Ovulace bez léků, přesto užívat clostík?

696
15.8.20 08:07

Ovulace bez léků,přesto užívat clostik?

Ahoj, prosim poraďte, ovulaci mívám přirozeně bez léků, mám v tomto případě užívat clostik? Zvýší to šance na otěhotnění? Chci příští měsíc začít 2 iui a přemýšlím jestli s léky nebo bez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51058
15.8.20 08:30

Ano, zvýší, naroste víc folikulů. Před IUI je to namístě, byť se to samozřejmě dá absolvovat i bez stimulace, jen je rozdíl, jestli dáš tu 15% šanci jednomu folikulu nebo dvěma. Má to samozřejmě i rizika - vícečetné těhotenství, což se dá regulovat tak, že pokud naroste víc jak dva (někde tolerují tři) folikuly, cyklus se stopne a IUI neprovede. Osobně znám dvoje clostilová dvojčata. Dalším rizikem je to, že mezi vedlejší účinky může patřit špatné narůstání děložní sliznice. Já absolvovala IUI vždy bez stimulace, ale zas s vědomím toho, že jsem byla mladá, moře času, žádný jiný problém nebyl a normálně jsem ovulovala, stálo mi to za to to zkusit a ušetřit tělo léků, které jsem nesnášela moc dobře, za cenu nižší šance na úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
15.8.20 08:45
@ugluk píše:
Ano, zvýší, naroste víc folikulů. Před IUI je to namístě, byť se to samozřejmě dá absolvovat i bez stimulace, jen je rozdíl, jestli dáš tu 15% šanci jednomu folikulu nebo dvěma. Má to samozřejmě i rizika - vícečetné těhotenství, což se dá regulovat tak, že pokud naroste víc jak dva (někde tolerují tři) folikuly, cyklus se stopne a IUI neprovede. Osobně znám dvoje clostilová dvojčata. Dalším rizikem je to, že mezi vedlejší účinky může patřit špatné narůstání děložní sliznice. Já absolvovala IUI vždy bez stimulace, ale zas s vědomím toho, že jsem byla mladá, moře času, žádný jiný problém nebyl a normálně jsem ovulovala, stálo mi to za to to zkusit a ušetřit tělo léků, které jsem nesnášela moc dobře, za cenu nižší šance na úspěch.

Ahoj a zadarilo se ti i bez stimulace? Já také léky nesnáším moc dobře, ale to čekání a co to stojí peněz (máme to s dárcem) už mě nebaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51058
15.8.20 10:12

@quanavera my nakonec až po letech IVF. Ale s dárcem bych do Clostilu šla - to už není párkorunová záležitost a snaha o maximalizaci šancí by tam měla být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama