Ovoce po rozmražení - co s ním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 31.01.18 18:19
Ovoce po rozmražení - co s ním

Ahoj,
zajímalo by mě, jestli lze zmrazené ovoce po rozmrazení konzumovat zasyrova nebo je určené jenom k tepelné úpravě? Mám zamražený třešně, jahody a borůvky a holkám dělám často ranní kaše, tak jestli bych nemohla do těch kaší, když už jsou hotové, nasypat i nějaké tohle ovoce a pak společně s tou uvařenou obilovinou a třeba jogurtem rozmixovat.
 Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kelsey
Hvězda diskuse 44884 příspěvků 31.01.18 18:24

Maliny a jehody milujeme pojidat zmrzle a na zmrzline.
Jinak varim kase nebo naplnit kynute knedliky/tvarohove. Tac kolac upect na obed obcas. Marmeladu uvarim, kdyz dojdou sklenky.
Svarit a udelat pohary. Zalezi od druhu ovoce.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 31.01.18 18:28

Klidně samotné, zmražené černé třešně jsem jako malá milovala místo sladkostí, vždycky nasypat do mističky a „cumlat“ jako bonbon :) a meruňky to samé :) jinak teď dělám ze zmraženýho hodně smoothie, to ani nerozmražuju :)

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 31.01.18 18:29

Jo díky moc. Mě spíš zajímá, jestli ho lze rozmrazit a použít pak zasyrova z hygienickýho hlediska. Rozmrazenou zeleninu taky člověk používá vždycky jenom na tepelnou úpravu, tak jestli to třeba není nutný i u toho ovoce. Chci to dávat i dětem třeba v těch kaších, tak se radši sichruju. Přeci jen si říkám, že nějaký ten vitamin mohl v tom ovoci zmrazením zůstat, tak bych ho ráda právě využila i jen rozmrazené, ale nevím, jestli se to z hyg. hlediska dá.. :think:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 31.01.18 18:32

Pokud to ovoce nerozmrzalo půl dne v horku, tak mu asi nic nebude :nevim: My drobné ovoce z mrazáku používáme na koktejl, na pohár se zmrzkou… Nikdy nám nic nebylo ;)

lucynka25
Echt Kelišová 7885 příspěvků 1 inzerát 31.01.18 18:33

@Evulina ja mam na mrazáku ze zahradky rybiz, jahody, ostruziny a maliny..dávám dceři do kaše, to frknu na minutku do mikrovlnky, aby to rozmrzlo, taky do jogurtiku, to jen rozmizuju.. jinak zmrzle davam rovnou do kolacu, smoothie, knedliku..dcera kdyz to vidi, tak i cuca ledovej rybiz :lol:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 31.01.18 18:38

Díky moc, tak to vypadá dobře..

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 31.01.18 18:42

Určo to půjde. já s oblibou mixuju zmražený borůvky s mlíkem a trochou cukru, je to super zmrzka.

kaja00
Extra třída :D 13500 příspěvků 31.01.18 18:45

Já si dávám takhle ovoce do kaší ráno. Ono to hned změkne, je to moc dobré, akorát moc nemíchat, kaše je pak hned studená :lol:

trpaslinka
Extra třída :D 12126 příspěvků 31.01.18 19:52

Ja si dokonce hazu zmrzle ovoce do mineralky, Takze bez jakekoli tepelne upravy a dokonce bez rozmrazovani :) Zatim jeste ziju :)

Uživatel je onlinemrav
Neúnavná pisatelka 19430 příspěvků 31.01.18 20:02

Akorát rozmrzlé ovoce znovu nezmrazovat, ztrácí vitamíny, živiny. A chvilku nechat, hned rozmrzlé je studené.

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 31.01.18 20:11

Hygienicke hledisko OK, nase deti jedí tepelně neupravenou, ale rozmixovanou a zamrazenou ovocnou dren z léta.

kaja00
Extra třída :D 13500 příspěvků 31.01.18 20:26
@mrav píše:
Akorát rozmrzlé ovoce znovu nezmrazovat, ztrácí vitamíny, živiny. A chvilku nechat, hned rozmrzlé je studené.

nebo rovnou hodit do horké kaše, hned změkne a je teplé :palec:

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 31.01.18 20:34
@trpaslinka píše:
Ja si dokonce hazu zmrzle ovoce do mineralky, Takze bez jakekoli tepelne upravy a dokonce bez rozmrazovani :) Zatim jeste ziju :)

Tyjo to je super nápad! to musím taky zkusit :)

Jinak nevíte, jestli se dají někde sehnat mražené třešně? hrozně mi to chybí, ale už nemám moc kde je natrhat, letos si musím vzpomenout a koupit nějaké aspoň na trhách.

trpaslinka
Extra třída :D 12126 příspěvků 01.02.18 10:00

@Příšera s tresnema neporadim. Sice vim, kde bych je sehnala ja, ale ja ziju v Anglii :) Jinak ja v lete jezdim na farmu, kde si sama nasbiram a pak zamrazim. Krome malin staci temer vse ovoce jen omyt, nechat osusit a hodit rovnou do mrazaku.. s malinama je to horsi, ty se musi mrazit po jednotlivych vrstvach, ale stoji to za to..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >