čeká dál. Na spermiogram jsme objednáni hodinu před konzultací imunologických a genetických výsledků. Budou už tedy vyhotoveny výsledky spermiogramu a rovnou zahrnuty do konzultace? Jaké máme očekávat další postupy? Chápu správně, že aktuálně budu mít max. 4 pokusy celkově hrazeny pojišťovnou a doplácet pouze částky za léky apod? Na kolik Vás to případně vyšlo, prosím? V únoru 2021 jsem měla poslední menzes, diagnóza byla stanovena dva měsíce poté. Nemáme aktuálně pro tuto situaci našetřeno, tak bych nerada byla nepříjemně překvapena. Bylo mi doporučeno řešit co nejdříve vzhledem k hormonálním výsledkům a nízkému věku - který je teď aktuálně mým hlavním benefitem v této oblasti.

A poslední otázka.. Jak dlouho jste čekali na vhodnou dárkyni?

Vám všem, které si procházíte nebo jste řešili podobné strasti přeji mnoho sil. :srdce: Jsme v tom společně!
A předem děkuji za Vaše zprávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.6.21 00:20

Ahoj, mrzí mě, čím procházíš. Znám to na vlastní kůži. Jakou máš hodnotu Amh? Já 0. Zjištěno v 36 letech. Předtím přirozené snažení deset let. Pokusy o vlastní vajíčko bohužel neúspěšné. Nakonec se podařilo dítko z darovaného vajíčka. Od podání žádosti do transferu embrya uplynulo půl roku. Jsi mladá, máš ještě prostor pro „experimenty“ (minimální stimulce - nemám ale osobní zkušenost). Darované vajíčko = relativně vysoké procento úspěchu. Než do toho ale půjdeš, nech se pořádně proklepnout, včetně štítné žlázy atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 00:25

Platí se léky pro dárkyni, pokud potřebuje nad rámec toho, co proplácí pojišťovna, plus kompenzace okolo 20-30k. Nejlevněji, dle mých zkušeností, „pořídíš“ dárcovský cyklus na pojišťovnu za cca 60k. Musíš ale oslovit víc CAR, abys získala představu. Je to car od čar a ceny se mění v čase.

• Citovat
  • Nahlásit
7.6.21 01:06

Děkuji za tvou zprávu a velmi gratuluji k úspěšnému pokusu a děťátku. :srdce:

Hodnotu AMH mám v hodnotě 0,4.. Ošetřující lékař z Gennetu mi sdělil, že by byl rád, kdybych do 30 porodila. Zanedlouho mi bude 26, nerada bych si něco do budoucna vyčítala, a tak chci začít co nejdřív. Miminko bychom si moc přáli. Jen ty ceny mi tedy přijdou hrozné.. 8o Bylo mi totiž sděleno, že budu hradit pouze za své léky.. Asi jsme se tedy špatně pochopili nebo si to již nepamatuji.. Každopádně má touha po mateřství a rodině se penězům nevyrovná.

Prvotně jsem si říkala, že využiji možnost o snahu z vlastního vajíčka. Mám však své pouze jedno vajíčko a ještě k tomu neúplně vyvinuté - šance tedy opravdu minimální. Snažím se být psychicky v pořádku a představa, že to nevyjde mě hrozně děsí.. Tak se raději rovnou přikláním k darovanému vajíčku, kde je prvotní šance o pokus vyšší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9890
7.6.21 05:51

Cyklus s darkyni počítej minimálně 60tisíc. Je to bohužel fakt hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat