Ovulace - může být kdykoliv?

Anonymní
19.5.20 20:30

Ovulace - může být kdykoliv?

Ahojky, nikdy jsem se moc nepozorovala, ale snažíme se o mimi a proto bych chtěla začít sledovat ovulaci… mám po revizi po zamlklém tĕhu v 7 tt (otěhotněla jsem na první dobrou :? ) a po třech týdnech mi řekla doktorka na kontrole, že vidí na utz ovulaci… Jinak prý vše v pořádku. Menzes přišla 9 dní poté, 29 dní po revizi. Přijde mi to divné, vždyť ovulace má být v půlce cyklu ne? Je možné ji mít třeba i krátce po či před menzes? Teď mám cca 3 týdny od poslední menzes - začátek, a koupila jsem ovulační test. Ta druhá čárka tam je, i když slabá, dle popisu to znamená prý, že ovu není, ale před dvěma dny tam nebyla vůbec. Včera taky slabá. Znamená to něco? Může ta čárka ještě sílit? Může být ovulace třeba týden před menzes? Prosím o rady a Vaše zkušenosti, nepište mi, ať se nepozoruju a nechám tomu volný průbĕh… děkuju ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.5.20 20:41

Schvalne zkousej ted ovulacni test treba I dvakrat denne. Muze se opravdu blizit ovulace. Nejakych deset dni pred MS to neni nic tak zvlastniho. Navic nevis, jak dlouhy budes mit cyklus tentokrat. Jinak carka na ovulacnim testu muze byt i v druhe polovine cyklu, je to bezne.
Pro zvedave je ale nejlepsi merit si teplotu po probuzeni. Na to nepotrebujes nic zvlastniho a rekne ti to, kde zrovna v cyklu jses. Treba i behem dne nebo vecer, pokud teda budes mit teploty takhle vypovidaci.
Doktorka mohla ovulaci videt jako blizici se nebo jako probehlou, nevim, jestli se da usuzovat, ze byla zrovna dvacaty den cyklu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
710
19.5.20 20:59

Tak po revizi ten cyklus muze byt rozhozeny. Ja mela jednou ovulaci 5 dni pred menstruaci. Kdyby mely vsechny zeny ovulaci v polovine cyklu, tak by neexistovaly ovulacni testy, protoze by jich nebylo treba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50071
19.5.20 21:12

Ten cyklus po revizi mže být hodně divoký. Pamatuju, že jsem tehdy měřila BT. Normálně ovuluji 11.DC a 23.DC přijde MS. A tehdy jsem ovulovala 22.DC a MS přišla 28.DC. prostě tam ještě doznívají další hormon, tělo se dává dokupy, může toještě nějakou dobu trvat. Jinak ovulace chodí cca 10-15 dní před MS. Otěhotnět jsi ale evidentně dokázala (zamlklé s délkou LF nesouvisí, uhnízdilo se to a drželo se), takže bych nepanikařila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama