Ovčí bryndza z farmy - smrdí a chutná jako zvratky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
641
6.1.22 15:13

Ovčí bryndza z farmy - smrdí a chutná jako zvratky

Ahojte, máme tu nějakou pravou Slovenku? Koupila jsem skutečně drahou bryndzu ze salaše, ručně vyráběnou, z nepasterizovaného mléka.
Po rozbalení byla cítit kysele jako zvratky, ale mírně, po přidání teplých halušek masakr, smrad opravdu jako zvratky a hodně výrazný, s mícháním silnější, po ochutnání několika soust v puse přesně ta chuť, co člověk má, když právě zvracel, nedalo se to jíst, takže celé jídlo vyhozené.
Teď mě ale zajímá, jestli jsme rozmazlení Čecháčci a bryndza taková má být, nebo byla zkažená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
948
6.1.22 15:15

No a měli jste někdy brynzu? Protože ta chuť je opravdu výrazná a někomu to tak může připadat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44987
6.1.22 15:16

Měli jste pravou ovčí. Se máte.
Jak chutnají zvratky nevím, bryndzu miluju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11573
6.1.22 15:23
@Nora4 píše:
Ahojte, máme tu nějakou pravou Slovenku? Koupila jsem skutečně drahou bryndzu ze salaše, ručně vyráběnou, z nepasterizovaného mléka.
Po rozbalení byla cítit kysele jako zvratky, ale mírně, po přidání teplých halušek masakr, smrad opravdu jako zvratky a hodně výrazný, s mícháním silnější, po ochutnání několika soust v puse přesně ta chuť, co člověk má, když právě zvracel, nedalo se to jíst, takže celé jídlo vyhozené.
Teď mě ale zajímá, jestli jsme rozmazlení Čecháčci a bryndza taková má být, nebo byla zkažená?

jedla jsem pravou mozarellu z buvolího mléka a musím říct že jsem to taky nedala… myslím tím ručně dělanou

obecně ovčí mléko, kozí mléko je naprosto jiné než od krávy navíc pokud bylo neupravované ručně dělané ten odér bude velmi intenzivní a samozřejmě takové výrobky se i rychleji kazí. Takže těžko říct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 15:32

Ja myslím, že bola stará. Stará začně smrdieť a je hnusná. Ovce v zime mlieko nemajú. Teraz bryndzu už nekupujte skôr ako v máji a potom radšej nie neskôr ako v septembri. Obzvlášť nepasterizovanú - bohvie, ako bola tak dlho skladovaná. Vie sa kaziť aj zamrazená. Nejedla by som to.

• Citovat
  • Nahlásit
5214
6.1.22 15:34

@Nora4 Mě bryndza smrdí taky jako zvratky. Odjakživa. Proto jím halušky jen se zelím a slaninou. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20276
6.1.22 15:44

To zní jako velmi uzrálá pravá, poctivá ovčí bryndza :-D

Neměli vám ji prodávat - evidentně neumí prodat sýr včas, když je v dobré formě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
641
6.1.22 16:26

Díky všem, my Bryndzu jíme hodně často, ale kupuju ve Sklizenu, nebo na Rohlíku a mňam. Toto měla být jakože delikatesa a hrůza no :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
8.1.22 12:54

Ja myslím, že jej nič nebude, je to proste bryndza aj s jej typickým pachom :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat