Ovesná kaše - musí se vločky odmočit?

20.10.20 07:50

Ovesná kaše - musí se vločky odmočit?

Hezký den, mám syna, který má čerstvě rok. Chtěla jsem se vás, prosím, zeptat, jestli když děláte malým dětem ovesnou kaši, jestli dopředu vločky namáčíte? Doteď jsem to tak dělala, protože jsem si to přečetla v jednom receptu, ale je to dost zdlouhavé a nevím, jestli nezbytně nutné - případně proč? Moc vám děkuji. :c)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2004
20.10.20 08:00

Vločky by měly projít fermentací kvůli stravitelnosti a zanechání si živin. Odpoledne namočím vločky do dvojnásobku vody se lžičkou jablečného octa a přikryju. Ráno z toho připravím kaši..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29393
20.10.20 08:13

Je to rozhodně lepší. A pokud nechceš namáčet, kup si jemné vločky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28246
20.10.20 08:15
@růžovámalina píše:
Hezký den, mám syna, který má čerstvě rok. Chtěla jsem se vás, prosím, zeptat, jestli když děláte malým dětem ovesnou kaši, jestli dopředu vločky namáčíte? Doteď jsem to tak dělala, protože jsem si to přečetla v jednom receptu, ale je to dost zdlouhavé a nevím, jestli nezbytně nutné - případně proč? Moc vám děkuji. :c)

Ano. Přes noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
20.10.20 08:16

Já osobně se s vločkama nevařím. Ráno hrstku zaleju v misce vroucí vodou, zamíchám do nich jogurt, banán a podávám. Jednoduché.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2004
20.10.20 08:18

@růžovámalina tady máš vysvětleno, proč namáčet (lépe fermentovat)
https://www.ivanastenzlova.com/post/základn%C3%AD-fermentovaná-kaše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
20.10.20 08:25

Kasi delam uz jen z jemnych vlocek (lidl cca 15kc a jsou super). Uvarino do peti minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6857
20.10.20 09:21

Cele vlocky je lepsi namocit, aby byla kase jemna a vlocky nebyly tuhe. Pokud nechces namacet, super jsou na to jemne (jemne pomlete) vlocky, jsou hotove za chvilicku a mekke bez namaceni predem. Maji je snad uz vsude - Lidl, Kaufland, Billa,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8065
20.10.20 10:07

Jemné se namáčet nemusí, hrubší ano..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.10.20 10:24

Holky, všem moc děkuji za odpovědi, jste hodné. :kytka: Každopádně pokud se mají vločky namáčet hlavně kvůli lepšímu využití živin a lepší stravitelnost, jak píše @Kolarkaa, tak se přece stejně tak musí namáčet i jemné vločky, není to tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16597
20.10.20 10:34

Já si namočíme i ty jemné. Večer zaliji, rano jen prohreji, v létě rovnou jim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama