Reklama

Ovoce a zelenina ze supermarketu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Salorka
Závislačka 4184 příspěvků 6 inzerátů 27.02.17 07:53
Ovoce a zelenina ze supermarketu

Krásné dobré ráno všem :-)

Jdu asi s úplně přiblblým dotazem, ale nedá mi to :-)

Už několikrát jsem tu v diskuzích narazila na názory, jak je ovoce a zelenina ze supermarketů špatná a že ji tam spousta z Vás nekupuje. Co je na ní špatného?

Proč nekupujete v supermarketech a kde tedy nakupujete? U nás jsou trhy jednou týdně a stále ještě nezačaly a jiná možnost - kde koupit ovoce a zeleninu není, tak jak to děláte?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9642 příspěvků 27.02.17 07:58

My tu mame zelinare ;) ale když neco nema nebo jsem lina, tak beru vse z Lidlu a v pohodě. Ale ja nejsem bioekomatka :mrgreen:

hofka
Extra třída :D 14972 příspěvků 27.02.17 08:03

Tak záleží na ročním období, kdybych nebrala v supermarketu, tak kde jinde. Krámek u nás s ovozel má stejnou zeleninu jen 2× dražší. V Lidlu je pěkná, spousta pořád česká-mrkev, jablka a taková ta naše „zimní“ sezonní:-) Další druhy jsou takové násilně pěstované. V sezoně je to lepší, jsou trhy, bedýnky s čerstvě sklizenou zeleninou.

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 27.02.17 08:04

Přes sezónu máme zeleninu i ovoce svoje. Takže když, tak kupujeme velmi sporadicky - meloun, citrusy, lilek.

Přes zimu mi nevadí si v supermarketu koupit. Ale já také nejsem z řad bio uživatelů.

Hanka_S_V
Echt Kelišová 9451 příspěvků 27.02.17 08:07

Já ji kupuju, když nemám jiný zdroj, ale pořádně ji omývám :D už několikrát se mi stalo že jsem po ní měla střevní problémy, zřejmě mi nesedí nějaký postřik. Jde asi hlavně o ty postřiky, které na běžně kupovaném ovoce a zeleniny prostě jsou, stačí si vyjet jakýkoliv test kupované ovoce a zeleniny.
Druhá věc je že některé obchody se s kontrolováním a výměnou zeleniny moc nezabývají a často je tam tak nevábná, že by jí člověk nekoupil ani kdyby mu nic jiného nezbylo :D

Salorka
Závislačka 4184 příspěvků 6 inzerátů 27.02.17 08:11

Já právě taky nakupuju v Lidlu - zelinář tu sice je, ale to, co prodává je předražené a nic moc výběr - vždy jen pár kusů a toť vše. Svoje ovoce a zeleninu máme v sezóně také, ale kde tedy,,zdravě" nakupovat teď?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 27.02.17 08:28

NO, já bych si hlavně naivně nemyslela, že ten zelinář má nějaký jiný či dokonce lepší zdroj, než třeba ten Lidl :mrgreen:

Pimperelle
Kecalka 172 příspěvků 27.02.17 08:33

Také kupuji v Lidlu, zelenina a ovoce se mi v něm zdají slušné, většinou čerstvé a solidní výběr, malí zelináři jsou u nás v podstatě jen překupníci z Kauflandu, kolikrát je tam člověk potká, berou celé bedny.

Moc bych si přála mít tu trh nebo obchod s čerstvou zeleninou a ovocem, jaké bývají v cizině. Ono stačí i zajet do německého Kauflandu, čerstvá zelenina i ovoce, obrovská nabídka.

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 27.02.17 08:40

@Salorka U nás je taky zelinář, ráno jede do lidlu, kaufu, penny a odpo si to u něj můžeš koupit :D

Salorka
Závislačka 4184 příspěvků 6 inzerátů 27.02.17 08:48

@fikovka :-D :-D :-D

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 09:00

Mě hrozně chybí letní zelenina. papriky, rajčata, okurky, salát. Bože. Opravdu strádám. Koupila jsem posledně aspoň papriky trikolora, abych ukojila chutě. Vím, že to je pesticidový koktejl, ale nemůžu si pomoct. A ve školce děti taky dostávají ke svačině plátky papriky nebo rajčete…Když to jde, kupuju českou nebo slovenskou zeleninu a jabka, hrušky. Nejvíc u nás teď valí červená řepa a milion způsobů. A dnes se chystám udělat coleslaw…nemůžu se dočkat. A to je taky z českého zelí a české mrkve. :nevim: bohužel jako spotřebitelé jsme vcelku bezmocní když není sezóna…Ale někde jsem nedávno etla, že třeba kupované citróny mají vitamínu C méně, než brambora. :nevim: :nevim: :nevim:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15599 příspěvků 27.02.17 09:00

V tomto ročním období si zelináře na trhu moc neumím představit :lol: A i kdyby tam vymrzal, odkud myslíš, že by ten sortiment měl? Takže mimo sezonu kupujeme normálně v marketech (Lid, Kaufland), sem tam zelinářské krámky, ale jsou dost drahé a zelenina se mi zdá kvalitativně srovnatelná s obchoďáky.
Zaměřuji se spíš na ov. zeleninu z našeho pásma, drobnější kousky, a řádně umývám. Nikdy žádný problém nebyl.

Premek_Orac
Závislačka 4204 příspěvků 27.02.17 09:01

@Salorka Popravdě, z toho, jaké ovoce a zelenina jsou dostupné v supermarketech v ČR nejásám. Asi nejlepší mi to přijde v Globusu, nakupuji i v Lidlu kde je ale dlouhodobě příšerná kvalita brambor.
V sezoně nakupuji nejradši v prodejně zemědělské školy. Je to pěstované v místě, za výbornou cenu a jezdí to tam nakupovat,,farmáři" z trhu :-)
Mám ale pocit, že se to poslední dobou trošičku zlepšuje. Třeba zimní jahody už nejsou hmota bez chuti, neprodává se nezralé, ale už leší polozralé ovoce.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15599 příspěvků 27.02.17 09:04
@kdochcekam píše:
Mě hrozně chybí letní zelenina. papriky, rajčata, okurky, salát. Bože. Opravdu strádám.

Tohle všechno jsme ted nabrala v kaufu, dokonce měli akci :nevim: Papriky ty kapie, moc dobré. Kromě okurek teda, ale ty jsou ted stejně hnusný, vodový. A salát ted často nahrazuji čínským zelím, máme rádi s kukuřicí a zálivkou. Dá se to vyřešit.

Jančakecalka
Generální žvanilka 21932 příspěvků 27.02.17 09:07

Chodíme do supermarketu Albert, tam mají stále pěkné ovoce a zeleninu.Ale třeba v hypermarketu už je to horší, tak nevím. Jinak nikam jinam nechodíme.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama