Ovlivní neschopenka mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.18 15:45
Ovlivni neschopenka materskou?

Ahoj holky, chtela bych se zeptat, zda nevite, jestli neschopenka ovlivni materskou (snizi). Nekde jsem cetla, ze by se snad mela pocitat k vypoctu materske doba pred neschopenkou, ale jednalo se o starsi prispevek, tak by me zajimalo jak to ted tedy je.

Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20407 příspěvků 16.07.18 15:50

Doba neschopenky se do ppm nezapočítává. Takže neovlivní.

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 6920 příspěvků 16.07.18 17:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtela bych se zeptat, zda nevite, jestli neschopenka ovlivni materskou (snizi). Nekde jsem cetla, ze by se snad mela pocitat k vypoctu materske doba pred neschopenkou, ale jednalo se o starsi prispevek, tak by me zajimalo jak to ted tedy je.

Ovlivní i neovlivní. Do ppm se počítají příjmy 12mesicu zpět od data nástupu na ppm. Takže i doba na pn. Nicméně doby nemoci jdou do vyloučených dob. Takže jedině snížení peněz které se tam promítne je prvních 14dnu nemoci u zaměstnavatele a pak tedy fakt že v nemoci nemáš žádné příjmy ani případně prémie atd

Lendeš
Kelišová 5737 příspěvků 16.07.18 18:08

@lachtanice86 I těch prvních 14 dnů PN jsou vyloučené dny.

admin
Extra třída :D 11463 příspěvků 16.07.18 18:28

Zdravím,

doporučuji se zeptat odborníků, třeba tady v Poradně o rodinných financích, rádi Vám odpoví. A kdyby Vás zajímalo, jak to je s prací během rodičovské dovolené, zeptejte se v Poradně na téma, jak najít přivýdělek na rodičovské.

Pěkný den! :kytka:
adminka Eliška

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Ljubou Krbovou: Na manžela jsem občas dost temperamentní

Sympatická herečka Ljuba Krbová (60) je stálicí v seriálu Ulice. Kvůli tomu... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >