Ovocné přesnidávky pro 6M kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Míša_Vítková
Nováček 4 příspěvky 25.02.19 09:11
Ovocné presnidavky při 6M kojence

Maminky, jdu s dotazem ohledně presnidavek, vím, že už asi ohraným :zed:, ale přesto…mam 6M syna a chci dělat presnidavky. Četla jsem tu o přidání pudinku, je možné takto malému? A ještě…delala jste některá mangovou? Malý mango miluje ale mám 3 tak bych je potřebovala zpracovat. Díky moc

Reakce:
misuled
Kecalka 443 příspěvků 25.02.19 09:25

Nevidim duvod, proc pudink pridavat. Ovoce provarit, rozmixovat, dat do sklenicek. Pokud mango ji cerstvy, muze ho jist i v presnidavkach (zkusenost nemam, v presnidavkach pro nas byl vrchol exotiky banan), ale vsechno jsem delala jako pridavek jineho ovoce do jablecneho zakladu.

MáškaMarie33
Kecalka 284 příspěvků 25.02.19 09:30

Taky teď budeme začínat s příkrmy, ale puding bych fakt nepřidávala, na mléko je ještě malý, pokud byslíš normální puding a ze škrobu nic nemá. Pokud jí mango normálně, klidně ho zpracuj do přesnídávky.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 25.02.19 09:31

Já pudink nedávala, je to pak zbytečně jak kejda. Prostě sem rozvařila, rozmixovala, nalila do skleniček a zavarila. Ale je tu jedno ale, nevím jak dlouho to vydrží jestli to chceš skladovat. My to snědli hned, pac se na to vrhla celá rodina ne jenom mimčo, tak to bylo za týden pryč :oops: když v té presnidavce není cukr ani žádný konzervant, tak ani zavarena asi nevydrží věčně. Jinak mango nevím jestli už může, třeba hello dělá mangove presnidavky, ale jsou až od 8. měsíce.

Tableta
Závislačka 4519 příspěvků 25.02.19 09:33

Víc ovoce, míň vody a hustý to bude až až. Není potřeba šidit pudinkem, piškotama a kdo ví čím jiným ještě.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 25.02.19 09:35

Puding se přidává kvůli tomu, aby presnidavku zahustil. Takže v podstatě vyrobís nekvalitní sizenou presnidavku. Lepší je dát jen ovoce a pokud je výsledek řidší, přebytečnou vodu odparit.

lucenka
Hvězda diskuse 35651 příspěvků 25.02.19 09:40

Mango bych kombinovala s jablkem. Když rozvaříš 3 manga, tak ti z toho nic nezůstane. Navíc tedy ne všechny druhy manga se budou hodit pro zavařování. To bych ho radši zpracovala čerstvé, nějakou chvíli vydrží. Popravdě na zavařeném ovoci nevidím nic přínosného :nevim:

Míša_Vítková
Nováček 4 příspěvky 25.02.19 09:40

Holky díky moc. Já taky byla spíš proti pudinku, ale chtěla jsem to mít radši posvecene :D

Míša_Vítková
Nováček 4 příspěvky 25.02.19 09:44

Lucenka.....kdyz zpracuji čerstvé, vydrží třeba 3 dny? A myslíš třeba jen teple dát do skleniček a nechat je víčkem dolů zatáhnout?

misuled
Kecalka 443 příspěvků 25.02.19 09:47

@Kriss Tina kdyz je zavarovala babicka, vydrzely i bez cukru super dlouho. Ja zavarovaci profik nejsem, tak jsem delala radsi v mensim mnozstvi

lucenka
Hvězda diskuse 35651 příspěvků 25.02.19 09:49
@Míša_Vítková píše:
Lucenka.....kdyz zpracuji čerstvé, vydrží třeba 3 dny? A myslíš třeba jen teple dát do skleniček a nechat je víčkem dolů zatáhnout?

proč ho cheš pořád tepelně opracovávat? Prostě z něj kus odkroj, rozmačkej nebo rozmělni na skleněném struhátku a dej dítěti. Zbytek načatého manga buď sněz sama nebo ho dej dítěti druhý den. A tekhle postupně zpracuj i ty zbývající 2.

Aduš8
Závislačka 4128 příspěvků 25.02.19 10:02

Já tedy nevím, prednidavky jsem kupovala, ale nemá se exotické ovoce dávat dítěti až kolem roka? V šesti měsících mně osobně přijde brzy :nevim:

Salina12
Stálice 71 příspěvků 25.02.19 11:58

@Míša_VítkováAhojky,když mám hodně jablek a hrušek,také povařím,rozmixují a vařící naleji do sklenic a dám dnem vzhůru, vydrží úplně v pohodě tři dny,v ledničce ještě déle.jinak mango jsem teď také koupila a zkusím přidat jen kostičku do už vyzkoušené,tak to dělám vždy ty tři dny,abych viděla případnou reakci.ted jsme měli jablko a pomeranč a v pohodě,citrusy by se měli dávat také pozdeji,ale pokud mimču nevadí,nevidím důvod proč nedat,máme také půl roku.mandarinky miluje od čtvrtého měsíce,vždy je vycucava :lol: určitě je lepší čerstvé,ale když toho mám hodně tak dám do sklenic a mám alespoň zásobu :palec:

lucynka25
Echt Kelišová 9249 příspěvků 1 inzerát 25.02.19 20:45

@Míša_Vítková Zkus se podívat tady na recepty na přesnídávky , já mám ještě spoustu přesnídávek z léta a jsou naprosto v pořádku, letos byla veliká úroda všeho, teď jen přidělávám jablečné.
Ještě vařicí je plním do sklenic, otočím dnem vzhůru a nechám třeba do večera/ do rána a zaklidím do špajzu. Chce to mít hlavně dobře vymyté sklenice a šroubovací víčka ;)

Míša_Vítková
Nováček 4 příspěvky 25.02.19 22:00

Super holky, děkuji moc za inspiraci. Hned se mi o bude dělat lépe. Takže zavařování zdar :D

Váš příspěvek
Reklama