Ovulace - poznáte jí přesně?

383
16.11.20 09:38

Ovulace - poznáte jí přesně?

Ahojky holky, jsem nějak zmatená, tak třeba někdo s větší zkušeností poradí. Předem říkám, že mám dvě děti, ovulaci cítím až od druhého porodu, dřív jsem jí necítila. Snažíme se o třetí miminko a ovulaci cítím - nebo jsem si to myslela do tstování ovu testů. Vše začíná hlenem, druhý den mě začíná bolet mírně vaječník a při dosenutí cítím bolest a fakt si musím dávat pozor jak rychle si sednu. Druhý den ta bolest je větší, asi největší, při dosednutí a vaječník bolí nejvíc - ten den já považuji za ovulaci. Třetí den je bolest vaječníku menší a po dosednutí ne tak hrozné ale stále to cítím. Čtvrtý den mi začínají citlivět bradavky a trvá to další 3 dny, ale bolesti vaječníků už nejsou. Tak a největší úlet jsou asi ovulační testy, které mi ukazují, že ovulace je prakticky až den, kdy začínám mít citlivé bradavky, ale přitom cítím, že ovulace už není. Před pár měsíci jsem otěhotněla (bohužel revize) ale to jsem netestovala, byli jsme na dovolené. Jak to máte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5951
16.11.20 10:09

Zkus merit bazalni teplotu, ta Ti ovulaci potvrdi presne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
16.11.20 10:17

@Jogrr když při ní musís spát v kuse, ne? Ale já v noci vstávám k dětem, malokdy spím celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
16.11.20 10:25

Prý bolí když folikul roste. Jakmile praskne bolest ústava a to je teprve ovulace, den kdy se vajíčko vydá na cestu. To by pak sedělo k tvému testování ne? Jinak na měření BT se doporučuje za stejných podmínek, tedy po probuzení po alespoň 5ti hodinách spánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5951
16.11.20 11:10

@sportyM nekde jsem cetla, ze staci 3h spanku v kuse, ale chapu, ze i to muze byt pro nekoho nedosazitelne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.12.20 10:23

Dobrý den chtěla bych se přidat do diskuse. Mam dotaz mám cykly ktere jsou úplně rozházené. A ted jsem mnela cyklus po 37 dnech. Poslední menstrulace 3.12.2020. Hloupy dotaz ale kdy bych mnela mít ovulaci? Budu rada za odpovedi. Nejak ty ovulacni testy nedavam. Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
10.12.20 15:31

@Elenagilbert jestli je máš po 37 dnech tak to není žádná velká tragédie můžeš mít ovulaci kolem 20 DC. U mě bývá ovulace v rozmezí 15 až 22 DC, už mám vypozorované že od ovulace do MS je u mě LF 12 dní která může být až 17 dní. Jestli si v tom chceš udělat jasno je dobré měřit bazální teplotu, sice se to potvrdí ovulace až zpětně ale zjistíš tím přibližně kdy ovulujes a jakou máš LF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.12.20 19:06

@chivavinka moc děkuji za odpověď sem moc vděčná za radu. Skusim tedy měřit bazální teplotu děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.12.20 18:11

Ovulační testy

Ahoj Holky,
Sice se to k tomuhle tématu moc hodí, ale nový a podobný jsem nenašla.
První měsíc zkouším ovu testy, dle aplikace mám od soboty plodné dny, ovulace by měla být dnes.
Tudíž od soboty testuji, ale jsou to samé menší duchy, dnes jsem pociťovala bolesti v podbříšku jako každý měsíc v plodných dnech.
Mám tohle brát jako pozitivní nebo testovat dál?
Už si nevím rady.🤔
Děkuji moc.🌺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
15.12.20 18:45

@Kaculina256 ne tohle se jako pozitivní nepovažuje. Zkus zítra. Pokud testujes poprvé tak třeba ti ani plně pozitivní nevyjde. Já testovala X měsíců než jsem dokázala říct co je u mě pozitivní prptpze plně se zabarvil asi tak dvakrát. Mě dělají ovulační testy duchy pořád takže jako ovulační zkus brát ten nejtmavsi co budeš mít. Ono když budeš testovat pořád čárka zesílí a pak zeslabne. Jinak podle těch aplikaci se nedá úplně řídit pokud nemáš ukázkový cyklus na přesně 28 dni a ani tak to nemusí být přesné. Na zjištění ovulace je dobré měřit BT a podpořit to ovulační i testy, pozorováním čípku a hlenu. :palec: bt ti ji vyhodnotí zpětně ale budeš po X cyklech vědět kdy přibližně ovu přijde. Já mám cyklus 30 až 35 dní cca a ovulaci mám od 15 až 22 dne. Aplikace mi podle průměru napíše že ovulace bude cca 14 den ale málo kdy se trefí. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.12.20 22:35

@chivavinka aha,super. Tak moc děkuju.🌺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
20.1.21 13:47

Zdravím, taky se přidám do diskuse… Včera mě párkrát pichlo na levé straně břicha a dnes mě tam jakoby píchá celý den… Je možné že je to ovulace? Takhle dva dny? Vysadila jsem antikoncepci a bohužel tohle neznám 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
20.1.21 21:35

@pen.tagram ano je to možné. Pokud by jsi chtěla ovulaci zjistit přesně je dobré hlídat BT / dělat ovulační testy a sledovat hlen. Pak časem budeš vědět, jaké příznaky se u tebe při ovulaci vyskytují. Když tě takhle píchá můžeš si ten den a nebo druhý den zkusit udělat ten ovulační test a uvidíš :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
20.1.21 22:21

Ovulační testy jsem zkoušela ale negativní… Taky zkouším podle slin, což by asi i vycházelo… Ale nevím no… Ty kapradiny jsem měla i hned po MS… Pak nic a teď tedy začaly znovu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
21.1.21 13:17

Tak hlásím že nakonec to asi bylo ono 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu