Ovulace, početí, NT+ vyšetření

37
22.2.16 21:58

Ovulace, početí, NT+ vyšetření

Jsou tu, prosím, nějaké maminky, které věděly přesný den ovulace a NT+ screening jim to +- potvrdil?

Od začátku těhotenství mám stejné výsledky UZ, s tím, že dopočítaný termín pravděpodobného početí mi vychází na 20 den cyklu… Tak by mě jen zajímalo, zda jsou tyto hodnoty přesné a zda se v tomto UZ dokáže +- trefit.

Děkuji všem za názory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1317
22.2.16 22:58

Ve všech těhotenství mi to sedělo přesně na den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
22.2.16 23:00

@vverru Všechny termíny UZ dle skutečné ovulace? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
22.2.16 23:14

@Dadynaa86 NT screening se provádí kvůli zjištění vývojových vad, ne pro určení dne oplodnění :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11968
23.2.16 03:37

@Dadynaa86 : ovulaci jsem mela 13DC podle mereni BT, tedy termin dle ms a opravdove stari plodu se melo teoreticky lisit o den. NT screening ukazal rozdil o 4 dny vuci ms, tj rozdil 3 dny vuci ovulaci…prcek se narodil o mesic driv, takze to bylo stejne svym zpusobem jedno :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5228
23.2.16 07:33
@Dadynaa86 píše:
Jsou tu, prosím, nějaké maminky, které věděly přesný den ovulace a NT+ screening jim to +- potvrdil?

Od začátku těhotenství mám stejné výsledky UZ, s tím, že dopočítaný termín pravděpodobného početí mi vychází na 20 den cyklu… Tak by mě jen zajímalo, zda jsou tyto hodnoty přesné a zda se v tomto UZ dokáže +- trefit.

Děkuji všem za názory :kytka:

Ano, stalo se mi to 2× ze 4 těhotenství, syn se narodil přesně na vypočítaný den a dcera o den dřív. :lol: Další porody jsem měla vyvolávané před termínem, takže tam to není relevantní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
23.2.16 07:52

Jí si nikdy ovulaci nesledovala, u první jsem dle utz ve 12tt přenášela už na hranici, dle poslední ms o pár dní. Teď u druhého dítka mi vyšel naprosto stejný den porodu jak dle utz, tak dle ms.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50169
23.2.16 08:20

Ano, plus minus se trefit dokáže. Otázka je, co je to těch plus minus - já věděla oplodnění přesně téměř na minuty (IVF) a stejně se určení tt dle NT velmi zkušeným doktorem lišilo o 5 dní, do týdne se to bere v normě. Dcera se pak narodila 9 dní po tom termínu dle NT a 4 dny po skutečném termínu dle oplodnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
23.2.16 08:40
@Dadynaa86 píše:
@vverru Všechny termíny UZ dle skutečné ovulace? :)

Tak můj dr. má ultrazvuk možná starší než jsem já:-) takže ten je jen orientační, seděl mi vždycky přesně nt screening

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
23.2.16 17:35

Děkuji za reakce;-) Já právě ovulaci nesledovala, ale prý bývá tak 12 - 14. DC, tak mě to přišlo divné, že dle všech mých UZ u mě měla být až cca 20 DC..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50169
23.2.16 22:30

20.DC neni vubec nic vyjimecneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu