Ovládá mě strach

Anonymní
15.4.20 10:22

Ovládá mě strach-už nemůžu

Přeji hezký den, potřebuji se vypovídat a zároveň slyšet nezávislý názor. Mám 3letou holčičku a mám o ní neustálý strach, to není nic, co by neměla každá matka. Ale když byla menší často se mi dusila a taky blbě padala. A Já od té doby mám hrůzu, když je třeba u babičky. Dají jí hroznové víno a nechají bez dozoru. Nevycisti jí zuby, že si to mám dělat doma. Nechávají odkrytý bazén, protože u nich se přeci žádnému dítěti ještě nic nestalo…Naše malá je divoká, než si obujete boty, uteče za barák, na silnici. Já už vím, jak se chová, takže se snažím předvídat. Babička s dědou situaci zlehčují a podle nich jsem hysterická a eko bio matka. Celý den dětí krmí čokoladou, prokladají to chipsama nebo bramburkama. To si opravdu nevymýšlím. Prý jí nic nedopreju. Má sestra tohle neřeší, děti mají zkažené zuby, žádné návyky, co se týká jídla a hygieny. Minule jí nacpali palacinkami a celou noc jsme nepsali, ztrácela. Nechají jí bez dozoru jezdit na prudké klouzačce, kde se naposledy opravdu ošklivě uhodila do hlavy, oni kafíčko, cigárko a neřeší.
Dopadlo to tak, že já jsem z nich úplně vystresovaná, mám o ní takový strach, že se mi tam udusí nebo utopí, že z toho nemůžu ani spát a je mi do breku.
Těch situací je mnohem víc a já nevím, co s tím mám dělat. Teď už mám i strach jí dát do školky, že to tam bude podobné. Co když mi spadne z prolejzačky, rozsekne si hlavu nebo zlomí ruku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5293
15.4.20 10:28

Když tě ani po důrazné prosbě nerespektují, tak ji u nich prostě nenechávej. Co taky jiného?

A školku si můžeš vybrat tak, aby ti vyhovovala, sbírej informace a ptej se, jak to tam chodí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
15.4.20 10:30

Když si rozsekne hlavu, tak ji ji zasiji. Zlomenou ruku dají do sádry a když spadne z klouzacky tak zase vstane. Nejhorší je neobratná skleníková panenka. Na bazén bych dávala bacha, jinak mi ti nepřijde zas tak hrozné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
15.4.20 10:33

Není nic jednoduššího než jim dítě nedávat. Když nerespektují tvou výchovu. Je zcela něco jiného když babička povolí nějakou sladkůstku. Je to přece babička…ale cpát díte horem dolem kokinama je na palici. Co se týče bezpečnosti je to problém ještě větší. Nedávat a třeba se vzpamatují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
15.4.20 10:35
@Tojsemja3 píše:
Když si rozsekne hlavu, tak ji ji zasiji. Zlomenou ruku dají do sádry a když spadne z klouzacky tak zase vstane. Nejhorší je neobratná skleníková panenka. Na bazén bych dávala bacha, jinak mi ti nepřijde zas tak hrozné.

Jo, tak já neopatrností nechám dítě si rozbít hlavu a zlomit ruku zatím co piju kafe a kouřím cigáro. Však jo, nic se neděje…hlavu zašijem…co je to za přístup? :nevim: Taky nemám děti ve vatě ale to co píšeš mi přijde extrém teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
15.4.20 10:39
@AndreaNova píše:
Jo, tak já neopatrností nechám dítě si rozbít hlavu a zlomit ruku zatím co piju kafe a kouřím cigáro. Však jo, nic se neděje…hlavu zašijem…co je to za přístup? :nevim: Taky nemám děti ve vatě ale to co píšeš mi přijde extrém teda.

A když mu budeš stát za zadkem, tak zabráníš tomu, že spadne? Neříkám tomu chodit naproti. Ale drobné dětské úrazy dle mého názoru ublíží méně, než přehnaně vyděšený rodič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27134
15.4.20 10:42

Tak si ji ber na noc domu a máš dohled nad čištěním zubů :nevim: nebo ji tam nedávej vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 10:42

Moje matka je alkáč, prostě tam děti nedávám. Je mi to líto, ale bohužel. Je zajímavé, že když jde do práce, tak nepije. A když má děti, tak se vylije, přestože ví, že je to přes čáru. Tak je bez vnoučat její boj.

• Citovat
  • Nahlásit
117
15.4.20 10:43
@Tojsemja3 píše:
A když mu budeš stát za zadkem, tak zabráníš tomu, že spadne? Neříkám tomu chodit naproti. Ale drobné dětské úrazy dle mého názoru ublíží méně, než přehnaně vyděšený rodič.

Jo s tím souhlasím. Já to spíš pochopila od zakl. tak že na ni nedávají pozor.
Ale ono je to celekem jedno jakou kdo má výchovu. Jde spíš o to že ji někdo nerespektuje.
Když někdo nedává dítěti třeba maso protože je vegetarián, tak si o tom můžu myslet svoje ale to maso mu přece nebudu cpát když ho hlídám. I když je mi to jakoliv proti srsti.
To samé hlídání. Když hlídám chlapečka kamarádce která je dle mého lehce úzkostlivá tak na něj dávám opravdu pozor. I když moje dítě může cokoliv..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25380
15.4.20 10:44

Tak buď ti lebedí volný víkend a noc bez dítěte a nebo se bojíš. Jak už bylo řečeno, tak tam holku nedávej.
Můžu tě ubezpečit, že i pod 100% dozorem se může dítěti něco stát. Já se jako malá opařila kávou a to opravdu během vteřiny, než si máma sedla do křesla otočila se ke stolku.
Můj syn si minulý týden rozsekl bradu ve sprše, když na sebe strhl sprchový závěs. Je mu téměř 11, takže ho opravdu během sprchování nehlídám.
Jednou ti dcera poděkuje, až se jí budou ostatní děti smát, že se bojí vylézt na prolejzačku, jezdit na kole atd. protože matinka se bála, aby se nebouchla.
Další věc je nakolik je tvoje dcera divoká a nakolik nevychovaná :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
15.4.20 10:46

@Tojsemja3
Jenže malé děcko prostě na prudké skluzavce přidržíš a pořád koukáš, aby třeba nespadlo do toho bazénu. Aspoň já za tím děckem chodím, na vlastní svatbě jsem za malošema chodila a občas nějakého chytla, protože tam byly různé schodky.
To, že to dítě trošku chráníš před rozseklou hlavou neznamená, že z něj bude skleníková kytka.

Zakladatelko, kdyby se mému dítěti děly u prarodičů pravidelně úrazy, tak tam bude jezdit pouze se mnou. Přecpávání bych řešila podle toho, jak často tam jsou. Pokud je to víkend co víkend, tak už to špatné je.

• Citovat
  • Nahlásit
1799
15.4.20 10:54

Teda, normálně to nepíšu, ale tady mi fakt přijde, že přeháníš. A to se léčím s úzkosti. Pochopím u batolete, ale za 3letou už opravdu nelítám. Na klouzačku chodí sama a já si třeba zajdu koupit kávu. A úzkost ze školky na ni akorát preneseš, ona se taky někdy musí sama naučit, co zvládne a co ne.
K rodičům nedávat a vyřešeno :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2148
15.4.20 10:56

Jezdila bych k rodičům jen s malou a vše si sama ohlídala. Když jsou nezodpovědný, dítě bych jim samotné holt hlídat nedávala. Proč tam nejsi s ní? Že do ní cpou sladké bych až tak neřešila. Když si jednou nevyčistí zuby taky asi nee, ikdyž nadšená bych nebyla. Ale že běhá sama okolo nezabezpečeného bazénu a nechají jí lítat po silnici bych fakt nedala. 1000× se nic stát nemusí, pak jednou ano a může to mít fatální následky. Ani nechci domýšlet. Vlastně se ti divím, že tam malou samotnou necháváš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3895
15.4.20 10:56
@Katastrofaobecna píše:
@Tojsemja3
Jenže malé děcko prostě na prudké skluzavce přidržíš a pořád koukáš, aby třeba nespadlo do toho bazénu.

Přibrzdíš, ale roční, možná bojácné dvouleté. Zakladatelka píše, že dceři jsou tři roky, to už děti lezou na průlezky a klouzačky sami ne?
Zakladatelko mě osobně by tedy u prarodičů vadily 3 věci - že ji cpou sladkým a brambůrkami, že nečistí zuby a že na ni nedávají pozor u bazénu. Pokud by mě nechtěli v tomhle respektovat, dítě bych u nich na noc nenechávala.

Příspěvek upraven 15.04.20 v 10:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
15.4.20 10:57

Tak holt jim jí nedávej, když máš takový strach a oni nerespektují to, že mají za dítě v danou chvíli zodpovědnost a že taky není úplně dobré ho vším možným cpát. Já bych kvůli tomu dítě svému otci taky nedala, max. na chvilku v kočárku povozit, ale určitě ne na pár hodin na hlídání, protože by se mi vrátilo dítě se zlámanýma nohama a s plným břichem bůčku. Dítě povyroste a pak snad už bude mít i trochu vlastní rozum, co je nebezpečné a bude se samo krotit. Školky bych se nebála, tam jsou alespoň ty učitelky za to placené a určitou zodpovědnost si uvědomují. Možná bych zvolila jen školku s menším počtem dětí, kde bude víc na očích, pokud máš opravdu strach. Určitě bych se ale nenechala strachem ochromit natolik, že bych dítě izolovala, jen aby se mu něco nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat