Ovulace, cysta a bolesti podbřišku

Anonymní
13.11.20 15:58

Ovulace, cysta a bolesti podbřišku

Ahoj holky, prosím o anonym, je to pro mě citlivé téma :(

Chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo podobné zkušenosti.
Lítala jsem teď po doktorech, kvůli bolestech v podbřišku, resp. v pravém podbřišku.
- Na první (urgent) gyndě řekli, že asi zánět vaječníku nebo slepák a dali mi ATB.
- Následně mě hnali na vyšetření kvůli slepáku - UZ podbřišku OK, krevní testy OK, žádný zánět, slepák to není
- včera jsem byla na jednom UZ, kde bylo vše OK, žádná cysta, jen ovulace (jsem v půlce cyklu)

• dneska jsem byla na druhém UZ a najednou je tam prý „malá cystička“

Doktorka říkala, že se nejspíš jedná o cystu spojenou s ovulací a že zase zmizí. Zároveň vzala stěry, nechala mi znovu udělat krevní testy včetně CRP a CA 125. Kvůli té CA125 jsem se i speciálně dotazovala, jestli má podezření na něco horšího a prý ne, prý se to dělá standardně, pokud se najde nějaká cysta.

Bolesti podbřišku mám už od 7. den a jsem celá na nervy, co se to děje. Přišlo mi, že včera už to přestávalo bolet, ale dneska jak se v tom „rýpala“, tak to zase rozbolelo jak blázen. Vlastně mi nikdo neřekl, proč mě to bolí - bolí mě pravý vaječník a v bedrech, nejvíc bych to přirovnala k bolestem před ms + větší bolest u toho vaječníku.

Nemáte zkušenosti s tím, že:
1. by ovulace bolela týden? (před i během?) - do teď jsem o svojí ovulaci nevěděla
2. s náhlým výskytem cysty, vlastně ze dne na den
3. s tím, jak se může projevovat bolest takové cysty?

Krom toho mi nic není, nemám horečky, ani jiné obtíže. Musím čekat do příštího týdne na výsledky krve a toho onkologického markeru CA 125 a hrozně se bojím, co se to se mnou děje. Budu ráda za jakékoliv zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
123
13.11.20 16:40

Ahoj, cysta umi bolet jak blazen… posledne mi praskla cysta cca 8 dni po ocekavane ovulaci, bolest silena celych tech 8 dni, ze jsem to musela kolikrat rozchodit… Jinak co mi bylo receno, cysta vznika tak, ze folikul nepraskne, takze dle meho nazoru je to odpoved na to, zda muze cysta vzniknout ze dne na den… folikul proste nepraskne a tim padem z toho vznika cysta… hodne mi na to pomohly kapky jerabu ptaciho ve spojeni s mimistarem forte, kde je i inositol… takze jo, cysta te muze bolet i pred ovulaci, protoze vajicko se uvolnuje, vznikne ze dne na den tim, ze folikul nepraskne a boli to kolikrat jak cert :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
18.11.20 11:17

Ahoj, jsem více méně po letech už přeborník na cysty, ano dokáží bolet týden, klidně tři měsíce, dokáží jeden den být velké a za 2 dny se vstřebat, co mi pomohlo nejvíc? přestat je řešit, byla jsem týden co týden u doktora, vždycky žádanka na operaci, pak cysta zmizela, pak jsem řešila hormony - tím myslím přírodní cestou, pomáhal mi gynex, ale jen cca první 3 měsíce a pak jsem se s tím tak nějak psychicky vypořádala, že cysta se prostě stává, piju detoxikační čaje a občas menší mám občas ne, ale už to tolik neřeším :-) držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 14:16

Holky, díky za uklidnění. Dneska už je to necelých 14 dní, co mě to začalo bolest jak čert a je to o něco lepší, ale spíš jsem si už zvykla.
Výsledky krevních testů mi vyšly v pohodě, takže by to měla být jen cysta, která by měla s MS odejít sama (údajně, taky možná ne, že?). Doktorka mě teda strašila tím, že mám počítat s velmi bolestivou a možná i delší MS, tak jsem zvědavá.

Ale překvapuje mě jedna věc. Dělali mi 2× CRP testy, které vyšly v pořádku, žádný zánět v těle, na UTZ vše čisté, jen ten folikul/cysta a stejně do mě na skoro 10 dní narvali antibiotika 2× denně - „preventivně“. A po dobrání ATB mám ještě „preventivně“ brát 2× denně Nimesil, protože je protizánětlivý a ještě při MS si mám aplikovat protizánětlivé čípky. Tak jsem z toho celá tumpachová, proč se tím mám cpát, když se mi pak akorát zvýší rezistance těch bakterií.
A to nemluvím o tom, že jsem za dva a půl tisíce musela koupit Wobenzym :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat