Ovulace s 18 mm folikulem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

agapem
Nováček 2 příspěvky 07.01.18 14:04
Ovulace s 18 mm folikulem?

Dobrý den, ve středu mi doktor změřil folikul, měl 18 mm. K ovulaci došlo druhý den ráno. Moje otázka tedy je, jestli při tak malém folikulu mohla proběhnout kvalitní ovulace? Snažíme se už docela dlouho a předchozích několik cyklů bylo zřejmě úplně anovulačních.

Reklama

Reakce:

Bobby
Extra třída :D 13989 příspěvků 07.01.18 14:22

Jak mas overeno, ze byla ovulace rano??? Folikul praska pri 20-24 mm a do rana ty 2mm klidne naroste

agapem
Nováček 2 příspěvky 07.01.18 14:30

@Bobby Dopoledne jsem byla u doktora na přeměření a folikul byl už prý prasklý.

ugluk
Hvězda diskuse 41841 příspěvků 07.01.18 14:38

Jednak je těch 18 mm plus minus, furt je to měření baj vočko. Druhak tempo růstu 1-2 mm denně je orientační. A za třetí každý to má nastavené jinak, takže někomu praskne při 19 a někomu až při 25. Pokud prasknul sám od sebe při takovéhle velikosti, nijak bych nestresovala.

j141
Povídálka 30 příspěvků 15.03.18 08:54

Ahoj holky, ráda bych oživila diskusi. Po několika utz mám potvrzeno, že dojde k ovulaci a praskne mi folikul při velikosti 16-17 mm. Je možný vůbec takto otěhotnět, když není vajíčko dozrálé? Nesetkal jste se s tím někdo a nevíte, co by mi na to mohlo pomoct? :think:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 15.03.18 09:36

@j141 prý je dobré, aby spermie čekali na vajíčko. Prý uvnitř pár dní přežijí a vajíčko nečeká, to je schopné oplozeni jen pár hodin. Proto se doporučuje styk před prasknutí folikulu. Aspoň tohle nam řekli v IVF centru. Také doporučovali kolem ovu styk několikrát denně (ale to je asi jen názor konkrétního doktora). Držím palce ať vám to vyjde! :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama