Ovlivňuje mě tělísko, nebo hormony?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 09:00
Ovlivňuje mě tělísko, nebo hormony?

Ahoj holky. Mám takový možná trochu úsměvný dotaz… Dost mi to vrtá hlavou a nechci, aby na to někdo z okolí přišel, takže raději anonymně. Omlouvám se za to.

Něco přes měsíc mám zavedené nitroděložní tělísko. Je hormonální. Před tím jsem brala skoro 11 let HA. Ale ta mi přestala vyhovovat a jelikož děti v nejbližší době neplánujeme, volba padla na Jaydess.

Zavedení bolelo jako čert (ještě jsem nerodila) ale dva dny „po“ všechno úplně v pohodě. Trochu víc mi padají vlasy(to přikládám stresu) a zhoršila se mi kůže (vyschla a vrátil se mi atopický ekzém, ale to přisuzuju taky stresu a tomu, že se tělo „čistí“).

Co však naprosto absolutně vůbec nechápu a nevím, jestli se mám kvůli tomu smát nebo brečet je můj psychický stav! Je mi 27 let. A mám (měla jsem) v sobě srovnané, že mimčo nebudu chtít do 30. Důvodů je hodně, to tu nechci rozebírat. Ale ten poslední měsíc se to úplně otočilo. Mám pocit, že to tělísko tak nějak „cítím“… Nevím jak to říct. Ale nutí mě to přemýšlet nad tím, co kdyby to nebylo tělísko 8o. Hledám si informace o těhotenství a o dětech. Visím na emiminu dnem i nocí :twisted:. Čtu si zážitky z porodů a diskuze zrovna těhotných holek, protože jsem zvědavá, jak to celé probíhá. Koukám se na kočárky :mrgreen:. Připadám si trochu jako úchyl…

Vážně by mě zajímal váš názor, jestli si myslíte, že to jsou prostě jen biologické hodiny, anebo to může být tím, že uvnitř sebe mám ten cizí element a tělo si pak hraje s psychikou…

Tělísko si vytáhnout nenechám a baby do těch 3 let opravdu mít nechci. Jen mě zajímá váš názor na to, jestli něco tak maličkého, o čem fyzicky ani nevím, by na mě mohlo mít tak velký vliv. 8o Okolo mě za poslední dobu 3 kamarádky otěhotněly a pořád dokola se mě ptají, kdy na to dojde u nás. Když jim řeknu, že nechceme, tak se dozvím, že odříkaného chleba… :pocitac: :zed: Tak možná i to je tím důvodem. V životě mi to nějak nezavazí, jen si připadám trochu jako blázen :mrgreen:.

Díky a ještě jednou se omlouvám za anonym ;)

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.10.14 09:04

Za toto tělísko nemůže, budeš spíš rozhozená, bo nad tím uvažuješ.

bartsch
Závislačka 4724 příspěvků 03.10.14 09:22

To bude psychika, ta dokáže divy :D ;) Já mám 2 děti a protože už další opravdu neplánujeme, mám Mirenu. Teď už druhou a jsem moc spokojená, sedí OK, žádné problémy s náladou, psychikou, nechutí na sex fakt nemám. Proto, když mi končila po 5 letech první Mirena, nechala jsem ji vyndat a dát novou na dalších 5 let, jsem s ní spokojená, sedla mi dobře. Ono je ti 27 let a biologické hodiny chtě nechtě tikají v tvé hlavě. I když to máš rozumově dané, že dítě 3 roky ještě ne, je to OK. Není to však v rozporu s tím, že můžeš po dítěti už podvědomě toužit, zvlášť když okolo tebe se děti rodí a tebe se ostatní ptají, kdy už budeš mít taky.

alisekR
Kelišová 5626 příspěvků 03.10.14 10:21

Já měla Mirenu poprvním porodu, když pominu všechny vedlejší účinky, které mě postihli, nebudu to rozepisovat, bylo toho dost. Tak jedno zásadní k tomuhle tématu, vždycky jsem brala tabletky, po porodu ta Mirena, s tím, že další chceme až za 2-3 roky, pak by se tedy vyndala. Ale měla jsem úplně stejný pocit, řekla bych, že to bylo tím, že tabletky můžeš vynechat, kdyby si se v náhlém pohnutí rozhodla pro mimčo hned. Ale tělísko si sama nevyndáš :mrgreen: takže je to taková definitivnější varianta, musíš se objednat na gyndu na vyndání a už to prostě není ten pocit, že další tabletku už nevemeš. A v tvém věku, jsem občas koketovala s tím, co když jsem zapomněla jednu vzít abudu tedy přeci těhotná??? U Mireny to nešlo obejít, věděla jsem, že dítě bude až jí vyndám. Tikají ti hodiny navzdory tvému nalajnovanému plánu. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 10:41

Raději též anonymně, děkuji. Po dvou dětech jsem si nechala zavést Mirenu. Těsně po zavedení jsem měla naprosto jasné těhotenské příznaky. Trvalo to asi 3 dny, pak to odeznělo. Myslím, že chvilku trvá, než si tělo zvykne na dávku hormonů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 12:49
zakl.

@martina.se @bartsch Holky moc děkuju. Pomohlo mi to uspořádat si myšlenky v hlavě… Snad se tělo brzo vyčistí od HA a přestanou mi výkyvy nálad a trochu se to celkově srovná. Doma to je složité a mimčo do toho prostě přivést nechceme. Myslela jsem si, že ty racionální důvody mé biologické hodiny nějak přelstí, ale to jsem byla asi fakt hodně naivní :oops:. Hold se musím donutit přestat lašovat web a soustředit se na jiné věci a třeba mě to alespoň dočasně pustí.
@alisekR A tohle mě taky napadlo ten rozdíl HA vs tělísko :think:. Moje hlava si se mnou teda pěkně hraje :mrgreen: Potvora…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >