Ovulace a obrácená děloha RVF

Anonymní
12.12.20 09:33

Ovulace a obrácená děloha RVF

Ahoj holky. Prosím vás o rady. Na gynekologii mi paní doktorka oznámila že mám ovulaci. Zhruba 14 den od 1.dne MS. Bohužel se mi nepodařilo otěhotnět a tak to budeme zkoušet dále. Chci se ale zeptat zda si myslíte že ovulace se každý měsíc mění, nebo plus mínus nějaký ten den zůstává stejně pravidelná? U mě tedy zhruba 14 dní od 1 ms.
Dále by mě zajímalo zda je tady někdo s obrácenou delohou? Já mám delohu RVF (retroverzeflexe). Trápí mě to a bojím se zda s tímto problémem budu moci otěhotnět. Předem vám moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8331
12.12.20 10:33
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Prosím vás o rady. Na gynekologii mi paní doktorka oznámila že mám ovulaci. Zhruba 14 den od 1.dne MS. Bohužel se mi nepodařilo otěhotnět a tak to budeme zkoušet dále. Chci se ale zeptat zda si myslíte že ovulace se každý měsíc mění, nebo plus mínus nějaký ten den zůstává stejně pravidelná? U mě tedy zhruba 14 dní od 1 ms.
Dále by mě zajímalo zda je tady někdo s obrácenou delohou? Já mám delohu RVF (retroverzeflexe). Trápí mě to a bojím se zda s tímto problémem budu moci otěhotnět. Předem vám moc děkuji

Ahoj, není pravidlem, že ovulace je pravidelná každý měsíc..zhruba ano, ale nikoliv do puntíku..já ovulovala 14.den a jednou zase 20. a pak klidně 10.den..LF zůstala stejná (14dni) akorát se měnila ovulační doba..

S obrácenou dělohou nemá neúspěch nic společného..normálně s tím holky tehotni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
12.12.20 11:28

@Skaiqy moc děkuji za odpověď. S tou ovulací jsem si to tak myslela, přesto mě zajímal názor i někoho jiného :) poridim pro přesnost ovulacni testy a ohledně té dělohy, též děkuji za uklidnění :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8331
12.12.20 16:07
@Barca.sir píše:
@Skaiqy moc děkuji za odpověď. S tou ovulací jsem si to tak myslela, přesto mě zajímal názor i někoho jiného :) poridim pro přesnost ovulacni testy a ohledně té dělohy, též děkuji za uklidnění :)

Ovulační testy bych kašlala..podle nich bych v životě neovulovala.. lepší je s doktorem nebo doktorkou domluvit se na folikulometrii..aspoň pár cyklů..to je nejvíc přesné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
13.12.20 03:29

Ahojky, já s obrácenou dělohou otěhotněla a moje teta několikrát také, takže bych se toho zase tolik nebála. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 12:46

Ahoj, ovulační testy ti na 100% ukážou, že právě ovuluješ, ale taky se stává, že ti i přes ovulaci ukážou negativní výsledek.
Takže pokud budou pozitivní - šup na to.
Pokud negativní - nemusí to znamenat vůbec nic ☺️ Takže se nenech rozhodit.
Někdo si měří bazální teplotu. Konkrétně u mě je to více nespolehlivé než testy. Já měřila 5 cyklů a každé ráno jsem měla 37.1 ať už s ovu nebo bez ní 😁
Obrácenou dělohu mám také. Zdědila jsem to po mámě, takže k otěhotnění to není asi problém.
Můj gynekolog mě však informoval, že k početí je lepší styk ze zadu a potom ležet chvíli na břiše ( spermie se tak lépe dostanou k otočené děloze )
Problém muže nastat i v těhotenství, kdy se děloha neotočí a plod nemá dost místa k vývoji - to se ale vše dá dobře kontrolovat a taky ti ji doktor otočí správným směrem :)
Vůbec se tím nestresuj a upřímně bych ti poradila se vůbec nesledovat ani dělat obu testy a podobně, je to zátěž na psychiku. Zkus ještě třeba 3 měsíce mít sex jen když máte chuť a nebo třeba 3× za týden, ale tohle sledování se jen škodí, tedy pokud se nesnažíte dyl jak rok ☺️

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat