Reklama

Ovulace - kdy ji mám očekávat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nataliaa
Povídálka 24 příspěvků 13.08.18 10:54
Ovulace - kdy ji mám očekávat?

Zdravím :mavam:

v tomto jsem nová, tak se predem omlouvám za případně hloupý dotaz :roll:. S přítelem jsme se rozhodli založit rodinu a tak moje otázka zní jak je to vlastně s tou ovulací? Přečetla jsem snad tucet článku, ale pořad se nějak nemuzu dopočítat k přesnému termínu. MS se mi většinou dostavi 7-8 den v měsíci a končí 11-12 den v měsíci, můžete mi prosím některá z Vás poradit kdy tak mohu očekávat plodné dny popřípadě kdy použit ovulacni test? Predem děkuji za rady :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18957 příspěvků 13.08.18 10:57

Počítá se dny cyklu od prvního dne ms do další menstruace. tak získáš délku cyklu. Ovulace je většinou kolem poloviny cyklu, 10 -14 dní před další ms. Teoreticky, ale hodně žen jí můžou mít i jindy, proto je dobré si třeba měřit několik měsíců bazální teplotu a vysledovat to.

Nataliaa
Povídálka 24 příspěvků 13.08.18 11:25

@pikola odpočítam tedy 10-14 dní od prvního dne příští ms?

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18957 příspěvků 13.08.18 11:28
@Nataliaa píše:
@pikola odpočítam tedy 10-14 dní od prvního dne příští ms?

Teoreticky ano.

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 13.08.18 11:34

@Nataliaa jestli jste se teprve začali snažit, tak bych se bazální teplotou a ani ovulačními testy nezatěžovala. Sex co 2-3 dny bude zatím bohatě stačit ;) a samozřejmě nečekat zázraky a neupínat se na to :) ale k tvé otázce. Když ti to vychází tak pěkně každý měsíc, tak cykly máš dlouhé cca 30 dnů? To by k ovulaci mělo docházet kolem 14-20DC. Jestli se dáš na ty testy, tak bych testovala asi od 12DC do 20DC.

Nataliaa
Povídálka 24 příspěvků 13.08.18 11:34

@pikola chápu :) jak jsem pochopila je dobré si během té doby pro zjištění dělat ovulační testy, v případě že čárka bude silná/pozitivní znamená to že mám tedy ovulačni dny a tím pádem by měl styk proběhnout ještě týž den nebo až ten další? :nevim:

Prtulak
Kecalka 190 příspěvků 13.08.18 11:37

@Nataliaa obecně ano, ale ovulaci můžeš mít klidně 7. Den cyklu nebo taky dvacátý. Každá žena je jiná. Existují ovulační testy, pocuras jako tehotensky. Dá se merit bazální teplota. Někdo ovulaci cítí bolestive. Na to je potřeba pozorovat své tělo.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18957 příspěvků 13.08.18 11:38
@Nataliaa píše:
@pikola chápu :) jak jsem pochopila je dobré si během té doby pro zjištění dělat ovulační testy, v případě že čárka bude silná/pozitivní znamená to že mám tedy ovulačni dny a tím pádem by měl styk proběhnout ještě týž den nebo až ten další? :nevim:

Máš to detailně napsané v návodu ovulačních testů jak se dělají a fungují. Ale je dost těžké chytit ten pozitivní a ovulace pak nastane cca za 24-48 hodin.

Nataliaa
Povídálka 24 příspěvků 13.08.18 11:41

@jaaaninda tak ten jsem se v tom zase trochu ztratila :mrgreen: když mám teda ms obvykle od 8 do 12 a tím pádem odpočítám 10-14 dni od příští ms která by měla začít 8.9 tak by ovulacni dny měly proběhnout okolo 25-29.8? Nebo to chápu špatně? :nevim: moc se omlouvám, já jen abych to správně pochopila :lol:

Nataliaa
Povídálka 24 příspěvků 13.08.18 11:45

@Prtulak já se pozoruji poměrně dost a abych pravdu řekla ovulaci jsem u sebe nikdy nezaznamenala :nevim: i ms u mě přijde takměr bez bolestí :think: koukala jsem po diskuzich a videla jsem ze některé slečny si v období očekávané ovulace dělaly den co den papírkové ovu testy, které postupně sílily což si myslím že v mem případě je ideální :lol: nakoupit pár ovu testu a den co den testovat

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18957 příspěvků 13.08.18 11:48
@Nataliaa píše:
@jaaaninda tak ten jsem se v tom zase trochu ztratila :mrgreen: když mám teda ms obvykle od 8 do 12 a tím pádem odpočítám 10-14 dni od příští ms která by měla začít 8.9 tak by ovulacni dny měly proběhnout okolo 25-29.8? Nebo to chápu špatně? :nevim: moc se omlouvám, já jen abych to správně pochopila :lol:

Nepočítej datumy (v tom se ani nikdo nevyzná) ale kolik je to dní. Máš třeba délku 30 dní, teoreticky by teda měla být ovulace 15.-20. den cyklu. První den cyklu je ten co dostaneš ms, konec je když zase dostaneš ms.
Ale když bude styk obden, tak se prostě do ovulace trefíte, ale ani tak ti nikdo nezaručí, že otěhotníš.

Příspěvek upraven 13.08.18 v 11:50

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 13.08.18 11:49

@Nataliaa ano, jen bych odpočitala pro jistotu 10-16dnů, takže ovulace 23.-29.8. A jelikož testy ovulaci ukážou 24-48 hodin před ní, tak začni testovat od 20. pro sichr :)

Nataliaa
Povídálka 24 příspěvků 13.08.18 12:07

@jaaaninda rozumím :kytka: děkuji moc..ještě poslední dotaz :D v článcích se píše že nejplodnější dny jsou vlastně 3 dny před ovulací a 3 dny po ovulaci a v případě že ovu test bude pozitivní což znamená že ovu začne během 24-48 hod. tak by styk měl proběhnout ten den kdy je test dělaný a čárka je pozitivní?

Prtulak
Kecalka 190 příspěvků 13.08.18 12:23
@Nataliaa píše:
@jaaaninda rozumím :kytka: děkuji moc..ještě poslední dotaz :D v článcích se píše že nejplodnější dny jsou vlastně 3 dny před ovulací a 3 dny po ovulaci a v případě že ovu test bude pozitivní což znamená že ovu začne během 24-48 hod. tak by styk měl proběhnout ten den kdy je test dělaný a čárka je pozitivní?

Přesně tak hned jak bude test pozitivní a pak i další dny, když bude nálada a chuť. Já taky ovulaci nepozorovala, až jsem zjistila, že jí vlastně mám jen někdy. Nemusí být každý cyklus. Držím palce.

Prtulak
Kecalka 190 příspěvků 13.08.18 12:29
;)
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama