Reklama

Ovocné sirupy YO, sráží se na láhvi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 10.09.10 14:06
Ovocné sirupy YO, sráží se na láhvi?

Maminky, které kupujete dětem ovocné sirupy YO, prosím Vás o radu :-D ..

Dětem jsem na pití koupila v cyklistických potřebách klasické menší cykloláhve se zaklikacím uzávěrem. Do nich připravuji tyto ovocné sirupy. Láhve používáme jen vyloženě na ven, nikdy z nich děti nepijí doma. Hned po příchodu z venku zbytek sirupu dopijeme, láhev vymýváme horkou vodou a necháme zvlášť láhev a zvlášť uzávěr větrat.

Problém je, že se obou lahví tvoří takové tečky - červenočerné a já nevím, jestli je to sraženina tohoto přírodního sirupu bez konzervantů nebo plíseň. Dolů to jen tak nejde. Je problém láhev vymýt i čistítkem. O láhve se fakt staráme, nikdy se nestalo, že by tam pití bylo do druhého dne nebo pár hodin po příchodu domů. Proto se mi plíseň nezdá, ale vskutku to tak vypadá. Nijak to nezapáchá.

Ještě dodávám, že otevřené sirupy YO skladuju v lednici, v koncentrátu se žádné usazeniny ani sraženiny nedělají, nenačaté v chladnější spíži. Nakupuju je v akci po více kusech, ale vždy je spotřebujeme do data minimální trvanlivosti.

Dělají vám tyto sirupy - naředěné v lahvi, sraženiny?

Nebo si myslíte, že je to skutečně plíseň? Co s tím, jak to mám vyčistit? Já si vzpomínám, že nám mamka plastové láhve např. na pití do školy běžně namáčela přes noc do roztoku Sava, ale já z toho mám docela strach: I když to pořádně vypláchnu, typická „vůně“ sava mě odpuzuje, když z toho děti budou pít. I když teď už je speciální Savo na dětské hračky. Předpokládá se, že věc potom děti budou dávat do pusy.

Maminky, které máte pro děti na pití ven cykloláhve, dělá se vám v nich plíseň?

Cykloláhve máme měsíc a zatím jsem tam nedávala jiné pití kromě těchto sirupů, tak nemůžu srovnat.
Vím, že je to blbé, nechci vypadat jako matka, která nechává děti pít z plesnivých láhví, ale fakt se o ně staráme. Jedna ta láhev stála kolem 80 Kč, proto bych je nechtěla po měsíci vyhodit.

Byla jsem ráda, že jsme konečně našli řešení, jak nekupovat k vůli lahvím drahé Jupíky apod., moje děti je nepijí. A ta přeslazená pitíčka jim zase nechci dávat já :mrgreen: Navíc, nám se Jupík vždy nějakým způsobem odšrouboval a vylil do tašky :mrgreen:

Díky.
Budu ráda za každou radu ohledně sirupů YO, jestli se sráží a ohledně cyklolahví, jestli se vám tam dělá plíseň.Protože já fakt nevím, co ty tečky po celé lahvi jsou :mrgreen:

Ještě prosím, jestli byste mi případně mohli napsat, z čeho pijí vaše děti - ty starší, ani u naší mladší by nepřošla nějaká kojenecká lahev nebo láhev na způsob se slámkou.

Reklama

Reakce:

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 10.09.10 14:20

Moje zkušenost bohužel je, že plíseň se udělá v každé lahvi, do které dáváš cokoli jiného než jen vodu.
Takže po vyzkoušení několika typů lahví, včetně anitbakteriální, jsme zpět u Jupíků, Kubíků, Rajců atd. používáme týden až dva a vyhodíme.
 Halka

Eliška
Extra třída :D 11810 příspěvků 10.09.10 14:25

Reaguju jen na cykloláhev - nejstarší jsme ji pořídili a plíseň se časem dostavila, takže teď vozí Rajec vždy nový a je to.

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 10.09.10 14:25

Nase Ema pije prave z lahve od Kubiku aqua..Taky delam prevazne Yo sirupy nebo caj.Lahev vymyvam dukladne po kazdem vypitem napoji.Presto kupuju noveho Kubika kazdy cca tyden,protoze pak se na lahvy dela vselijaky blivajz,usaze­niny,proste je tam neco,co tam byt nema :nevim: ..

Sava bych se nebala,doporucuje se i k dezinfekci vody v bazenech,driv blo v reklame na Savo miminko,jak kouse do hracky omyte v Savu..ten pach brzy vyvetra.

Eliška
Extra třída :D 11810 příspěvků 10.09.10 14:27

Akorát teda my na cesty bereme zásadně čistou vodu, takže sirupy a šťávy, nevím :nevim: To asi dělá paseku vždycky. U nás je zásada, že když je žízeň, voda je nej :wink:

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 10.09.10 14:27

Vyuziji tematu a zeptam se,zda ma nekdo zkusenost s lahvemi s pridavky stribra?Stribro prave ma pusobit antibakterialne a lahve se mi libi.Porizovaci cena je teda vyssi,proto bych rada vedela,jestli se to vyplati.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 10.09.10 14:31

Nečetla jsem celý příspěvek, je to „román“ :mrgreen: , ale Yo sirupy to opravdu dělají, podle mého názoru to sice není plíseň, je to ze sirupu, ale ta tečka je také místo, kde se plíseň brzy začne tvořit, takže používáme petky od Rájce či Jupíka a často měníme (origoš náplň liju do dřezu).

sandrik
Neúnavná pisatelka 19775 příspěvků 10.09.10 14:46

já bych doporučila vydezinfikovat - v savu a vyvařit
dělala jsem to u pítka, když byla dcera menší

teď používáne 0,5l nebo 0,3l petky a jednou za čas koupím novou - klasika lahve s rovným hrdlem (sama si odšroubuje i zave , ikdyž to pro jistotu dotahuju) nebo pak s tím zúženým co má třeba rajec

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 10.09.10 15:26

My nemáme přímo cyklolahev, ale jí podobnou, kupovala jsem ji v Hypernově, plíseň v ní nemám (nedělám teda šťávu). Ale na víčkách od hrníčků s pítkem se mi občas usazuje černé cosi, tak je sem tam namočím do Domestosu, pak je jen opláchnu čistou vodou a nic nesmrdí.

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 10.09.10 18:49

Díky za reakce :kytka:
Sandriku, plastovou cykloláhev obyčejnou můžu vyvařit? Nebo jen ten vršek? Já jsem si myslela, že ne :nevim:

Taky si myslím, že to přímo plíseň není, ale plíseň se na těch tečkách brzy začne tvořit. Už proto, že je to uzavřené, když je tam šťáva a taky by ta šťáva asi měla být v ledničce, i udělaná.

Zkusím savo a potom pořádně odmočím :mrgreen:

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 18.09.10 21:04

Jen pro zajímavost, kdyby někdo hledal, nejvíc se sráží právě ty ovocné sirupy YO. Teď jsme dali no cyklolahví ovocné sirupy Jupí a čaj - čaj se typicky usazuje, na to pomáhá sůl, sirupy Jupí neznečišťují láhev vůbec. S jinými sirupy zkušenosti nemám, protože jiné nekupujeme.
Asi je to tím, že sirup Yo je jen ovocná šťáva, bez jakýchkoliv konzervantů, měl by se vypít hned po rozředění nebo dát do ledničky :nevim:

Plíseň to snad přímo nebyla, ale láhve nám dobře vyčistily sterilizační tablety Milton.

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 18.09.10 21:16

Také kupuji YO a sraženiny mi nedělají, skladuji je také v lednici.
Ale k těm lahvím, koupila jsem dvě v DM. Zkusím pohledat a pošlu odkaz. Jedna je dobrá, ta jde hezky vypláchnout a umýt, ale ta druhá to je hrůza. Brčko je dělené na tři kusy a i po rozebrání je plné černých teček, smrdí a i po vyvaření nic moc. Drhnu to i jarem a nic. Smrad sice vymizí, po vyvaření do toho malé čaj ven dávám, ale asi ji vyhodim. Jinak doma používám hrníček a brčko nebo lahev od vody (toma 1 l) z toho se malé taky dobře pije a hlavně když flaška upadne, tak neteče.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >