Ovulace 5 dní po ms

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.7.22 20:47

Ovulace 5 dní po ms

Ahoj holky, možná budu mít hloupý dotaz, ale tak snad dostanu rady od vás zkušených a né „nadávky“ od vás zkušených. Takže, Ha jsem vysadila před 3 roky a teď se budeme snažit o miminko. Ms jsem měla i po vysazení vždy pravidelnou ( krom přelom leden-únor…nevím proč, ale tam mám vždy zpoždění). Každopádně poslední půl roku, dostávám menstruaci ( dle kalendáře) dřív cca o 2 dny ( např. Má přijít 16 a přijde už 14 a tak je to teď pořád už půl roku). Dle aplikace (kalendáře) mám ovu už pátý den po ms. Je to běžné? Jinak prosím vás, jak zjistím že opravdu ovuluji? Dle nějaké aplikace tak nelze zcela soudit že…děkuji :srdce:.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1629
5.7.22 20:55

Aplikace je úplně na ho.vno. Budeš si muset měřit teplotu nebo dělat ovulační testy, pokud na sobě ovulaci nepoznáš.
Za mě je ale nejlepší se na to úplně vyprdnout a prostě si užívat dost často sex a život a nemyslet na to, že se “snažíte”. Jak to máš v hlavě, jde to mnohem hůř…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 20:57

@Suelinda Jasný chápu, mě to právě přišlo celý divný. Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
19653
5.7.22 21:03

Nepíšeš jak dlouhý je cyklus. 30dnu? 28dnu? Já mám cykly krátké a ovulaci mám 6dnu po ms úplně běžně. Aplikaci ale nevěř, měř teplotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8613
5.7.22 21:05

Možné to tak je. Píšeš, že posledni dobou míváš cyklus kratší o 2 dny, to znamená co, 26 dní? Když teoreticky vezmu, že ms můžeš mít 7 dní + 5 dní po ms = 12. den cyklu. Od ovulace můžeme mít každá jinak dlouhou luteální fázi, ale učebnicový příklad je 14 dní a to by teď u tebe znamenalo další menstruaci 26. den. Takže podle aplikace to opravdu může vycházet na 5. den po menstruaci. Je to dost možné, ale každá jsme originál a můžeme ty fáze mít trochu jinak dlouhé, proto se dá ovulace zjistit účinnějšími metodami. Zatím na nějaké počítání plodných dnů kašli, ať se zbytečně nestresuješ. Jen počítej s tím, že ten týden po menstruaci je na početí nejlepší doba, potom už se nejspíš nezadaří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 21:11

@Petule030 Děkuji za odpověď. Menstruaci mám 4 dny. Ač nejsem už žádný kůzlátko, tak tyhle věci jsem nikdy neřešila. Jen jsem si hlídala, kdy má přijít ms a to až po vysazení HA. Jelikož já si během 15 let brání HA, dělala pauzy na MS 1 max 2 do roka aby se neřeklo. Teď jsem právě natěšená, tak se „učím“ a koukám, že tady je to samá moudrá žena ( v dobrém samozřejmě ;) ).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 21:24

@lachtanice86 No já jsem z toho právě jelen. Teď jsem to počítala od poslední ms a další co by měla dorazit. A vychází to na 29dní, což je normální. Ale stejně to zase (asi) dostanu o dva dny dřív.

• Citovat
  • Nahlásit
8613
5.7.22 21:28
@Anonymní píše:
@Petule030 Děkuji za odpověď. Menstruaci mám 4 dny. Ač nejsem už žádný kůzlátko, tak tyhle věci jsem nikdy neřešila. Jen jsem si hlídala, kdy má přijít ms a to až po vysazení HA. Jelikož já si během 15 let brání HA, dělala pauzy na MS 1 max 2 do roka aby se neřeklo. Teď jsem právě natěšená, tak se „učím“ a koukám, že tady je to samá moudrá žena ( v dobrém samozřejmě ;) ).

To víš, žádná učená z nebe nespadla. :D Tady se to hemží přítomnýma i minulýma snažilkama, které by početí chtěly jít naproti a tak ovulaci sledují. Mně se tyhle znalosti hodily, když jsem měla zoufale nepravidelné cykly. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8613
5.7.22 21:31
@Anonymní píše:
@lachtanice86 No já jsem z toho právě jelen. Teď jsem to počítala od poslední ms a další co by měla dorazit. A vychází to na 29dní, což je normální. Ale stejně to zase (asi) dostanu o dva dny dřív.

Proč udáváš 29 dní, když to bude „zase (asi)“ o 2 kratší? Kalkuluj spíš s cyklem 27 dní, jestli to posledního půl roku takhle míváš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12440
5.7.22 21:34

Já mám cyklus pravidelný mezi 26 a 28 dny a ovulaci mi navazuje na menstruaci, t.j.7 den cyklu. 6 dní trvá MS. Syna jsme počali ten 6.den cyklu, to vím přesně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 21:36

@Petule030 No mě to právě přijde úžasný, kolik toho tady ženský ví co se týká svého těla a početí. Hlavně to, že každé tělo je jiné a není stroj a nedá se vždy řídit dle doktorských příruček. Proto se radši ptám ženských samotných než googlu :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 21:39

@Petule030 Ano přesně tak, ale když se mě tady uživatelka ptala, jak mám dlouhé cykly, tak jsem si je šla spočítat do té aplikace, protože to nevím. Jinak jasně, vychází to na 27. :mrgreen: ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 21:42
@Aduš8 píše:
Já mám cyklus pravidelný mezi 26 a 28 dny a ovulaci mi navazuje na menstruaci, t.j.7 den cyklu. 6 dní trvá MS. Syna jsme počali ten 6.den cyklu, to vím přesně :lol:

Takže jestli to chápu dobře a počítám, tak jste ho počali ještě během ms? Cyklus se počítá od prvního dne ms že? A ovu ti teda začíná hned po ms…?

• Citovat
  • Nahlásit
12440
5.7.22 21:53
@Anonymní píše:
Takže jestli to chápu dobře a počítám, tak jste ho počali ještě během ms? Cyklus se počítá od prvního dne ms že? A ovu ti teda začíná hned po ms…?

Ano, ráno jsem ještě špinila a večer jsme počali. Mám tu ovulaci potvrzenou i od doktora, u mě je to bohužel důvod, proč dva dny po skončení MS začnu znovu špinit. Je to ovulační krvácení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 21:56

@Aduš8 No vidíš to a pak člověk čte kecy typu "není možné " :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie