Ovocné přesnídávky. Domácí nebo kupované?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 279 příspěvků 17.07.18 13:10
ovocné přesnídávky , domácí nebo kupované

Ahoj, dáváte miminkům kupované přesnídávky nebo vaříte doma? případně jak je vaříte, jaké ovoce?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mooch
Extra třída :D 13734 příspěvků 17.07.18 13:16

žádné - ovoce jsem dávala vždy čerstvé, nějak nechápu, proč ho zbytečně vařit (pokud nejsou přebytky)

mi.anetka
Kecalka 327 příspěvků 17.07.18 13:23

Připravovala jsem domácí přesnídávky v páře, ta chuť se s kupovanými nedá srovnávat. Ale vždy jsem je hned dávala, nijak jsem je neskladovala.

aduska912
Kecalka 279 příspěvků 17.07.18 13:25

@mi.anetka to jste ovoce uvařila v páře a pak rozmixovaa s vodou?a jaké druhy prosím?

bertoldina
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 2 inzeráty 17.07.18 13:30

Já jsem včera začala s vařením - steriluju je. Dcera je zatím kojená, budeme teprve zavádět zeleninu. Máme spousty domácího ovoce, ale asi bych jí něco zavařila i kdyby ho nebylo tolik. Jako základ dávám jablka, doplním něčím - včera meruňkami. Zrovna ta jablka umíme uskladnit čerstvá, ale některé ovoce ne. Radši zavařené domácí, než kupované v obchodě mimo sezónu. Na kombinace jsem koukala i na web DM na kupované:).

Gortyna
Kecalka 406 příspěvků 17.07.18 13:36

No tak já kupovala skleničky a vůbec se za to nestydím. V dubnu holt žádné čerstvé ovoce na zahradě nebylo. Teď frčí všechno ze zahrady čerstvé. Jo a ovocná kapsička na cestu je k nezaplacení… Prostě kombinuji dle potřeby jako všichni. Nejsem biomatka :lol:

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 17.07.18 13:44

Většinou kupované. Čas, co bych nad tím strávila radši věnuji dětem. Ale samozřejmě čerstvé ovoce je top

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 17.07.18 13:48

já jsem teď dělala taky jablečnou s borůvkama- pohledala přesnídávkové sklenky rozvařit jablka přidat další ovoce, ale nemusí rozmixovat převařit a naplnit do horkých skleniček převrátit dnem vzhůru, chytly mi všechny… ale dávám i kupované hlavně že děcka papají ne? :palec:

mi.anetka
Kecalka 327 příspěvků 17.07.18 13:48

@aduska912
Druhy jsem dávala dle věku dítěte, co už mohlo a pak různě kombinovala. Mám od philips avent parní hnec, ihned se v tom dá mixovat a voda se přidávat nemusí, protože tam vždy zůstane z té páry. Dělala jsem tak i zeleninu, maso atd. nebo třeba ovoce a přidat piškoty na kousky nebo dát do jogurtu. Jsou dny, kdy si náš starší vzpomene, jak mu to chutnalo a tak si udělá nějaké dobroty.

Příspěvek upraven 17.07.18 v 13:50

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 17.07.18 13:50
@Gortyna píše:
No tak já kupovala skleničky a vůbec se za to nestydím. V dubnu holt žádné čerstvé ovoce na zahradě nebylo. Teď frčí všechno ze zahrady čerstvé. Jo a ovocná kapsička na cestu je k nezaplacení… Prostě kombinuji dle potřeby jako všichni. Nejsem biomatka :lol:

Stejně tak to děláme my.. Když je čerstvé, dám čerstvé, když je v kapsičce a jsme na cestách dám to a malý si zaprvé nestěžuje, zadruhé mu chutná, myslím, že jsou i dobré, záleží jaké člověk koupí.. Zas na tom moc nešetřit.. 8) Teď je strašná moda, všechno domácí je lepší, všechno BIO je lepší apod.. Myslím, že jaku má člověk možnost, takovou využije ;)

mi.anetka
Kecalka 327 příspěvků 17.07.18 13:53

@Andrea.Tom
Já si nemyslím, že všechno bio atd. je lepší, jako samozřejmě je ale když jsme se starším vyzkoušeli kupovanou mrkev a nechutnala mu (ani mu nešla očistit z pusy a to nemluvím o tom, že nešla vyprat z oblečení), ochutnala jsem ji sama a brr. Proto jsem začala dělat v páře vlastní a jak si „chrochtal“. Pro mě bylo nejdůležitější, aby dítě jedlo s chutí, kdyby mu chutnala sklenička, asi by na vlastní vaření nedošlo a nic by se nestalo.

AndyVesela
Povídálka 28 příspěvků 17.07.18 14:04

Většinou jsem dělala vlastní na páře, párkrát dostal i kupované z dm, jen mix jablka a sezónní ovoce, které se zrovna urodilo na zahradě - jahody, třešně, broskve, hrušky … u těch kupovaných bylo v některých celkem dost nepotřebných věcí jako cukr, škrob, sirupy ale dají se najít i bez těch „vylepsovadel“ :lol:

bertoldina
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 2 inzeráty 17.07.18 14:07

@Andrea.Tom No vidíš, moje máma zas považuje za módu kapsičky :mrgreen: .
Já si plánuju pořídit ty opakovaně plnitelné. Tahat skleničky by mě nebavilo.

Ale pár kupovaných mít doma budu radši taky. Zeleninu atd. chci dělat v Beabě a pak nepůjde elektřina a dítě bude bez oběda :lol: .

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2395 příspěvků 17.07.18 14:23

Ve většině přesnídávek je modifikovaný škrob.Dodnes nevím jestli teda škodí nebo ne

lucynka25
Echt Kelišová 7643 příspěvků 1 inzerát 18.07.18 08:33

@aduska912 Ahoj, ve skupince vaříme pro kojence a batolata najdeš pár receptů na ovocné přesnídávky ;)
U nás frčí ta s tím pudinkem ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >