Ovulace - délka cyklu a otěhotnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terezka183
Nováček 6 příspěvků 06.01.17 08:59
Ovulace - délka cyklu a otěhotnění

Zdravím vás, chci se zeptat na něco ohledně ovulace. Snažíme se s přítelem cca 2 roky o miminko. No, ne že by to byly 2 roky usilovného snažení, první rok jsme měli styk bez toho chtíče přijít do jinýho stavu, ale začalo mi pak být divné, proč nejsem těhotná, když jsme bez ochrany a já bez prášků. Druhý rok už to bylo snažení, ale marné. Měla jsem velmi často nepravidelnou menstruaci, což samozřejmě vede nejspíš i k nepravidelné a rozházené ovulaci. Byla jsem s tím před měsícem u lékaře a dostala jsem injekci na vyvolání MS s tím, že si mám počítat a zaznamenávat plodné dny, včetně měření bazální teploty. V normálním cyklu by prý mělo dojít cca 12tý den po MS k počátku ovulace, ovšem já si měřím teplotu a 12tý den jsem ji měla stejnou, jako předchozí dny a to 36,2. Další a to 13 den jsem měla 36,4, 14 - 36,6, 15 - 36,7, a dnes je 16 den a to mám 36,9. Odvozuji si z toho to, že pravděpodobně u mě ten cyklus bude delší a ovulace přichází pomaleji. Tohle je jedna věc. Dále jsem se dověděla u lékaře to, že mám kolem vaječníků silnou stěnu, která nejspíš může být tím problémem, proč se nám to nedaří. Ovšem to prý není zábrana, jen to chce více trpělivosti a snahy do té doby, než stěna bude průchodná. Přemýšlela jsem o přípravdu Fertility Blend, ale lékař mi poradil to nejprve zkoušet přirozenou cestou s výpočty ovulace a až tak po třech měsících to zkusíme jinak. Vás se chci zeptat, zda se někdo setkal s tím problémem silných stěn a popř. jaké s tím máte zkušenosti. Děkuji předem :kytka: :andel:

Reakce:
Bobby
Extra třída :D 14078 příspěvků 06.01.17 09:31

Chtělo by to hodit teploty do grafu…na womenzone nebo fertilityfrien­d…popřípadě zkusit ovulační testy…jestli máš ale silnou stěnu, tak to značí pcos a ta se jen tak sama nezprůchodní..navíc-žádná nejsme tabulková a pravidlo mít ovulaci 12dc je hloupost…můžeš ji mít 16tý den a klidně i 25tý den…tímto se neřiď…hodně dokáže napovědět i sledování hlenu

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 06.01.17 09:48

Ovulace je 12 - 16 dnů před koncem cyklu. Takže záleží opravdu na délce cyklu. To při nepravidelných cyklech nespočítáš. Měření BT ti ukáže, že ovulace nastala, dělej si graf BT, tam pak uvidíš, jak se cyklus chová. Poznáš z něj i případné anovulační cykly.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >