Ovulační hlen po ovulaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 08:15
Ovulační hlen po ovulaci

Ahoj holky, omlouvám se předem za anonym, ale nechci aby někdo věděl, že se už tak dlouho snažíme o mimi. Snažíme se rok a dva měsíce a zatím se pořad nedaří. Ovulace vždy proběhne, potvrzenou UTZ a po té měření BT, ale tento cyklus jsem z toho tedy opravdu zmatená, byla jsem 13DC na gyndě a ta mi řekla, že ovulace právě probíhá i podle bolesti vaječníku a podobně to bylo jasné a druhý den jsem naměřil 37,1 a další dny to samé. Před OVU mývám teploty 36,4 - 36,7. Ale 6DPO což bylo včera mi klesla teplota zase na před ovulační 36,5 a dnes jsem naměřila jen zase 36,7 a co jsem ještě nepochopila je, že se mi dnes objevilo hromada plodného hlenu. Nevím co to má být? Další ovulace nebo nějaký výkyv v hormonech. Jsem z toho Jelen. Můžete mi prosím říct, co to asi je? Měla jste někdy některá něco podobného? Děkuji moc všem co mi odpoví. :?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 13:07

Zakladatelka: Odpoví mi někdo prosím? Nevím zda tam to ovulace nebyla nebo mám druhou. Potřebuji aspon jeden názor.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 14:18

Zkus zagooglit a nastudovat si něco o symptotermální metodě.

Pokles teploty v polovině luteální fáze

Hlavní vliv na změny v teplotě, hlenu a čípku mají dva hormony - estrogen a progesteron. Estrogen vyvolává snížení teploty a tvorbu hlenu, progesteron naopak zvýšení teploty. Zatímco progesteron je produkován žlutým tělískem a je tedy typický pro druhou polovinu cyklu, estrogen se tvoří ve dvou vlnách - první vrcholí jeden až dva dny před ovulací, druhá (slabší) vrcholí asi v polovině luteální fáze. Tento druhý vrchol může být provázen snížením teploty a krátkodobým výskytem hlenu. Nemusíte se tedy bát, že by se jednalo o obnovené plodné dny cyklu či špatnou funkci žlutého tělíska.

Viz http://www.rodina.cz/clanek4015.htm

Karleon
Kelišová 5571 příspěvků 07.03.19 16:28

Ano, je to normální, mám to tak běžně.

Proč měříš teplotu, když chodíš na ultrazvuk?

Janina96
Stálice 95 příspěvků 07.03.19 17:12

Protože mi to doktorka doporučila aby se to tím potvrdilo. Jelikož už je to rok co nemůžeme přijít do jiného stavu s přítelem.

Váš příspěvek
Reklama