Ovitrelle a načasování ovu

2253
7.1.21 10:02

Ovitrelle a načasování ovu

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nevíte jak je to s ovitrelle. Vím, že když se píchne tak ovulace nastává cca za 36 hod. Ale to je asi v případě, kdy to ovitrelle uspisi ne? Můj dotaz je, pokud by přirozená ovulace měla být například zítra ráno a já si dnes puchnu ovitrelle, zbrzdí mi to tu ovulaci a bude až zítra večer nebo to tímto směrem neovlivní? snad je to trochu srozumitelné :mrgreen: dekuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8596
7.1.21 10:04

Neovlivní to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
7.1.21 10:12

@karkarka děkuji.myslela jsem si to :) takže v tu chvíli si to člověk picha zbytecne :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18197
7.1.21 10:33
@baru-ska píše:
@karkarka děkuji.myslela jsem si to :) takže v tu chvíli si to člověk picha zbytecne :?

Jak můžeš vědět, že si to pícháš zbytečně? On ti taky ten folikul vůbec nemusí bez ovitrell prasknout. Že dozrál do správné velikosti, to ještě nic neznamená. Ani pozitivní ovulační test prasknutí nezaručí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51916
7.1.21 10:34

Ovulaci nastartuje - ysoká dávka LH (nebo zvenčí hCG). Ta spustí proces finálního dozrání vajíčka (vajíček), prasknutí folikulu a uvolění vajíčka cca 36-48 hodin poté. Pokud tělo vydá ten signál samo dříve, Ovitrelle už to neovlivní.
Zbytečn… v podstatě ano, ovšem v okamžiku píchnutí netšíš, zda to zbytečně bude nebo ne. Většinou se používá ke správnému načasování při IUI/ IVF nebo u žen s hormonální stimulací nbo těch, kterým folikul nepraská.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
7.1.21 13:14

@Janli @ugluk jasně, máte pravdu ;) to moje vyjádření „zbytečně“ bylo přehnané :kytka: děkuju. V podstatě pokud má dojít ke spontánní ovulaci dříve, tak dojde a pokud ne, tak ovitrelle pomůže a zajistí po těch 36 hod, což je tedy u mě cca zítřejší 22 hod (IUI v 11 hod zítra) prasknutí. Dnes jsem měla folikl ráno v 8 hod 22 mm, takže uvidíme, jak to dopadne. moc díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat