Reklama

Ovulace - délka cyklu a otěhotnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terezka183
Nováček 6 příspěvků 06.01.17 08:59
Ovulace - délka cyklu a otěhotnění

Zdravím vás, chci se zeptat na něco ohledně ovulace. Snažíme se s přítelem cca 2 roky o miminko. No, ne že by to byly 2 roky usilovného snažení, první rok jsme měli styk bez toho chtíče přijít do jinýho stavu, ale začalo mi pak být divné, proč nejsem těhotná, když jsme bez ochrany a já bez prášků. Druhý rok už to bylo snažení, ale marné. Měla jsem velmi často nepravidelnou menstruaci, což samozřejmě vede nejspíš i k nepravidelné a rozházené ovulaci. Byla jsem s tím před měsícem u lékaře a dostala jsem injekci na vyvolání MS s tím, že si mám počítat a zaznamenávat plodné dny, včetně měření bazální teploty. V normálním cyklu by prý mělo dojít cca 12tý den po MS k počátku ovulace, ovšem já si měřím teplotu a 12tý den jsem ji měla stejnou, jako předchozí dny a to 36,2. Další a to 13 den jsem měla 36,4, 14 - 36,6, 15 - 36,7, a dnes je 16 den a to mám 36,9. Odvozuji si z toho to, že pravděpodobně u mě ten cyklus bude delší a ovulace přichází pomaleji. Tohle je jedna věc. Dále jsem se dověděla u lékaře to, že mám kolem vaječníků silnou stěnu, která nejspíš může být tím problémem, proč se nám to nedaří. Ovšem to prý není zábrana, jen to chce více trpělivosti a snahy do té doby, než stěna bude průchodná. Přemýšlela jsem o přípravdu Fertility Blend, ale lékař mi poradil to nejprve zkoušet přirozenou cestou s výpočty ovulace a až tak po třech měsících to zkusíme jinak. Vás se chci zeptat, zda se někdo setkal s tím problémem silných stěn a popř. jaké s tím máte zkušenosti. Děkuji předem :kytka: :andel:

Reklama

Reakce:

Bobby
Extra třída :D 14024 příspěvků 06.01.17 09:31

Chtělo by to hodit teploty do grafu…na womenzone nebo fertilityfrien­d…popřípadě zkusit ovulační testy…jestli máš ale silnou stěnu, tak to značí pcos a ta se jen tak sama nezprůchodní..navíc-žádná nejsme tabulková a pravidlo mít ovulaci 12dc je hloupost…můžeš ji mít 16tý den a klidně i 25tý den…tímto se neřiď…hodně dokáže napovědět i sledování hlenu

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 06.01.17 09:48

Ovulace je 12 - 16 dnů před koncem cyklu. Takže záleží opravdu na délce cyklu. To při nepravidelných cyklech nespočítáš. Měření BT ti ukáže, že ovulace nastala, dělej si graf BT, tam pak uvidíš, jak se cyklus chová. Poznáš z něj i případné anovulační cykly.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama